Сега е точно : Јули 9th, 2020, 1:04 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ЛЕГИЈАТА нов албум "Лош ден за империјата"
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 11:44 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Епа вака... На 26 септември беше издаден новиот албум на ЛЕГИЈАТА. Промоцијата помина супер а ја очекувам мислења за албумот... Што мислите каков е, што е добро што не е добро...итн.
Еве пошо ја ја отворив темава ја да почнам : според мене албумот е добар се на се има добри траки али може да биде и боље... Задоволен сум од содржината и од квалитетот на траките а се надевам у иднина ке излезе уште подобар албум од нивна страна... Па повелете пишувајте.
РЕСПЕКАТ


_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 12:02 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 12th, 2008, 12:37 pm
Мислења: 23
Ej daj kazite kako da go najdam "los den za imperijata" albumov !


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 12:06 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Дали ќе го има во другите градој албумот за скоро ?Пример во битола.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 12:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
NacijataNaMrtvite Напиша:
Ej daj kazite kako da go najdam "los den za imperijata" albumov !
За сега го има во продажба на повеќе локации но не сум сигурен на кои... Ако не те мрзи да бараш види во југотон... Ако не пиши mail па ке ти ги пратам траките...
RESPEKAT

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 12:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Вака : Се извинувам до сите кои се заинтересираби за албумот , но не би било фер спрема легијата да го ставам на download, албумот сега излезе па пробајте купете го...
РЕСПЕКАТ

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 1:12 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2008, 5:50 pm
Мислења: 144
Локација: Veles
најдробри песни на албумот (според мене)

Чувство на вина И кај сте сега


Кинат песниве иако и другите се супер


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 7th, 2008, 1:22 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Vaka,za distribucija na albumot e zadolzena izdava4kata kukja i ne izvestija deka veke go pratile po nekolku gradovi niz Makedonija ili vo nekoi tek ke go pratat,taka da Rap Rival,vo Bitola treba da go ima sigurno,pa taka da ne znam proveri po nekoi muzi4ki prodavnici sho vi se tamo ke go najdes,ja li4no da ti kazham u koja to4no stvarno ne znam,ali ako doznaam bi te izvestil sigurno,istoto vazi i za vo drugite gradovi,ako doznaam nesho pokonkretno ke izvestam!

Pozdrav!! 1L


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 7th, 2008, 1:23 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
A da i zaboraviv za onie vo Skopje :),go ima vo Jugoton i vo Chuv De Chuv!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 7th, 2008, 12:02 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ronin```` Напиша:
Vaka,za distribucija na albumot e zadolzena izdava4kata kukja i ne izvestija deka veke go pratile po nekolku gradovi niz Makedonija ili vo nekoi tek ke go pratat,taka da Rap Rival,vo Bitola treba da go ima sigurno,pa taka da ne znam proveri po nekoi muzi4ki prodavnici sho vi se tamo ke go najdes,ja li4no da ti kazham u koja to4no stvarno ne znam,ali ako doznaam bi te izvestil sigurno,istoto vazi i za vo drugite gradovi,ako doznaam nesho pokonkretno ke izvestam!

Pozdrav!! 1L


Ако го има во Битола , 100 % ќе го најдам..
Ќе ги претресам сите продавници. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ЛЕГИЈАТА нов албум "Лош ден за империјата"
ТемаИспратено: Октомври 7th, 2008, 9:43 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 4th, 2008, 12:45 pm
Мислења: 11
abe ige so ti e?use prasues so mislime za nego........mislam......najbolji album u istorijata na rapot u makdenija....u grupa so clenuvaat;str2,green out,dzaka i ronin so ocekuvas?najdobrite raperi u makdenija napraile album i use prasuvas dali e dobar....site so mislat deka albumot ne e dobar gi hejtam...jasno?


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 10 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап