Сега е точно : Jaнуари 19th, 2021, 2:05 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Титаник 2 - Македонска Продукција
ТемаИспратено: Октомври 16th, 2009, 11:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 14th, 2008, 6:26 pm
Мислења: 53
Цитат:

кратка фабула на титаник2 :
дешава се на еден брод шо плове низ брегалница,и на тој чудото двајца типци се сречават и мутат некој далавери(енио е мушко другио е женско-а не се педери да се разберемо).Фората на филмо е да се плеснат у тоа колата,и да чекат бродо да потоне.Ама у меџувремену типо и продава неки прстен на типката,оти е шверцер на накит,и оваа му плака со кредитна.За жал,или за среќа картичката на цурата е блокирана и немогат да обават трансакција,и се расправат тамо нешто на ти го дај ми го,мижи митре тулумби пагат,и оти е петок гра ке јадам,и знаете ја онаа познатата сцена коа она стое напред на бродо со раце дигнати у ваздух,овај позади неа и гледат нанапред,епа тамо не се дешава ништо друго него типо ја претресива да и најде неки динар да и земе за прстено,пошто на оваа после ке и падне у водата,непосредно пред да се подават.За жал типо не наога неки динар,пошто оваа ги има скриено на најскришното женско место,т.е кај бермудскио триаголник(кој разбра разбра,кој не молим лепо).И то је што је,за да дојде тај моменато што га чекат сите.Значи таа вечерта,на некој пуст остров,некој момци имале запивка горе у новио парк,и напуниле водата со губре,и у еден дотичен моменат,броду удара у недопушен пикавец,и се преврќа од лево кон десно напречно.За да не се исподават еден тип разврќује друг бизнис продава кајчиња без платно,ама пошто типо нема ебан денар да си купе едно,а и со прстено неможе да плате пошто онаа жмуглата га фрли у водата(коа се преврте бродо) ,а дотичната шмугла си зема едно и не ја болат куровите за клошарот спомнат претходно.И така то све се дешава,дур да си го дигнеш,потонува и брод и све,тие шо имаа кајчиња идат у ладуна дуват по едно цигарче,осталите дома да се тушират,и то је што је хепи енд.

made by: NIKI

заштитени клошарски права :D

Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап