Сега е точно : Септември 23rd, 2020, 12:48 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 12th, 2009, 2:29 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Име:O.S.A. Crew
Дејност:Група
Инфо: www.myspace.com/osacrew1
Град: Велес


_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 30th, 2009, 5:43 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 29th, 2009, 5:49 pm
Мислења: 1
Локација: kocani
Код:
КИРИЛИЦА !!!

_________________
slusam rap od 4 odd i sum golem ljubitel na rap
imam i nekoj moj tekstovi koj sam si gi pravam
vo maj 2009 ja napraviv prvata traka koja sam ja
napraviv.pozz


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 7th, 2009, 10:45 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 7th, 2009, 10:38 pm
Мислења: 1
Локација: Tetovo,Potok
Код:
Кирилица


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 18th, 2009, 9:12 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Име: БТ Рап Репрезент
Дејност: Екипа Bitola One Love
Инфо: www.myspace.com/btrapreprezent
Град: Битола

_________________
http://www.youtube.com/user/gengobrateff
http://www.facebook.com/gengobrate
https://www.facebook.com/FreedomFightersBitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 22nd, 2009, 4:25 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
Се ближи летово,се работи се ора,копа,сеи..итн итн
па да се представам


Име: Трактор
Дејност: Орајне,сеејне и ред други работи
Мото: "Шо че посејш,то че ти никни"
Инфо: www.myspace.com/LaidMC
Село:Лажани
:D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: LISTA: MAKEDONSKI RAP GRUPI / MCja / DJi / PRODUKCII
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2009, 12:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 1st, 2009, 3:45 pm
Мислења: 11
Локација: Kratovo
Зошто листата не содржи и брејкденсери? :lol:

_________________
Practise makes perfect.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: LISTA: MAKEDONSKI RAP GRUPI / MCja / DJi / PRODUKCII
ТемаИспратено: Декември 15th, 2009, 2:41 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 11th, 2009, 1:37 am
Мислења: 11
Име: 2 Lifes
Дејност : Група
Инфо : http://www.myspace.com/2lifess
Град : Кратово.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: LISTA: MAKEDONSKI RAP GRUPI / MCja / DJi / PRODUKCII
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2013, 3:11 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 10th, 2013, 3:02 pm
Мислења: 7
Dojdete na mojo youtube chanel
http://www.youtube.com/user/KlibreVokal/featured

Ace Klv rap na francuski !
Pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 8 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап