Сега е точно : Јули 9th, 2020, 1:16 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Ми треба Track List за следниве албуми/компилации !!!
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2009, 7:34 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 1st, 2009, 9:31 pm
Мислења: 1
Ми треба Track List за следниве албуми/компилации/EPs:

- D.N.S. PRESENTS
- D.N.S. TOM I (NEIZDADENI)
- Da Be Da - NE BE NE
- Da Dzaka Nakot - TEMNI ULICI EP
- Da Dzaka Nakot - Reanimacija
- Da Dzaka Nakot - Biomehanika
- Green Out - NEKOI SKOPSKI BANDITI
- Ka Klan - PRICINI
- OD SAMRAK DO ZORI // компилацијата од Токсикологија
- Stip-Hop & Friends - SEKJAVANJE
- STR2 - NE ZABORAVAJ


Значи име на песна, Track Number, Feat-уринзи... - значи баш онака како што е на Back Cover-от од ЦД-то.

И уште 2 работи - имам еден албум од Zapadna Destinacija, ги имам траките, ама не знам како се вика албумот и како е распоредот на песните. Ако знае некој Track List и за овој албум може да пише и второ дали N.R.G Clan имаат албум/EP?
Епа ако може некој нека помага, мислам не е нешто толку за помагање, али то е то. :)
Поздрав.Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2009, 12:55 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Од Самрак До Зори - КОМПИЛАЦИЈА

Слика

Џака Накот - Биомеханика (CD1 & CD2)

Слика

редослед на песните од Биомеханика...
CD1
CD2
CD1
CD2
......
сфаќаш?

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2009, 12:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
и имам и од ДНС, ТОМ1 и ТОМ2 (неиздадени)... али не ми се сите потпишани... :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2009, 7:12 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
ја знам мн добри мцна од прилеп ако сакаш да искомуницираме дати дам траки од нив пишими на приватно и чети дам мнс :P :P :P :P

_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 28th, 2009, 8:55 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
BigMc Напиша:
ја знам мн добри мцна од прилеп ако сакаш да искомуницираме дати дам траки од нив пишими на приватно и чети дам мнс :P :P :P :P


него ме занима шо има муабетов со горенаведениов наслов ?
цц ц

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 28th, 2009, 11:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
BigMc Напиша:
ја знам мн добри мцна од прилеп ако сакаш да искомуницираме дати дам траки од нив пишими на приватно и чети дам мнс :P :P :P :P
рекламирање у куќа ! :)

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 1st, 2009, 2:00 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
BigMc Напиша:
ја знам мн добри мцна од прилеп ако сакаш да искомуницираме дати дам траки од нив пишими на приватно и чети дам мнс :P :P :P :P


Пиши му приватно :D хаах ццц

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 8 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап