Сега е точно : Јули 9th, 2020, 12:52 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 2nd, 2009, 2:29 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
RaP-RiVaL Напиша:
Имаш опомена , наредно вакво мислење , ќе бидиш баниран.Доста со малоумни постој и изјави.


ок


_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2009, 6:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 14th, 2009, 3:22 pm
Мислења: 42
Локација: кај шо треба - таму сум .. :)
имам само да кажам дека се најуспешни и најдобри :D :D поздраФ :)

_________________
The first step to getting the things you want out of life is this: [font=Comic Sans MS]Decide what you want! ºº[/font]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 1st, 2009, 12:23 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 17th, 2009, 2:09 am
Мислења: 3
Код:
Прво не почнувај со навреди, второ пиши на кирилица.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 8:40 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 4th, 2008, 12:45 pm
Мислења: 11
Легија заслужуваат почит...колку толку....али овој кој себеси се нарекува РОНИН(барем да знаеше што значи тоа ќе знаеше и дека не може човек да биде ронин додека е у група со уште 7 луѓе)не треба да има достоинство да бара почит и да се правда дека се комерцијализира заради пријателство....
без навреда... знам дека не добива ни малку почит од вистинските познавачи на рап музиката,бидејќи тие што стварно слушаат рап ке познаат дека текстот од "кај сте сега"е украдена,преведена и изрецитирана од страна на "ронинот"


патем Баже кажи ни зашто се нарекуваш себеси ронин,бидејќи животот на ронинот нема врска со твојот начин на живеење(доколку знаеш што е всушност ронин)...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 11:21 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
Ane-GanGstA Напиша:
Легија заслужуваат почит...колку толку....али овој кој себеси се нарекува РОНИН(барем да знаеше што значи тоа ќе знаеше и дека не може човек да биде ронин додека е у група со уште 7 луѓе)не треба да има достоинство да бара почит и да се правда дека се комерцијализира заради пријателство....
без навреда... знам дека не добива ни малку почит од вистинските познавачи на рап музиката,бидејќи тие што стварно слушаат рап ке познаат дека текстот од "кај сте сега"е украдена,преведена и изрецитирана од страна на "ронинот"


патем Баже кажи ни зашто се нарекуваш себеси ронин,бидејќи животот на ронинот нема врска со твојот начин на живеење(доколку знаеш што е всушност ронин)...

Имаш девет мислења. Првите 4-5 ти се разликуваат од поновите за 180 степени. И шо е фората одма со карање и со навреди? Знам дека не е мое да се мешам, али ми смета коа некој е така негативно настроен и одма почнува да напаѓа.

Иначе, на темата - Легијата се супер, многу ги поштувам и се надевам дека ќе продужат така.
респект.

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 2:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 4th, 2008, 12:45 pm
Мислења: 11
HC girl=] Напиша:
Ane-GanGstA Напиша:
Легија заслужуваат почит...колку толку....али овој кој себеси се нарекува РОНИН(барем да знаеше што значи тоа ќе знаеше и дека не може човек да биде ронин додека е у група со уште 7 луѓе)не треба да има достоинство да бара почит и да се правда дека се комерцијализира заради пријателство....
без навреда... знам дека не добива ни малку почит од вистинските познавачи на рап музиката,бидејќи тие што стварно слушаат рап ке познаат дека текстот од "кај сте сега"е украдена,преведена и изрецитирана од страна на "ронинот"


патем Баже кажи ни зашто се нарекуваш себеси ронин,бидејќи животот на ронинот нема врска со твојот начин на живеење(доколку знаеш што е всушност ронин)...

Имаш девет мислења. Првите 4-5 ти се разликуваат од поновите за 180 степени. И шо е фората одма со карање и со навреди? Знам дека не е мое да се мешам, али ми смета коа некој е така негативно настроен и одма почнува да напаѓа.

Иначе, на темата - Легијата се супер, многу ги поштувам и се надевам дека ќе продужат така.
респект.

значи пер нема различни мислења и различни тврдења.има:ПОЧИТУВАМ ЛЕГИЈА,ХЕЈТАМ РОНИН
сигурна сум дека во Легија има членови што ги почитуваш повеќе од другите припадници на групата,мора да има некои кои се изделуваат,не идам дирекно негативно ама што е тоа е...а може да се убаци тука и "ронинот" па да ви објасни што е ронин и да видите колку он се пронаоѓа во поимот и после види зашто јас сум негативно настроена и зашто не сакам фејкери...
поздрав

туку моеш да ме аднеш на мсн па ке праиме муабет за моите ставови...пошо глупо е вака по форуми


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 2:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
ок, дај мсн...иако форумот служи за да ги искажеме своите ставови.
мир.

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 3:26 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Шо значи ронин ?
претпоставувам некоја самурајска или јапонска работа.. Али не знам шо точно..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 4:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 4th, 2008, 12:45 pm
Мислења: 11
RaP-RiVaL Напиша:
Шо значи ронин ?
претпоставувам некоја самурајска или јапонска работа.. Али не знам шо точно..

значи бидејки ронинот е многу зафатен и не може да одговори на поставените прашања...јас ќе одговорам у негово име дури може ќе го објаснам и боље
*ронин-за разлика од самураите(кои работеле исклучиво за војската),ронините патувале без да имаат постојан дом на живеење и убивале од сопствени потреби...да не го должам,ќе ви дадам примери:Afro Samurai,голем дел од ликовите од флипер игрицата Samurai Shodown(Ukyo Tachibana,Nakoruru...),и вероватно сите знаете за Myamoto(тони му раскажа биографија во Бакалница)

дечки бидете ми поздравени...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 5th, 2009, 5:11 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ок де, можда му се видел интересен зборот, не е битно..
него, од кај е преведен текстот од Кај сте сега ?

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 14 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап