Сега е точно : Јули 9th, 2020, 12:50 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Рапот во Кисела Вода
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2009, 4:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
Разгледував низ форумов и не запазив да е спомнато негде нешто у врска со Страчка, Деки о2, Крле, Нож и другиве шо се од Чернобил. Мене лично ми се свиџа тоа шо го праат.
Па...што мислите за нив? :mrgreen:


_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2009, 11:41 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Не ги знам...може да остаите инфо нешто повеќе, па и линк ако имате некоа песна да чуеме...
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2009, 2:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
www.myspace.com/dekio2
www.myspace.com/strackabojan
www.myspace.com/nozchernobylcrew
www.myspace.com/mckrle
итн итн итн.
Епа ај запазете ги нешо тоа песните па пишете....
пис :mrgreen:

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2009, 4:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Супер рапче прават и во К.вода :) Скипи опасен продукцент е!

Поздрав.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 7th, 2009, 1:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Искрено од воие што се од мое маало...само сум го забележал Нож...и онака ми остави впечаток...другите баш не ми се по вкус...Иначе Скипи како продуцент е стварно добар свака почит за работата што ја врши...Страчка Крле и другите не ми се свиѓаат...не ми факаат уво..но Нож е солиден според мене...поздрав

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 11th, 2009, 10:06 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
само за нож иам слушнато од другар шо живее во к вода ,и според една трака заклучувам дека онака ок е ,другиве не ги знам


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 11th, 2009, 10:17 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
т.е сеа ми текна за кој нож се работи , на мајспејс кога видов .... повише имам од него траки слушано , и ок е човекот
имам една али не и знам име ,трацк 13 ми е потпишана ,добро темпо вади


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 3rd, 2009, 10:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 6:49 pm
Мислења: 87
Локација: Kumanovo
Код:
Кирилица.

_________________
MAK RAP-------Kumanovo----------

http://www.myspace.com/sectore3

www.myspace.com/kkbeatproduction


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 13 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап