Сега е точно : Јули 9th, 2020, 1:53 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: НАЈДОБРИ 5 ПЕСНИ ОД 1991-2001 ВО МАКЕДОНИЈА
ТемаИспратено: Декември 1st, 2008, 2:28 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 23rd, 2006, 1:45 am
Мислења: 259
Локација: The Fucked Up World
Ви текнува ли на песните шо сте ги слушнале ппрвпат и ве заразиле за рапов
мои топ 5 се

1.Аго - Сонувам
2.САФ - Сафари
3.Против Сите - И Тие Срања
4.Мост Вантед - Зенски Феномени
5.Улицен Ритам- Пушти го нашето Ебено Нашето ДемоКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 1st, 2008, 1:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 19th, 2006, 10:54 am
Мислења: 188
С.А.Ф-Стиховна Гимнастика
С.А.Ф-Борба на Микрофоните
С.А.Ф-Сафари
Да Џака Накот-Рапуш
ЛЕГИЈАТА-Кога јагнињата ке стигнат :) :) :)

_________________
StIhOvNo VOjUvANje-dva zbora i se e kazano
www.myspace.com/stihovnovojuvanje


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 1st, 2008, 4:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
се мисли на макрап или општо?
ако е макрап, тогаш TMW - Hardcore беше прва, па после Чиста Околина - Пуздер 2, Лигава Материја, Легијата - Одбрана на Честа, Кога јагнињата ќе стивнат...и натаму се одврза клопчето :lol:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2008, 1:53 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
Код:
Пиши на кирилица


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2008, 3:08 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
himen Напиша:
puka kozmetika so ne znam koj imaa napraveno pesna ne pamtam isto se slushashe ,koj za zal ostanaa siti od togash :P


Пука Козметика: „Брат за брат, еби го сирењето!“ :)

Ај да спомнам 5 од многу повеќе песни што сум ги вртел стално на времето:

Саф - Сафра
Саф - Фатаморгана
Аго - Темниот се враќа
Да Џака Накот - Повторо доаѓање
Деко, Марчо и Аго - Кога Скопје удира

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2008, 11:23 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 4th, 2008, 11:48 am
Мислења: 144
Локација: топанско
саф - Раце Горе
саф - Револуционерот
Аго - Право од скопје града
Саф - Борба за микрофоните
Саф - Стиховна гимнастика

_________________
неам ... потпис....


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2008, 3:48 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Неможам да се сетам на 5, но знам дека меѓу нив е Кога Скопје Удира. :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 7:35 am 
Отсутен

Регистриран: Септември 2nd, 2005, 1:18 am
Мислења: 56
Локација: ПРИЛЕП ЕБАГО ! ! !
ова е мојата ТОП 5 ЛИСТА на сите времинја

1. САФ - Фатаморгана
2. САФ - Стиховна Гимнастика ( старата верзија од песната )
3. МОСТ ВАНТЕД - Апетит За Уништување
4. Уличен Ритам - Пушти Го Нашето Ебено Демо ( една од фаворитите во листава )
5. Да Џака Накот - Наравоучение


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 10th, 2008, 6:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Според мене вака...
1. С.А.Ф. - Стиховна гимнастика
2. Most Wanted - Апетит за уништување
3. Аго, Деко и Марчо - Кога Скопје удира
4. Аго - Сонувам
5. С.А.Ф. - Сафари

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 10th, 2008, 7:36 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 14th, 2008, 5:41 pm
Мислења: 41
Локација: Скопје
Па мои најтраки 5 се следниве, јес да има поише ама такво е ограничувањето. Ако ставам повеќе(ако возам побрзо) ќе ме уапсат :D
1.Да Џака Накот-Наравоучение
2.Аго-Сонувам
3.Црна Тачка-Затворите сви кафане
4.Против Сите-За секогаш против сите
5.САФ-Мис Стоун

_________________
Извинете вистината боли а пак ништо не ви значи, ја утнавте патеката на љубовта и доброто и покрај сите знаци, побарајте прошка на крајот Бог ќе ви прости, ништо не добивате ако на добри зборови возвраќате со пцости.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 8 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап