Сега е точно : Aприл 27th, 2024, 6:41 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 9th, 2005, 6:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2005, 5:40 pm
Мислења: 72
Локација: STRUMICA
Мене Спирт ми го донесе цд-то, кое се продаваше 150 денари ... документарецот е спонзориран од Balcan Youth Bank и интересни ствари можат да се видат ... на пример Чиста Околина, Пикисипи, Видо, РНС, Џака, Пука Козметика, Струја, Dj Славе, Спирт ... и се збори за Хипхоп Културата што и како се случувало, се случува и што понатака ... можело да биде и поинтрересно ако ги имало и лугето од другите градови и екипи ... не само од Скопје ... поздрав



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 9th, 2005, 7:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 29th, 2004, 12:41 am
Мислења: 237
епа вака , да бидеме искрени , колку и да биде рекламиран храмот во овај документарец (иако многу малку е ракламиран) СЕПАК е труд кој вреди и кој треба да се цени . поминав едно добри 44 минути пред монитор ... инстересни работи се зборат , која како почнал , со кога почнал , како било на времето коа немало од каде ни алишта да се купуваат , за на видо дедому грамафонот :):):) итн.итн
али ескалибур е во право , али сепак , ако не во ова издание , барем наредното (ако го има) да има и луге надвор од храмот као днс екипа , и се разбира да се сбори и за надвор од скопје да ви ибам скопје :) коа другите градови ке просперираат барем на краток период ?! :)
толку

_________________
!! Bombing 4 Peace IS Like Fucking 4 Virginity !!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 10th, 2005, 3:56 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
A kade e AGO (TOJ SHTO IMA NAVEKJE NAPRAVENO ZA RAPOT VO MAKEDONIA) na ovoj dokumentarec? Kade se zbori za nego ? Bidete malce realni.. dokumentarec treba neshto realno da bide i sve da se kazhe a ne samo od EDNA strana.. ali toa ti :lol:

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 10th, 2005, 6:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 15th, 2005, 8:13 pm
Мислења: 294
Abe ok e se trudat,nesto fermentira se vrti organizira samo AMA GOLEMA SAMO kade se drigite gradovi i dns?toa imam da prasam?znam deka koga pocnale vo sk pravele i vo stip rap kakov-takov???ajde drugiot pat da se popravat greshkite!!! abe kako sakate koj ve e.. AJT


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 10th, 2005, 6:07 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 15th, 2005, 8:13 pm
Мислења: 294
GOLEMO SAMO MISLEV! I DRUGO go praveshe ova cel hram ili vlado i kacar?i kako prv dokumentarec trebalo da se pogrizat da ima golema distribucija,vo vesnici bilo dneven bilo nedelen ili mesecen!nie odvaj go nabavuvame a ne nekoj obicen covek.mislam deka ova treba da bide poucen film za cela nacija a ne samo za "raperite".Toa ti e!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 10th, 2005, 7:26 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Го има тоа цеде у продажба негде???


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 11th, 2005, 2:42 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
vo celoto cd ima raboti koj se na mesto, no ima mnogu poveke koj ne se na mesto, rekov deka mnogu nejkam da komentiram, imaat pravo lugevo sto ke kazat deka samo skopskite raperi se promoviraat so cdevo .... kolku sto znam vo hramot ima grupi od cela makedonija a ne samo od sk, no izgleda na niv toa ne im e vazno ... vazno Skopje da se prestavi kako glaven epicentar na rapot i hip hop kulturata....

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 11th, 2005, 11:45 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2005, 5:40 pm
Мислења: 72
Локација: STRUMICA
За Дудо: брат, цд-то можеш да го купиш по цена од 150 денари од Спирт, Владо, Кацар .... и незнам кои таму луге кои учевствувале во проектот ... само можеш да го најдеш кај нив ... поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 12th, 2005, 9:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
Цитат:
A kade e AGO (TOJ SHTO IMA NAVEKJE NAPRAVENO ZA RAPOT VO MAKEDONIA)

kude bi sakaja ago da se najde na isto CD sas spirta ne zaebavajte. ja slusna deka ago klocu mu udrija:)

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 14th, 2005, 11:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 82 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап