Сега е точно : Јули 20th, 2024, 2:54 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Легијата- 1Л
ТемаИспратено: Jуни 5th, 2013, 7:00 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2013, 6:57 pm
Мислења: 1
Еве го текстот од најновата песна на Легијата (како обединети),имам некои нејасни зборови, и поправете она што не е точно и допишете ги членовите каде што има прашалници,не ги препознав.

Легијата - 1Л

Yo,yo,yo..LeDZija, 2012,yea…

ЛД Пистолеро:
Челикот се кали додека сме мали,а се што ќе направиме после за да сме челик зависи од нас сами.
Мојот живот е малку поинаков ,секој збор е времеплов за се што било снимено,а се што било снимено
е тука вечно, пишано ко текст од ќелија за цела вечност. Немој ни да помислиш дека ќе се откажеме некад,
светов не чека зашто имаме недовршена прича цела.

Страјк:
Живот скуп,кеш прави да секој е луд.Не ме боли кур и ако не сме обидени фул.. Ете зашто снимам,стихот е се што имам,
а ништо не е залудно ни потрошено на сила.Па вака дише,стилот легендарен како Боби Фишер прави да гледаш
слика директно од твојот систем,во срце истрелот убиствен,искрено е се запишано осеќаш низ него е излезот и ако сив е животот остави нека иде,само биди она што можеш да бидеш!

Реф:
ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ - ЕДНА ЉУБОВ УЛИЦА!!
ДУШАТА ВО МУЗИКА- ЕДНА ГРУПА ЛЕГИЈА!
ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ - ЕДНА ЉУБОВ УЛИЦА!!
ДУШАТА ВО МУЗИКА- ЕДНА ГРУПА ЛЕГИЈА!

Ронин:
Се осеќам баш вака,од прв ден кога пуштив рап трака,ми спои улица и добив маало од кај да се вратам.
Насочив мисли кон лист,па од тогаш не ги оттргнав,екипа ,студио,висење на страна од лоша намера.
Без замерка, но живееш со исти срања наеднаш,не умирај два пати пребрзо без да те запамтат.
А јас сум тој и тој сум бил,замисли да не беше се што баш што е денес дали би продолжил?!

РНС:
Еј Брус! Ритамот пука ко буката која ме чука во гради,пука Легијата кине на бината римата сите ги вади!
Од живот,од кал од мал на мајкот види ги сега сите со гради, гинеме сите за рапот на кој му ги дадовме срцата уште од млади.
И еве го вперен! На теренот верен насерен. Рокаме брзо ко дете, Скопје го ???? ???? А мојот дом е сегде што микрофонот пуштен на ОН - Џаир, Влае,Кисела Вода,Карпош,Ѓорче и Хром !


?????
Збор само се слуша веруј,а само се памти дело,далеку од светец па запамти ме ко анти-херој! Очекуваш да сум ни каков ти што мислиш,а да си другар со секој па знам тогаш ќе ме искористиш. Нечиста душа отварам на ????,сум стар за да мислам кој не дисал,рап сера фарса. Не поминав ко фарса,снимам да се лечам сам,чим духовно се кренам,јас ќе спечалам.

Реф:
ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ - ЕДНА ЉУБОВ УЛИЦА!!
ДУШАТА ВО МУЗИКА- ЕДНА ГРУПА ЛЕГИЈА!
ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ - ЕДНА ЉУБОВ УЛИЦА!!
ДУШАТА ВО МУЗИКА- ЕДНА ГРУПА ЛЕГИЈА!


Џака Накот:

Од мисла до грутка душа оставаме од прв ден.За добро и за лошо знае мајкот кога врне.
Не зборувам за розево дур денот надвор црн е,во вид на четири четвртини чука ова срце.
Ко бит од почеток до крај замрзнати слики,до миг што прави в душа бол,во главата скици.
На подобар свет да биде океј за утре,што и да рокаме да викаат уште!

?????:
Каде би бил крајот? Дали во гнездото на змајот? Пред портите на ???,во чистилиштето или рајот? Не би имал одговор – исто како мене, но семето засадено без љубов секад’ вене.
А тоа го знаеш,немој утре да се каеш за постапките во животот кои сам себеси ги правиш
И затоа во гради ,на овој стил свет Легија,за подобро утре,правата патека избери ја !

Реф:
ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ - ЕДНА ЉУБОВ УЛИЦА!!
ДУШАТА ВО МУЗИКА- ЕДНА ГРУПА ЛЕГИЈА!
ОД ПОЧЕТОК ДО КРАЈ - ЕДНА ЉУБОВ УЛИЦА!!
ДУШАТА ВО МУЗИКА- ЕДНА ГРУПА ЛЕГИЈА!
X2Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап