Сега е точно : Авдуст 22nd, 2019, 3:21 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 19th, 2009, 6:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
BigMc Напиша:
абе глупости да прашам во рап има правила задасе почитуваат како овие што шо се овде ????? рапот е направен од реалносто а реалноста дасе искаши а не дасе банира дане казува


1. Целиот коментар ти е глупост. зошто?
2. Рапот е едно, форум е друго.
3. Во рапот си слободен и ја искажуваш твојата мисла, на свој поетски начин, без разлика дали сереш некого или не.
4. Во форум се збираат луѓе за да разменат мислења, информации... и тоа се прави на КУЛТУРЕН, пријателски начин!! Им помагаме и на тие што сакаат да лечат комплекси, затоа е отворена темата BATTLE, ако тоа им помага, бујрум, влези и ЈАДИ ГОМНА КОЛКУ САКАШ, но само таму! Дали ме разбираш?

Мило ми е да запознам луѓе кои одма сваќаат за што е зборот... пошто стварно не е смешно да се повторуваат истите прашања и одговори!!!

Поздрав.


_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 20th, 2009, 1:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
_SpeciaList_ Напиша:
BigMc Напиша:
абе глупости да прашам во рап има правила задасе почитуваат како овие што шо се овде ????? рапот е направен од реалносто а реалноста дасе искаши а не дасе банира дане казува


1. Целиот коментар ти е глупост. зошто?
2. Рапот е едно, форум е друго.
3. Во рапот си слободен и ја искажуваш твојата мисла, на свој поетски начин, без разлика дали сереш некого или не.
4. Во форум се збираат луѓе за да разменат мислења, информации... и тоа се прави на КУЛТУРЕН, пријателски начин!! Им помагаме и на тие што сакаат да лечат комплекси, затоа е отворена темата BATTLE, ако тоа им помага, бујрум, влези и ЈАДИ ГОМНА КОЛКУ САКАШ, но само таму! Дали ме разбираш?

Мило ми е да запознам луѓе кои одма сваќаат за што е зборот... пошто стварно не е смешно да се повторуваат истите прашања и одговори!!!

Поздрав.


ок ајде немија свакаш поемата

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 20th, 2009, 2:30 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
поемата?

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2009, 7:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
c-sativa Напиша:
поемата?

епопејата :P :lol: :P

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2009, 2:16 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
ахахахаха Цццццццц :D ПОЕМАтаааааа

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2009, 2:20 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
HC girl=] Напиша:
c-sativa Напиша:
поемата?

епопејата :P :lol: :P
Ворд :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2009, 3:09 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Поентата мислел , знајте :)
И не бегајте од темата.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 6th, 2009, 2:06 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
RaP-RiVaL Напиша:
Поентата мислел , знајте :)
И не бегајте од темата.
Фала Ривалче...секогаш си знаел да ја извадиш топката од аут :wink:
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: CRNA HRONIKA_PP
ТемаИспратено: Авдуст 3rd, 2009, 1:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 3rd, 2009, 12:11 am
Мислења: 17
Хахахахаххах! :D

_________________
Mak hip-hop 4ever!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: CRNA HRONIKA_PP
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2010, 7:05 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
http://upgpp.blogspot.com/2010/01/bad-news_12.html

:idea:

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап