Сега е точно : Јули 9th, 2020, 2:03 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2008, 11:45 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Не ги читав целите постови, ама АГАТО не си во право брат. Стварно голема утка имаш во математиката. Да можеби би било 100 денари ако снимките ти се на опрема што вреди 100 евра, ако ги принташ на обична хартија, на ЦД-то ставаш лепенка, да земеш но-наме ЦДа, и го режеш секое ЦД дома. Па ете колку да се покријат трошоците. Но да бидеме реални, доколку албумот има квалитетни песни кои се снимани на скапа опрема, има добар омот, на цд-то има штампа, и нема да ти се заебе после едно слушање на цд плејарот, тогаш вреди да се дадат толку пари. Оригинални ЦД-а во колата ги слушам веќе 2 години нон-стоп не се заебале, а ефтиниве но-наме, принко или слично (што се испод 9 денари), од едно слушање почнува да сецка како лудо и го фрлам низ прозор.


Па луѓе, неможе цената да биде иста на албум сниман на опрема од неколку стотини евра, и на опрема од неколку илјади евра.

И како што кажа Ронин, што се 500 евра ако се продадат 100 ЦД-а ? Размислете колку пари се вложени.


Поздрав!


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2008, 12:13 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
AGATO Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Прекрши рап правило , не форумско . :)


кој рече дека е рап правило тоа? стварно кој шо сака нека си прави, нема правила за тоа нешто. ако ти речам да ми пратиш оригинална копија од легијата 500 денари плус поштарина 1000, треба да се спружам таа сума?!?

не е баш ни тоа во ред ако ме прашуват и мене.

како и да е, кој како ке се снајди!

нема такво правилоНе мислев на то бе брат.
Грешно се изразив .
Мислев на респектот.Ако го поштоваш , ќе го купиш.
А ако немаш финанси - тогаш ок.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2008, 12:23 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
И размисли за албум , колку шо знам живејш романија и принудно си заминал од своја земја - односно немањето кеш.
Епа сеа замисли снимаш албум , си вложил доста пари во него , си вложил многу труд за да испадни ко шо сакаш и сега твојот албум со вложен премногу труд и многу пари оди на данлоад , а уште не е изваден во продавница.
Сакав да кажам , тој шо нема пари - нека не го купва нема тука шо да се збора.
Али ако сакаш да го купиш , ќе го купиш.
Пошто сите даваме пари по цигари , алкохол , некој по трева.За задоволство од 2-3 сати , а за она шо ни вреди , не даваме пари.
Не судам никој , не сум никој за да судам.
Секој колку шо можи и така.И да се вратиме на темата.И јас глупо изреагирав со - прекрши рап правило - , али ајде..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 17th, 2008, 12:24 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
баш ми е мило за деталиве околу трошоците, макар да малку ме уплашија, морам да признаам. не сум знаел дека трошоците се толкави, но претпоставував дека се страшни, посебно за луѓе од помали места како Велес, каде спонзори за поддршка и ширење поготово на овој вид музика, нема теорија да се најдат. (знам дека е така и низ цела Македонија, да не бидам лошо сфатен)
Поради тоа и највеќе ги ценам оние неколку наши артисти кои се решаваат легално, со сите тракатанци да издадат албум.
сепак го порачав албумот, да видам што ќе каже
Респект за трудот
Мир.

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2008, 12:18 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
poradi prefrluvanje na hosting del od mislenjata se izbrisaja. dadov nekoi objasnuvanje nemam namera da se povtoruvam...pozdrav do ronin i mitko

ve saka
agato
mwaaaaaaaaaaaaaah
PRODOLZETE SO TEMAVA

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 19th, 2008, 2:51 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Добро сработен албум, ми прави мерак.

Поздрав.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Go ima li Nekoj tekstot Od Legijata - Nema ni Gram Somnez ?
ТемаИспратено: Ноември 16th, 2008, 7:51 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 16th, 2008, 7:30 pm
Мислења: 1
Ige Напиша:
Вака : Се извинувам до сите кои се заинтересираби за албумот , но не би било фер спрема легијата да го ставам на download, албумот сега излезе па пробајте купете го...
РЕСПЕКАТ

_________________
O.Boshkovik


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 17th, 2008, 7:54 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
Ane-GanGstA Напиша:
ронин ти ке идес на 10-ти и 17-ти у кастро?посо нели овие дудо стра4ка деки о2 ке бидат на 17????ај те молам писи мн ми треба и писи дали тони ке иде


давај едно мислење а не сто, за една реченица...

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2008, 5:02 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
За албумот мислам дека е прилично типичен за Легијата.....значи ептен ми се допаџа=]
Уште Игор да беше добар колку што е убав па да ми го донесеше......хх :D

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2008, 1:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
HC girl=] Напиша:
За албумот мислам дека е прилично типичен за Легијата.....значи ептен ми се допаџа=]
Уште Игор да беше добар колку што е убав па да ми го донесеше......хх :D


Ќе ти го донесам бе.... :wink: :wink: Шо се секираш...Не забегувај со теми вака :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап