Сега е точно : Jaнуари 19th, 2021, 1:15 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 30th, 2008, 3:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
еее све мрднато :lol: :lol:


_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 30th, 2008, 7:05 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
misko_ku Напиша:
od makedonski na angliski
Isus Hritos - Chuck Norris


:lol: :lol: Фала за преводот.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 3rd, 2009, 2:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
хаахххахаахахаха

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 4th, 2009, 1:31 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 26th, 2008, 7:20 pm
Мислења: 11
Локација: kumanovo
Sakate li uste imam mn na angliski - makdeonski ??

_________________
save water... drink beer


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 4th, 2009, 2:27 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
misko_ku Напиша:
Sakate li uste imam mn na angliski - makdeonski ??

НОРМАЛНО!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Eve uste kako i sto pobaravte :D
ТемаИспратено: Jaнуари 6th, 2009, 7:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 26th, 2008, 7:20 pm
Мислења: 11
Локација: kumanovo
Why Yes No? – зошто да не

Like Chiken – Копиле

Oh Not Mine! – Ма немој!

Bread bread and I – Леблебија

Like a chiken not for one – Копиле Низаедно :)

household – куќа држи

income – во дојди

joint company – компанија за трева (џоинт) :)

преводи од македонски на англиски

поздрав – morehealty(more healty)

станислава – stand up glory

преводи од македонски на турски

пасош – џенем сурат тапија

брзата птица итрица – турбо биљбиљ ептен курназ

коприва – катиљ трева

далновод – џенем гајтан

Брза помош – турбо еким

Da ti recam ili da ne ti recam – yes you tell or yes no you tell :))))

Sreken pat – Happy road

Zosto,da ne ne pa?- Whay, yes no no well?

Taa ne da laze, tuku sushi – She no yes lie, but dries

Ako sakate uste pak pisete :D gi imam beskone4no :D

_________________
save water... drink beer


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 6th, 2009, 7:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
хахахахахаХАХАХАХАХА!!!! :lol: :lol: лее мрднати ствари..

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 7th, 2009, 4:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 26th, 2008, 3:31 pm
Мислења: 17
Локација: kumanovo
Calculate On Me - Рачунај На Мене :P

_________________
<->


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2009, 4:45 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
k0ki Напиша:
Calculate On Me - Рачунај На Мене :P
*цоунт он ме(нејче латиница) 8)

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2009, 9:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 26th, 2008, 7:20 pm
Мислења: 11
Локација: kumanovo
Narode kazuvajte sakate li uste prevodi ili ne?? gi imam milioni i milioni me mrzi da kopiram ama barem dvajca ili povekje dusi ako sakaat odma kje gi ispratam

_________________
save water... drink beer


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап