Сега е точно : Јули 9th, 2020, 1:49 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Verbal weapon - UTOPIJA
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2007, 2:20 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
VERBAL WEAPON - UTOPIJA

Дел од некогашните М-69 (тетово) во 2001 (поради војната) преселени во Битола. Дел од некогашната БитолаКРУ, го снимаат својот прв албум во Март 2004та. Поради недостигот од информирање за битолскиот рап, се потрудив да го објавам нивниот труд, нивниот албум. супер траки, од некогашните битолски рап денови. Албумот е снимен кај Алич во Битола, со исклучок на траката РЕОБЕДИНУВАЊЕ снимена во Тетово. Браќа, одамна не сме чуле нешто од вас, па ево огромна почит и поздрав за тоа што до сега сте го направиле! Битола ве има во срце! Старата екипа сеуште гори во нас!

Вкупно 13 траки заедно со интро (предговор) и оутро (поговор).
Коверите од АЛБУМОТ ексклузивно, повелете

Слика

Слика

Слика

се потрудив да ги подредам траките, и да ги ставам за спуштање..па повелете

1.verbal weapon - predgovor
2.verbal weapon - Verbalno oruzje
3.verbal weapon - subjektivna realnost 1
4.verbal weapon - strav,nemok,apsurd
5.verbal weapon - utopija
6.verbal weapon - subjektivna realnost 2
7.verbal weapon - paradoksot na ulicata
8.verbal weapon - sustestvo bez zivotna cel
9.verbal weapon - subjektivna realnost 3
10.verbal weapon - gradot
11.verbal weapon - reobedinuvanje ft. Ganja(tetovo)
12.verbal weapon - dosta e!(rap definicija)
13.verbal weapon - pogovor

ПОЗДРАВ И ПОЧИТ
АГАТО


_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2007, 4:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 30th, 2006, 1:06 am
Мислења: 85
jaki bea momcite steta so prestanaja se fatija so drug biznis no sekogas e taka mora da se zivej od nesto..no pocit za pesnite top


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2007, 4:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 11th, 2005, 4:01 pm
Мислења: 88
Локација: Поволна
Нема ги песните...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2007, 4:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
Agato neso so linkovive ne e vo red. Koa gi stiskas te prakaat na istava strana.

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2007, 6:13 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
se izvinuvam ne znam zaso linkovite ne rabotaat kako so treba..pa eve ke vi gi pratam vaka:

http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... dgovor.mp3
1.verbal weapon - predgovor
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... oruzje.mp3
2.verbal weapon - Verbalno oruzje
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... st%201.mp3
3.verbal weapon - subjektivna realnost 1
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... Apsurd.mp3
4.verbal weapon - strav,nemok,apsurd
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... topija.mp3
5.verbal weapon - utopija
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... st%202.mp3
6.verbal weapon - subjektivna realnost 2
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... licata.mp3
7.verbal weapon - paradoksot na ulicata
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... %20cel.mp3
8.verbal weapon - sustestvo bez zivotna cel
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... st%203.mp3
9.verbal weapon - subjektivna realnost 3
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... D69%29.mp3
10.verbal weapon - gradot
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... uvanje.mp3
11.verbal weapon - reobedinuvanje ft. Ganja(tetovo)
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... ija%29.mp3
12.verbal weapon - dosta e!(rap definicija)
http://www.freewebs.com/agato/VWutopija ... ogovor.mp3
13.verbal weapon - pogovor


ne znam zs ne rabotaat na forumov, inace linkovite se validni ako napravite copy paste dokolku ne rabotaat vaka.

POCIT

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2007, 8:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2007, 11:40 pm
Мислења: 145
Локација: TETOVO SELO!!!!
Odlicna tema Agato sekoja cest.Deckite se mnogu jaki i im gi imam site pesni doma. Osobeno ja sakam ''Reobedinuvanje''.Respekt Tetovo i do tebe Agato. :lol: :lol: :lol:

_________________
HARD CORE SEJACKO!!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 1st, 2007, 2:41 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Go znam ova od porano ,mnogu jaka lirika...br sekoja 4est

_________________
http://www.youtube.com/user/gengobrateff
http://www.facebook.com/gengobrate
https://www.facebook.com/FreedomFightersBitola


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 1st, 2007, 2:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 29th, 2004, 12:26 am
Мислења: 583
Локација: И да ме најдеш , што ?
Многу добар албум. Поздраф

_________________
www.myspace.com/faceandslipi
www.phoboss.orgfree.com
Слика
Fear Denies Faith!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 3rd, 2007, 12:55 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 30th, 2005, 8:20 pm
Мислења: 596
Локација: Bitola metropola(Arnautmala)
iako prestanaja so snimanje na rap..sepak pridonesuvaat za izdiganje na scenata vo bitola preku montazite na spotovi koj se stvarno na visoko nivo..deckite si se opredelile sega na druga stvar ,no mora da se kaze deka se stvarno deca so vizija toa go dokazaja i preku nivniot album preku nivnite sustinski poraki koj se krie vo textovite..tie bea edinstvenite vo bt togas koj gi respektirav od taa ekipa..

pocit..FREESTYLER(KOSTA)

_________________
ME OGOVARALE LUGETO..PA KE IM KAZAM NA SITE FUCK..TEBE NIKOJ NE TE SPOMNUVA ZNACI NE VREDIS BE BRAT..!

K.P.U..OD SEKOJ ASPEKT!!
www.sivdom.co.nr
www.myspace.com/sivdombitola
www.myspace.com/kaznenopopravnaustanova


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 6th, 2007, 6:05 pm 
Pocit , mnogu zakon album..POoZZ


Кон врв
  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап