Сега е точно : Јули 9th, 2020, 1:02 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 3:55 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
Хмз новиот албум има добра продукција шо мора да се признае нема муабет некој работи не ги очекував да ги видам дури чудно ми е кој се фаци се појавија кај него на албум....... A за тоа шо постигнал типот и за албумот алал нека му е .. Неговиот начин на презентација на рапот не ми се свиѓа али тоа е шо е секој со вкусот ...
А морам да признаам дека жал ми е шо потросив Mb на албумов :)


_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 1:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
а? абе не се заебавајте...сериозно го слушавте овоа нешто!?
квалитетен пораз на хип хопот
секоја чест

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 2:39 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
а зошто да не би го слушнале ?
И најшит да е , се4иј труд е вреден да биди слушнат.
Не е нешто посебно албумот , 80 насто го преслушав..
о4екував да биди срање , али има и добри песни.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 3:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
c-sativa Напиша:
а? абе не се заебавајте...сериозно го слушавте овоа нешто!?
квалитетен пораз на хип хопот
секоја чест


Се полажав и го симнав жалам за потрошените Mb али ако нека си го тера филмот типчето нишо лошо од негова страна .. а ние ке си продолжиме со зборување како тоа не чини колку сакаме ... :P :P :P

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 7:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
RaP-RiVaL Напиша:
а зошто да не би го слушнале ?
И најшит да е , се4иј труд е вреден да биди слушнат.
Не е нешто посебно албумот , 80 насто го преслушав..
о4екував да биди срање , али има и добри песни.

не бе ривалче, не реков да не го слушнат...само чудни ми беа коментарите, па мислев да не коментираат на нечуено...не можам да се сложам со коментарите, тоа е тоа.
atentator Напиша:
а ние ке си продолжиме со зборување како тоа не чини колку сакаме ...

прав си тука :idea:
ама нели темава е за мислења оставање, тоа и напраив, макар да не се МВ за жалење, туку времето потрошено да се ислуша едно вакво искрено контрирање на хип хопот, посебно со ликови како Jiuce. е сеа, човекот пробал да го "спаси" албумчето со песната со Аго, ама знаеш како викаат, една ластовица пролет не носи... :idea:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 7:52 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
има добри траки во албумот, макар шо повекето не ме бендисаја

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 8th, 2009, 9:21 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 8th, 2009, 5:36 am
Мислења: 18
Sekoj si ima svoje mislenje.
Mene mi se sviga rapot negov i muzikata so e pravi.
Mislam deka ima talent i za raper i za producent.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 8 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап