Сега е точно : Авдуст 21st, 2019, 7:20 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 20th, 2008, 9:28 pm 
Отсутен
Баниран

Регистриран: Септември 6th, 2008, 11:52 am
Мислења: 14
Локација: prilep
budi mirna buso i peri bez detergent :P :P :P


_________________
!!!!!!!!!!!!!!!!.A.C.A.B.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 22nd, 2008, 3:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 10th, 2008, 3:27 pm
Мислења: 4
Локација: Skopje (centar)
Ако стварно сакаш да научиш занает ќе дојдеш во СК од кај и да си!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 22nd, 2008, 3:45 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
[quote="HipHopLady"]А да бе да..како да не самоука.Секогаш има нешто шо не го знаеш и нормално ке треба да го нау4иш..Не е поентата тоа.. Поарно да не знаш како е да си ти во твоето место на живеење единствен шо го сака тоа или шо се занимава со Хип Хоп Култура.. Плус,тие концерти шо ги праат нашиве групи и рапери,сеедно,ги праат повеќето у Ск..Јас на ни една не сум била,само сум била страни4ен набљудува4,т.е ги добивам информацииве или од оваа страна или од др место на нет.. Епа,не е тоа поентата..Треба да разменуваш мислења ..Али сеа јбг,ЕПтен забегав од темата .. хехе[/quote]

Знаеме како е да си единствен, не се секирај...Многу прошле преку тоа...
Иначе, ОН ТОПИК, го поддржувам школото, стварно добра работа...
Само, мислам дека единствениот елемент кој не може да се научи е МСингот. За тоа или те бива или не те бива...
Па тие што се запишаа нека кажат впечатоци, да видиме како иде работата.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 22nd, 2008, 7:49 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
RAP4O Напиша:
Ако стварно сакаш да научиш занает ќе дојдеш во СК од кај и да си!!


Можи да нау4и и без да оди Ск , ако доволно работи.
А школото и е олеснителна околност во поглед на то шо ќе има кој да и покажи.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 22nd, 2008, 10:46 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Cr|m|naL Напиша:
Само, мислам дека единствениот елемент кој не може да се научи е МСингот. За тоа или те бива или не те бива...


Сè може да се научи!!
Ако не те бива ќе вежбаш, ќе веруваш во себе и ќе успееш...
Мое мислење.

Поздрав

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 24th, 2008, 2:43 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 10th, 2008, 3:27 pm
Мислења: 4
Локација: Skopje (centar)
Sve na svetov se uci nikoj ne se rodil ucen samo sto na nekoj mu lezi rap muzikata a na nekoj ne mu lezi ali toj sto ne mu lezi ako sedne malce da poraboti kje dojde skoro do nivoto na toj sto mu lezi. Taka da ako sakas polesno da si pomines kako i da e kje ides u skolata a ako sakas sam da naucis kje treba dosta da se namucis bato.

_________________
ZASTO SUZE, ZASTO BOL KAD POSTOI ALKOHOL
http://www.myspace.com/sniffermkd


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 24th, 2008, 8:59 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
RAP4O Напиша:
Sve na svetov se uci nikoj ne se rodil ucen samo sto na nekoj mu lezi rap muzikata a na nekoj ne mu lezi ali toj sto ne mu lezi ako sedne malce da poraboti kje dojde skoro do nivoto na toj sto mu lezi. Taka da ako sakas polesno da si pomines kako i da e kje ides u skolata a ako sakas sam da naucis kje treba dosta da se namucis bato.


и ќе изгубиш бајаги време ... вака барем се работи по план!
Затоа постојат школа.
Поздрав

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 26th, 2008, 7:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 28th, 2007, 9:36 am
Мислења: 247
Локација: epicentar Skopje
Pocnuva 3 grupa da se popolnuva od shkolava 2000 den e mesecno Valentino konecno popushti toa e spusteno i edna godina ke trae ... Pozz
AGO(edna ljubov)

_________________
Pravdata E Relativna Rabota No Vistinata E Edna


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 27th, 2008, 12:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
одличен потег Аго...мислам имаше пред некое време тема за школово, ама само како најава...работам и нема шанси да те посетам, а баш би сакал, јебига, да ти крадам занает :)
почит до тебе и сите вклучени во оваа работа, кој може нека оди...и 3000 не е скапо, децата на трава и кафиќи трошат најмалку 12 пати повеќе... :idea:
респект

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 5th, 2008, 2:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 10th, 2008, 3:27 pm
Мислења: 4
Локација: Skopje (centar)
.и 3000 не е скапо,

Каде дека не е скапо знаес ли колку ВИНО е тоа :D :D :D :D :D :D

_________________
ZASTO SUZE, ZASTO BOL KAD POSTOI ALKOHOL
http://www.myspace.com/sniffermkd


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап