Сега е точно : Jуни 3rd, 2024, 11:24 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 19th, 2007, 1:24 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Албумот општо земено е добар , ептен добар !

Некој викат првото цд , првиот дел е подобар.Епа мене подобар ми е вториот дел..
Џака има 4уден стил , интересен , а за некој и неразбирлив ..Многу метафори и ре4еници шо ќе те терат да размислиш..Добар албум во секој слу4ај.


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 19th, 2007, 2:32 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
[quote="RaP-RiVaL"]Àëáóìîò îïøòî çåìåíî å äîáàð , åïòåí äîáàð !

Íåêî¼ âèêàò ïðâîòî öä , ïðâèîò äåë å ïîäîáàð.Åïà ìåíå ïîäîáàð ìè å âòîðèîò äåë..

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 26th, 2007, 8:03 pm 
Dzaka me iznenadi, iskreno kazano ...Nema povekje tajni, ne mi beshe po kjef, si rekov 4ovekov izbegal od rapot(iskreno ne mi se svigjashe Nema povekje tajni) nekako kako da me razochara, zoshto poznavajki go Dzaka, so Neophodno Zlo me iznenadi so elektronskata muzika( pocit za eksperimentite)..Si rekov deka Biomehanika kje bide kako "Nema povekje tajni", no prijatno me iznenadi..Iskreno e mnogu LUDNICI pesna, epten mi e po kjef...2104 NO COMENT...Ednostavno moze da se kaze spored mene deka ovoj album e UNIVERSAL, i bash mi se svigja toa...

Pochit za Dzaka, ednostavno zakon si e chovekot....


Кон врв
  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 27th, 2007, 2:15 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
Mesija Напиша:
Dzaka me iznenadi, iskreno kazano ...Nema povekje tajni, ne mi beshe po kjef, si rekov 4ovekov izbegal od rapot(iskreno ne mi se svigjashe Nema povekje tajni) nekako kako da me razochara, zoshto poznavajki go Dzaka, so Neophodno Zlo me iznenadi so elektronskata muzika( pocit za eksperimentite)..Si rekov deka Biomehanika kje bide kako "Nema povekje tajni", no prijatno me iznenadi..Iskreno e mnogu LUDNICI pesna, epten mi e po kjef...2104 NO COMENT...Ednostavno moze da se kaze spored mene deka ovoj album e UNIVERSAL, i bash mi se svigja toa...

Pochit za Dzaka, ednostavno zakon si e chovekot....
Haha,:) postuem, 2104 e definitivno zakon, partali e, bas onaka da sednes i da razmislis u koj pravec ide celovo opstestvo i celiov svet.

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 30th, 2007, 1:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 24th, 2006, 3:01 pm
Мислења: 597
Локација: MRACNITE ZANDANI NA TVOJOT MOZOK
DZAKA SPORED MENE E NAJREALNIOT I NAJZAGADOCNIOT MC VO MAKEDONIJA I POSIROKO.INACE OVOJ COVEK GO POSTUVAM PORADI TOA STO OSTANA DA GO TVORI MRACNIOT I PESIMISTICKI RAP STO OBRABOTUVA NAJRAZLICNI SODRZINI.RELIGIJA, TEHNOLOGIJA, DROGA,ZABAVA I MNOGU DRUGI STVARI......DZAKA POCIT

INACE BIOMEHANIKA E CUDO OD ALBUM KOJ I DVETE CDINJA SE TOP OBRABOTENI SO EPTEN KVALITETNI SRANJA NA NIV.

tolku od mene

_________________
AM I EVIL? YES I AM
AM I EVIL? I AM MAN
-----------------------------------------------
FENIX POVTORNO SE PRERODI.....vo mracnata kelija na psihickiot grob........................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 31st, 2007, 11:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2007, 11:40 pm
Мислења: 145
Локација: TETOVO SELO!!!!
Zasto za nesto loso vikate deka e dobro. Mene Daka mi e nekako nepodnosliv za slusanje i albumot ne mu e za izdavanje zosto e bruka.A sto ima vrska metaforite koga nema rimi u niedna pesna.Ne me :evil:

_________________
HARD CORE SEJACKO!!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 1st, 2007, 10:56 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
Pekolniot-TR Напиша:
Zasto za nesto loso vikate deka e dobro. Mene Daka mi e nekako nepodnosliv za slusanje i albumot ne mu e za izdavanje zosto e bruka.A sto ima vrska metaforite koga nema rimi u niedna pesna.Ne me :evil:
Äîáðî áå àêî íèøî äðóãî, çíà÷è äà áàòàëèìå òîà øî òåáå íå òè ñå ñâèã¼à, êàêî ñåðåø çà öîåê ñòî å êî¼çíàå ïàòè ïîèñå âðåìå ó ðàïîâ îä òåáå à ? Ñòî èìà èçâàäåíî òðè àëáóìè è èìà íàïðàåíî ïîèñå çà ðàïîâ îäêîëêó òè ñî íåêàä êå íàïðàèñ à ? Ïà ༠äîñòà ñî òàêâè èç¼àâè, ðåöè íå ìè ñå ñâèã¼à è êðà¼, à íå êîìåíòàðè êàêî íå öèíè, íåçíàì êàêî ãî ñëóøàòå, è ñëèöíî. Ãëåàì öåëî âðåìå

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 1st, 2007, 6:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
Pekolniot-TR Напиша:
Zasto za nesto loso vikate deka e dobro. Mene Daka mi e nekako nepodnosliv za slusanje i albumot ne mu e za izdavanje zosto e bruka.A sto ima vrska metaforite koga nema rimi u niedna pesna.Ne me :evil:
spored tebe ako u trakata nema rima na sekoj stih ne e dobra
bez razlika dali vredi txtot i poentata so ja nosi. epa vise brat ne se izdrzuvas
poso celo vreme seres protiv dzaka a nit go znaes coekot a nit imas postignato u rapot kolku i on

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 2nd, 2007, 12:02 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 8:46 pm
Мислења: 357
Локација: Tetovo-Ajducko Maalo
da dzaka nakot-"biomehanika" mnogu dobar album.sekoja cest za trakite.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 3rd, 2007, 11:27 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2007, 11:40 pm
Мислења: 145
Локација: TETOVO SELO!!!!
Abe ja samo ja kazuvam vistinata a Рап без рима не оди.А метафори и сранје лирики не признавам.И од кај знаес ти колку кој има придонес у
Мак рап. И второ гајле ми е дали рокал у Скопје усте од првите. Зосто
само една трака ја збори вистината за Дака Накот т.е Темната Страна-Да се биде или не. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
HARD CORE SEJACKO!!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 17 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап