Сега е точно : Jaнуари 24th, 2019, 12:40 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: НЕЗНАМ......
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 4:42 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 11th, 2007, 12:31 am
Мислења: 90
Локација: Vo Srceto Na Makedonja
-Оди наркоман по пустината и го сретнува Исус и му вика:
Батка дај да пафниме нешто џоинтче моинтче!
А Исус:Јас сум синот на господ!
А наркоманот:Абе батка ти си бил на ЛСД бе!

-Кога бил мал на Трпе родителите му рекле дека пичките касале . И по неколку години иде Трпе на нудистичка плажа и гледа некоја гола женска. Женскава меѓу време прднала и Трпе вика:
`Ржеш пичко `ржеш .

-Македонец добива награда патување во Кина. Шетал што шетал, ги поминал сите убави места и му текнало сакал да ги посети кинеските гробишта. Шетал со водичот така по гробиштата и гледа на надгробниот споменик пишува роден 1927 починал 2003, живеел 50 години. Македонецот гледа и се чуди. Одат понатаму на друг споменик пишува роден 1930 починал 2005 живеел 27години. На Македонецот не му било јасно зошто така пишува па го прашал водачот:
- Како може роден 1930 умрел 2005, а живеел 27 години. Овој му објаснил.
- Па тие 27 години ги означуваат годините во кои покојникот живеел убаво со сите изобилија на животот.
На ова Македонецот одговорил:
- Па значи на мојот надгробен споменик ќе пишува роден мртов.

-Си биле Русин,Американец и Македонец. Се фалеле кој што побарзо може да направи:
-Русинот рекол: е ние во 9-часот правиме подморница таа во 11-часот плива.
-Американецот рекол: е ние во 9-часот правиме авион тој во 11-часот лета.
-Македонецот рекол: е ние во 9-часот правиме ракија во 11-часот сме тапа.

-Во Македонија се спровела една анкета, колку лубеници може да носи еден просечен Македонец. Се дошло до заклучок дека еден Македонец може да носи четири лубеници, две под мишка и две во рацете. Утредента во еден Грчки весник како реплика на тоа напишале дека еден грк може да носи пет лубеници. Четири во рацете и една на пенисот. Следниот ден, Македоците за инает напишале дека еден просечен Македонец може да носи девет лубеници, четири во рацете и еден грк со 5 лубеници на пенисот.Лудило :D


_________________
СликаWww.Myspace.com/MikiNastY


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 6:21 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
има тема вицови!!!!!
постирај таму...тема блок!

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 12th, 2008, 9:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 11th, 2007, 12:31 am
Мислења: 90
Локација: Vo Srceto Na Makedonja
Ок Греша се случува :( mavaj vo kanta ke gi prepratam vo vicovi pozz se najdobro !

_________________
СликаWww.Myspace.com/MikiNastY


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 18th, 2008, 3:51 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: се искинав бе мали
:D :D :lol: :lol: :D :D :lol: :lol: :D :D :lol: :lol: :D :D

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 18th, 2008, 8:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
ее јако :lol: :lol: третиот и последниот виц се најдобри :)

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 18th, 2008, 8:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Добри вицови.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 2:35 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
супер :wink:

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 12th, 2009, 11:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 2nd, 2009, 8:54 pm
Мислења: 20
Локација: Гостивар
леле последниов виц е стварно закон , се изнасмеав :D:D:D:D:D:D

_________________
Речите и не на дрогата .
Say no to drugs .


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап