Сега е точно : Септември 23rd, 2020, 2:46 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: LISTA: MAKEDONSKI RAP GRUPI / MCja / DJi / PRODUKCII
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2008, 6:42 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 19th, 2008, 7:44 pm
Мислења: 1
Локација: Кочани
Име: SpiDi
Дејност : MC
Инфо : http://www.myspace.com/spidi1
Град : КочаниКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 5th, 2008, 3:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 5th, 2004, 1:45 pm
Мислења: 112
Локација: Gradot_Pod_Isarot
Име: Три М
Дејност: Група
Инфо: http://www.myspace.com/3TriM
Град: Штип

_________________
In The Circle Of Life I Choose The SUN over The STARS


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 5th, 2008, 3:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 5th, 2004, 1:45 pm
Мислења: 112
Локација: Gradot_Pod_Isarot
Име: Магнуспродукција
Дејност: Продукција
Инфо: http://www.myspace.com/magnusproduction
Град: Штип

_________________
In The Circle Of Life I Choose The SUN over The STARS


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 14th, 2008, 11:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 25th, 2008, 12:14 am
Мислења: 16
име: Urban Minds
дејност: Група
инфо: www.myspace.com/ohriddistrict
град: Охрид


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 12th, 2009, 10:22 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 12th, 2009, 8:48 pm
Мислења: 5
Локација: Kumanovo
DSC gi nema, SNG Production nema, i ushte nekoi :)) p0zz!!! i u kumanovo ne se samo raptori ima ushte nekoi produkcii! ;)

_________________
Prekrasno :)))


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2009, 9:52 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 29th, 2008, 12:08 am
Мислења: 8
Локација: Kumanovo,Macedonia
falat mnogu mc-inja :)))


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2009, 9:54 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 29th, 2008, 12:08 am
Мислења: 8
Локација: Kumanovo,Macedonia
Stefan-NVP Напиша:
DSC gi nema, SNG Production nema, i ushte nekoi :)) p0zz!!! i u kumanovo ne se samo raptori ima ushte nekoi produkcii! za produkcija mislam :)) ;)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 19th, 2009, 2:59 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 19th, 2009, 2:48 am
Мислења: 1
Име: Underground Records
Дејност: Продукција
Инфо: www.one-blood.mkd.net
Град: Куманово


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 25th, 2009, 5:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 23rd, 2009, 3:33 pm
Мислења: 14
Локација: Valandovo
Име: Bad Boyz
Дејност: Група
Инфо: http://www.myspace.com/danger_ot _ http://danger4e.hi5.com
Град: Валандово

_________________
ÐąNĜعŖǿŤ


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 11th, 2009, 2:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Име:МС Колектив
Дејност:Група
Инфо: www.myspace.com/mckolektiv
Град: Скопје


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап