Сега е точно : Maј 27th, 2020, 2:58 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 24th, 2008, 11:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 23rd, 2006, 1:45 am
Мислења: 259
Локација: The Fucked Up World
aj po vtorpat

ime: Kontra Napad

dejnost: Grupa MC-a

info: http://www.myspace.com/kontranapad

grada: SkopjeКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 12:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 24th, 2008, 11:31 am
Мислења: 18
Локација: Skopje
ime: UFS
dejnost: grupa
info: http://myspace.com/unitedforcesskopje
grad: Skopje

_________________
www.hiphop.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 10th, 2008, 10:29 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 10th, 2008, 10:17 pm
Мислења: 2
ime: Legioner
dejnost: MC
info: http://www.myspace.com/legionerap
grad: Bitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 7th, 2008, 10:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 7th, 2008, 10:09 pm
Мислења: 4
Локација: Струмица
Адресата на Escalibur од Струмица - myspace.com/andonovdragi повеќе не е валидна, заменета е со myspace.com/kiskino, ако може да се избрише/замени/надополни.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2008, 1:42 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 9th, 2008, 10:30 pm
Мислења: 8
Локација: Кочани
me: Lox
dejnost: MC
info: http://www.myspace.com/loooox
grad: Kocani


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2008, 1:42 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Можам и јас да го вметнам меѓу групите и мцињата ако не е проблем..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2008, 2:03 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Војник средив готово.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: LISTA: MAKEDONSKI RAP GRUPI / MCja / DJi / PRODUKCII
ТемаИспратено: Ноември 24th, 2008, 8:10 pm 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 15th, 2008, 1:08 pm
Мислења: 2
Локација: Bitola
----------------
ime: Divtik a.k.a Useless
dejnost: MC
info: http:// http://divticee.hi5.com hehe :D
grad: Bitola
----------------


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2008, 12:20 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 25th, 2008, 12:14 am
Мислења: 16
ime: Urban Minds
dejnost: Grupa
info: www.myspace.com/ohriddistrict
grad: Ohrid


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2008, 1:49 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ок ќе бидите аднати , само пишете кирилица

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 8 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап