Сега е точно : Јули 9th, 2020, 2:03 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 17th, 2008, 12:02 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 8th, 2008, 3:51 pm
Мислења: 22
Локација: ПРОБИШТИП
Код:
Пишувај на кирилица!!!_________________
ИМАМЕ КВАЛИТЕТЕН ХИП-ХОП АМА ТРЕБА НЕКОЈ ЛУГЕ ДА СЕ ОДКАЖАТ ОД НЕГО...ЕДНОСТАВНО НЕ ГИ БИВА...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 17th, 2008, 1:03 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
AGATO Напиша:
Ane-GanGstA Напиша:
ронин ти ке идес на 10-ти и 17-ти у кастро?посо нели овие дудо стра4ка деки о2 ке бидат на 17????ај те молам писи мн ми треба и писи дали тони ке иде


А ти идеш по рап журки само кај шо иде тони или корегирај ме ако грешам?

Ако ти рече тони да рипнеш у вардар ке рипнеш?

Поздрав.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 17th, 2008, 12:55 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Delikventot Напиша:
AGATO Напиша:
Ane-GanGstA Напиша:
ронин ти ке идес на 10-ти и 17-ти у кастро?посо нели овие дудо стра4ка деки о2 ке бидат на 17????ај те молам писи мн ми треба и писи дали тони ке иде


А ти идеш по рап журки само кај шо иде тони или корегирај ме ако грешам?

Ако ти рече тони да рипнеш у вардар ке рипнеш?

Поздрав.


Истомисленик. :)
Ме нервират на мсн гледам по топици , какви глупости тресат.
- Поздрав до грин аут , стр2 , легија - :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 4:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Многу јак албум.Браво за Легијата!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 10:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
ме немало долго па еве и јас да казам некој работи. Прво НЕМА ДА БЕГАМ ОД ТЕМАТА како што сите знаете. Албумот како албум добра продукција иако ако не грешам забележав промена на вокалите(како да се снимани на друг микрофон), освен тоа горе доле задоволен од продуктот.

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 1:28 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Албумот ми прави мерак. Многу добро испродуциран, има од онака-траки до закон ствари на него!!
Вреди да се има во Македонската Рап колекција.

Почит за трудот!
и напред со добриот рап!!

One.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ЛЕГИЈАТА нов албум "Лош ден за империјата"
ТемаИспратено: Јули 20th, 2009, 11:12 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Ане, јас мислам дека албумот не е добар.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: ЛЕГИЈАТА нов албум "Лош ден за империјата"
ТемаИспратено: Јули 20th, 2009, 11:19 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Мислам дека Џака е вишок во албумов! Тони, Пеше, Ронин, Страјк, Блажеј останаа тоа што се, али на Џака во Лош Ден за Империјата не е оној од Биомеханика. Дали годините си го праат своето, незнам, ги нема оние метафори што ги имаше порано...

не слушам рап додека не излезе ДНС III (11 Октомври).

peaceout! ;)

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап