Сега е точно : Октомври 15th, 2019, 6:52 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Taurus D американскo-скoпски рапер
ТемаИспратено: Јули 8th, 2012, 11:40 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 8th, 2012, 11:06 pm
Мислења: 1
Ova e Taurus D,dečkoto e so poteklo od Skopje a zivee u New York veke podolg period i doaga često navaka, ne mu e loš stilot ama nekako mnogu pee za devojki i trava, iam praveno muabet so nego i mi ima rečeno deka so rap se zanimava onaka "rekreativno" a od makedonskite raperi ne slusa nikoj, vika deka ne mu odgovara na stilot.
http://www.youtube.com/watch?v=5Fc0H_JkRsc
pesnite mozete da mu gi proverite tuka www.soundclick.com/taurusd http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=443682Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Google [Bot] and 7 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап