Сега е точно : Јули 9th, 2020, 12:24 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Легијата (нова тема)
ТемаИспратено: Октомври 26th, 2008, 11:08 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Темава да не биде модерирана од ниеден модератор. Ако има неправилности, јас ќе бришам/изменувам мислења.


Продолжете ги дискусиите тука.


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 12:14 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Брат вака е глупо.
Прво доста луѓе искажаја мислења и е глупо да се повторваме.
Друго ако е нова темата не зна4и дека ќе нема нерегуларности - серења итн , па и да ги бришиме исто ти е..
Така да не гледам зошто нова тема..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 9:08 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 3rd, 2005, 12:56 am
Мислења: 685
Локација: Tetovo-Ajducko maalo
ja ne znam zosto na svekoja tema ako nekoj kaze negativno mislenje odma toa za svite e serenje i toj ja rasipue tematata. ako ja mislim za legijata deka se glavati majmuni toa e moe mislenje i go kazuem a ako nekoj se navredil od toa e negov problem! legijata ne mi se svigaa I4 zatoa sto sa edni sminkercinja pederasticni koj sto praa nekomercijalen rap a se pikaa po najkomercijalni emisie kako da sa paris hilton! pa sledno sto ocekuem e da izvada tanga koj izlagaa od kola ili pa da izleze nekoja slika kj sto ne sa nasminkani! ama toa e nivni problem i samo moe mislenje! samo prodolzite take ako nisto drugo barem ima smeenje!

_________________
Genocid-Ulicna Brigada-Tetovo
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 12:22 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Nikoj ne se PIKA po tie emisii,emisiite sami si se lepat sekad,nasha cel e samo toj NEKOMERCIJLEN RAP da go promovirame sho poveke lugeto da vidat,da slushnat,da znaat deka postoi i toa,posho o4igledno e deka 90% od mladite denes MISLAT deka Toni Zen e RAP,pa taka da morash toa da go potisnesh nekako,morash da zastanesh vo odbrana na ona sto e pravoto i vistinsko,da im otvorish malce sluh i vid na neciviliziranite!!Tie sto znaat sto e RAP znaat i sekoja 4est,megutoa sekogash e podobro koga sme poveke,sepak treba i vo idnina da ima drugi generacii neli!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 12:25 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2008, 5:50 pm
Мислења: 144
Локација: Veles
Ronin```` Напиша:
Nikoj ne se PIKA po tie emisii,emisiite sami si se lepat sekad,nasha cel e samo toj NEKOMERCIJLEN RAP da go promovirame sho poveke lugeto da vidat,da slushnat,da znaat deka postoi i toa,posho o4igledno e deka 90% od mladite denes MISLAT deka Toni Zen e RAP,pa taka da morash toa da go potisnesh nekako,morash da zastanesh vo odbrana na ona sto e pravoto i vistinsko,da im otvorish malce sluh i vid na neciviliziranite!!Tie sto znaat sto e RAP znaat i sekoja 4est,megutoa sekogash e podobro koga sme poveke,sepak treba i vo idnina da ima drugi generacii neli!


добро казано Ронин супер идеја


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 1:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 11th, 2005, 4:01 pm
Мислења: 88
Локација: Поволна
Ја би ве бришал сите... Ради латиницата...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 3:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 3rd, 2005, 12:56 am
Мислења: 685
Локација: Tetovo-Ajducko maalo
ronin ako sakas da go razvies nekomercijalniot rap mozete da napraete emisija kako piki sipi ako ne ste u moznost mozete da napraete dogovor so piki sipi da vi ja dada promocijata na taja emisija nemoj da mi kazues deka idealno mesto za sirenje na nekomercijalen rap e najkomercijalnata emisija u makedonija! sto ne ve davaa pred vesti ebate! taka da spored mene ne ti drzi voda toa deka ve ima na takvi emisie samo zaradi sto sakate da go prosirite rapov u makedonija!

_________________
Genocid-Ulicna Brigada-Tetovo
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 3:34 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Genocid edna ispravka,posho o4igledno ne si ja gleal poslednata emisija na HIP HOP TEZA koja beshe posvetena na FONETIKA Festivalot i na PROMOCIJATA na albumot so prilog i so nastap vo zivo do samata promocija!!!!!Taka da izvini sho ke ti kazham ama se POSRA so zadnjiov post!!A za HIP HOP TEZA,od niv imame sekogash poddrshka i sve sho e novo go promoviraat,duri i do sega nastapuvaa vo zivo vo emisijata Protiv Site,STR2 i Greenout!!ETE TAKA!Pozdrav!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 3:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Само С.Т.Р.2 ради тоа што се едни од најдобрите во македонскиот рап и ради тоа што се 100% Оригинална Хип-Хоп (Улична) Култура. Прават невероватни текстови и стилот е стриктно улица.
Пример за сите хип-хопери во Македонија, Балкан и подалеку :)

и ЛД Пистолеро ради тоа што се докажал дека прави најлуд фристајл во МК, закон МС според мене!

Сè остало (Џака, Таз, Ронин, РНС, Брус) не ми се свиѓа.
Порано беа многу подобри, во старата постава. Го сменија стилот за 360 степени...
Од новите хитови ми се свиѓа само Фактор Л и Како Што Е.

Ако може некој да ми објасни што е поентата во текстот „Велигденска ситуација“?
Тешко срање, според мене.

Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 27th, 2008, 3:36 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
*od samata promocija!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 7 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап