Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 10:59 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 1:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
treba da ja smisli poubavo drugata emisija ova sto se vika ne bese ni emisija :) kazete mi dali ne sum vo pravo:).kako na BTR i na SHUTEL bese



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 1:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
emisijata si bese top ne mn serete a i prva bese so sakate. malce gi kratea spotovite ali aj nema da go zabelezam toa.....ke zaboraiv da kazam deka dobra selekcija na video materijal no ke vidite vo narednata emisija kolku bolji traki ke ima

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 2:51 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
MackO Напиша:
a imam i zabeleski za emisijata toa sto nema intervju namesto da rokaa green out mozese piki sipi da im napravi intervju i taka da ke gi zapoznaea tie so ne gi znaea kako momakot koj sto prasuva za niv :D :D


Ne se soglasuem!:):) Odlicno si e se i vaka!!Podobro e da se rokaat pesni vo zivo nego li da se tupi so intervjua i da se kazhuvaat istite raboti po 1000000 puti!!Taka beshe vo 97ma na vremeto koga rokaa Ulichen Ritam,SAF,Chista Okolina i ostali,i mislam deka e najdobro taka da si ostane i denes,so prezentiranje na materijal vo zivo negoli bezvezno intervju!Inache mi e mnogu milo shto se vrati Hip Hop Teza pak :) porano ne propushtav emisija,a beshe i jedina neli.:)A za minutazhata 30 minuti se sosema dovolno,i porano traeshe tolku,samo sto ne beshe samostojna emisija,nego beshe vo sklop na edna emisija na A1 koja se vikashe "COOL" i traeshe eden saat i beshe podelena,prvite 30 minuti bea za elektronska i underground muzika(ne vodeshe Pikisipi neli normalno),a vtorite 30 beshe Hip Hop Teza(so Pikisipi) :)!

Pozdrav!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 4:37 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Јас мислам дека емисијата и изборот на траките беше одличен, иако Пикисипи стварно забегуа со она неговоно „еден, два“ и све што следуа, ама се надеваме дека и помалку познатите артисти од нашава скромна рап сцена ќе успеат да добијат место таму...Почит.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 4:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 30th, 2004, 10:26 pm
Мислења: 115
Cr|m|naL Напиша:
Јас мислам дека емисијата и изборот на траките беше одличен, иако Пикисипи стварно забегуа со она неговоно „еден, два“ и све што следуа, ама се надеваме дека и помалку познатите артисти од нашава скромна рап сцена ќе успеат да добијат место таму...Почит.
Se soglasuvam so toa


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 5:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 1st, 2005, 5:04 pm
Мислења: 201
Локација: Vodno, SK
super super, gledavme kaj vali u podrum, ja mu gi sreduev sukanicite, i gledame hip hop teza, abe idila....
super si e piksi be, i podobro vodi od toni zen, a i graficki dobro e sredena emisijata....

_________________
Just Pour Me Another
And Ignore Me My Brother - Atmosphere!
---------------------------------
http://zilerap.hi5.com
http://www.myspace.com/zileivali


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 7:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 7th, 2005, 8:14 pm
Мислења: 193
Локација: Kozle, Skopje
TOP emisija,ali jas mislam deka atmosverata bese bolje vo prvata sezona (pred deset godini, bese mnogu underground), inace nekoj da pomogne nekoja ideja kade da ja zakacam emisija da si ja simnete, tezi 120 mb, wmv.


inace zile uste malce sukanici ti ostanaa i da kupis uste suma vcera ja ispivme cela.

odvaj cekam naredna nedela
top

_________________
everything you do,
you do just for you!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 8:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 8th, 2005, 11:22 pm
Мислења: 216
Локација: Kavadarci Central City!
BiG E Напиша:
Cr|m|naL Напиша:
Јас мислам дека емисијата и изборот на траките беше одличен, иако Пикисипи стварно забегуа со она неговоно „еден, два“ и све што следуа, ама се надеваме дека и помалку познатите артисти од нашава скромна рап сцена ќе успеат да добијат место таму...Почит.
Se soglasuvam so toa



Respekt!
Se soglasuvam so se shto rekovte!

_________________
*Is this FUNKY for Ya!?
WELL...f*ck..y`all!

Proveri go ova nema da se kaes...
myspace.com/djpozitiv


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 28th, 2007, 9:38 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
vali Напиша:
TOP emisija,ali jas mislam deka atmosverata bese bolje vo prvata sezona (pred deset godini, bese mnogu underground), inace nekoj da pomogne nekoja ideja kade da ja zakacam emisija da si ja simnete, tezi 120 mb, wmv.


inace zile uste malce sukanici ti ostanaa i da kupis uste suma vcera ja ispivme cela.

odvaj cekam naredna nedela
top



Пробај на рапид шер или на мегааплоад..


www.megaupload.com

Види шо знам немам јас аплодирано фајлој али би требало овде да можи.
Поздрав.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 29th, 2007, 8:00 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 13th, 2005, 12:14 pm
Мислења: 198
Локација: Запад
Прво од графика ВРСКА немаше емисијана, имаше еден шугаф ефект друго ништо и покрај мрежичка се вртеше камерата.
Второ НЕМА ШАНСИ да промофираат непознати МЦ-иња у емисијата. Курот си го сечам.
Трето ако гледаме реално Тони Зен поубаво води од Пикисипи. 1,2,3... јо јо јо. 2 реда муабет неможеше да сврзе.
Четврто што идеа цело време спотови... значи немаше ништо значајно. Секој може дома да си ги гледа, боље да пуштеше некој документарец. Башка они ако не си пуштат нивни спот, не иде нели?


Али ете.. у реду нека се врти нешто. Што поиште емисии тоа подобро нели.


Поздрав.

Number 1 Hater in this forum.

_________________
Life on the streets is real.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 64 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап