Сега е точно : Јули 4th, 2020, 7:42 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 12th, 2008, 6:49 am 
Отсутен

Регистриран: Септември 2nd, 2005, 1:18 am
Мислења: 56
Локација: ПРИЛЕП ЕБАГО ! ! !
еј еј...нема врска бе луѓе, не се расправајте вака било-така било...
ете го албумот за даунлоад па кој шо сака нека го има, кој шо сака нека го слуша,
и кој шо сака нека не го слуша :D
а иначе за тоа дека е снимен во еден ден не значи дека не е изработен како шо треба
или дека нешто не е во ред со албумот (според мене).
баш напротив...ако си способен чоек не ти се потребни недели месеци или години за да снимиш албум..
преслушајте го и оставете коментар
поздравКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 12th, 2008, 2:07 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
palavio UDARNA Напиша:
ако си способен чоек не ти се потребни недели месеци или години за да снимиш албум..
преслушајте го и оставете коментар
поздрав

брат убаво шо сте го СНИМИЛЕ во еден ден, ако можеш да најдеш услови, сними и два во еден ден....
работата е дека пишување текстови, правење матрици и комплетна продукција аранжмани и мастеринг (а нели сето тоа и уште многу работи спаѓаат во терминот СНИМАЊЕ АЛБУМ) и сите тие тракатанци нема теорија да траат еден ден, шо нема врска со способноста, нели? чисто снимањето може да се направи во еден ден, не е никаков проблем...ако се разбираме...
инаку го преслушав половина од албумот, изненаден сум позитивно од работата, посебно од текстовите...
матриците не знам дали се крадени или некој ги правел, што и нема голема врска со способноста туку со кешот, па некој ако нема доволно кеш и ќе си симне од нет (не викам дека сте немале кеш или дека сте краделе матрици, не ме интересира тоа, некои ми се сфиѓаат, некои и не, вкус да го ебам:))...без разлика, мислам дека главно е да се изрецитира како што треба, и да се кажат правите работи...според мене, малку рециталот да се подобри на некои од членовите (не ги знам кои се кои, првпат слушам нешто од вас - Ударна Формација) и ќе биде коска...
прилично ме бендиса револуционерната нијанса што ја имате во текстовите...
почит за работата, само напред (ако може да кажете кај да го најдам и другиот албум...)
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 13th, 2008, 1:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 14th, 2006, 5:02 pm
Мислења: 148
Локација: Prilep-Centar
Код:
Пиши на кирилица


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 14th, 2008, 1:10 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
абе ударна се закон нема со и ајбуно мие оригинал и матрици и се и се сое напраено е напраено од срце :D а сите со мисла дека нее така и немусе допага то сого пра нека не јада гомна мн ебаго зими куро . и поздрав до сите од Мики( Big Mc) од Ули4ен тим

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 14th, 2008, 2:54 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
А кој јади гомна ??


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 26th, 2008, 9:34 pm 
Отсутен
Баниран

Регистриран: Декември 24th, 2008, 11:20 pm
Мислења: 87
аирлија работа за спотото закон излезе браво бор4е 4ове4е

_________________
КОРИСНИКОТ Е БАНИРАН


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2009, 5:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
Код:
ПИШИ НА КИРИЛИЦА!

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2009, 6:45 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
абе миго извадија коментаро дека небил кирилоца хахаха сакав да казам дека спото е мн добар само така напред боро вистина спото е мн добар

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2009, 6:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?p=66596#66596 ебе нешто од нас Уличен Тим ако сака некој нека види позз до сите

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 1st, 2009, 2:56 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Темава не е за УЛИЧЕН ТИМ туку за УДАРНА ФОРМАЦИЈА ... !

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Google [Bot] and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап