Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 12:47 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Следна

Зашто Македонскиот Рап се назадува наместо да оди напред?
Не го бива , секој е его-трипер. 42%  42%  [ 27 ]
Ќе го биде само овој статус кво период да престане. 50%  50%  [ 32 ]
Не ме интересира рапот , ме интересира само сопствениот Гз. 3%  3%  [ 2 ]
Не идам на туѓа журка освен на моите од маало! 5%  5%  [ 3 ]
Вкупно гласови : 64
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 28th, 2009, 2:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 14th, 2008, 3:34 pm
Мислења: 90
абе во мкд точно сега почнува рапот ..... сега нема врска дали е комерциала или ундегроунд ама сее како што треба во наредните години кесе крени како никогаш во македониа и сега е кренат како никогаш во мкд .....


_________________
Prilep
Ulicen Tim
http://ulicentim.blogspot.com/
http://rap.com.mk/forum/viewtopic.php?t=4928


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 28th, 2009, 11:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
И сеа не се кажва тој шо гласал за третата опција!? :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 29th, 2009, 2:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
THE_LADY_D Напиша:
И сеа не се кажва тој шо гласал за третата опција!? :)

се крие изглеа :lol:

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 3rd, 2009, 11:53 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 23rd, 2009, 7:28 pm
Мислења: 6
Код:
Кирилица, btw фонт се пиши  :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 1st, 2009, 4:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
Код:
Кирилица

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Зашто во МК рапот умира?
ТемаИспратено: Jуни 5th, 2009, 10:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 29th, 2004, 8:53 pm
Мислења: 81
Локација: tetovo
1. Зашто кога има рап журка во Скопје организирана од групи надвор од тој град, нема скоро никаква публика од Скопје?

- Затоа што свекој си го слуша другарот од маало и само нему му иде на журке, а за останатиот рап од македонија не се ни труди да го чуе.Peace , Love 'n Unity ? За да се стигне до тоа треба уште мнооооогу ...
United we stay - Divided we fall ... запамтите тоа

2. Зашто рапот во Р. Македонија наместо да се издига на повисоко ниво тоне во калта се подлабоко и подлабоко? (се мисли на тоа дека нема нови и квалитетни изданија , нема оригинални цд-а албуми итн.) ?

- Е тоа е више друга прича. Ја лично за мене кажуем , да имав паре колку што ми треба , одамна ќе имав албум издадено.Ама па кј ќе виим и од друга страна , поарно и шо е ваќе.Пошо рап напраен од паре поклонети и од паре крваај не е ист.Друго е ја кј ќе пролием крв за една трака, друго е татко ми кј ќе ми га купи песната.А тоа што рапот у Македонија тоне , сами смо си криви ... имало шансе да се покаже дека Македонија има рап , ама никој не го поддржал тоа.Поздрав до организаторите на најјаките журке у Македонија напраени само со највише балкански артисти.Зашо мал број на људи се појавиле на тија журке? Тоа е прашањето

поздрав
Тофо мофо
1Л брЦ

_________________
HC RAP 4EVER


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 8th, 2009, 3:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
AGATO Напиша:
Oбично пишам рефератишта....али веке е кажано сто пати на тематикава... прајте рап и не се замарајте.

МАКРАПОТ НЕ Е МРТОВ! НАПРОТИВ ПОЖИВ ОД КОГА И ДА Е!
Кааај си бе бато Агато
респект за постов
HC girl=] Напиша:
Турбофолкот има една публика, а рапот друга.
*И, Lia, мислам дека пцовките во твојот пост се во далеку поголем број отколку што би требало да бидат, и не се неопходни.
Респект.
не сакам ама морам да те цитирам, добар ти е постот, само колку да укажам на поента: не знам кој беше на Buddha Monk? јасен доказ дека рапот и турбофолкот имаат иста публика - за жал...публиката беше ОЧАЈНО лоша, личности шо немаа поим кој и шо е тој човек шо стоеше таму и се дереше GIVE ME SOME LOVE, енд шит....жално, во најмала рака. Човекот не можеше да се поврзе со едно купче луѓе и да направи забава ко шо знае.
па од друга страна, ако не дојдеа сите тие луѓе, па местото ќе беше полупразно (што според мене е поприфатливо отколку еден куп луѓе со прашања од овој тип. - едно девојче до мене ја слушнав му зборува на другарчето нејзино: АБЕ ОТИ ОВИЕ НАПРЕД ВАКА МАВТААТ СО РАЦИТЕ? ШО Е РАБОТАВА? НЕ МИ Е ЈАСНО...така некој муабет одеше со ОГРОМНА доза на иронија како да и е тоа нешто одамна изживеано...или шо знам...)
и за пцовките и ја истото сакав да и го кажам на Lia.

п.с. кога реков дека рапот и турбофолкот имаат иста публика, сакав да кажам дека публиката шо сака турбофолк, не разбира од музика, па се пика сегде кај шо има народ "колку да се напиеме нешто, да помине вечерта"...страшно.
ама ајде, ќе мине време, да се надеваме дека ќе се створи вистинска хип хоп маса во мк.

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 8th, 2009, 8:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 13th, 2006, 8:18 pm
Мислења: 105
Локација: Skopje
vali Напиша:
prashajte gi raperine so kosickite i farmercinjata i maicki zoso umira rapot


i ako veke e umren i ste go zakopale.......................so zile imame skrieno 2 lopati za otkopuvanje


ne zboram veke sto e kako e, ova mi se veke izliteni temi
dosta se furate, serete, ispravate krivi drini i barate krivica u nekogo, se prashal nekoj od vas "denes sto napraviv jas za rapot"..............KUUUUUUUUR ste se prashale, eden podolg
sekoja nova vtora tema na forumov e so istata sodrzina, furanja, serenja, ispravanje krivi drini i baranje krivica u nekogo

ne e poentata u toa na primer kako se rasipala miksetata, tuku kako da se napravi povtorno da funkcionira, u spat ke najdesh od sto se rasipala i ke najdesh na kraj kako da se zastiti od povtorno rasipuvanje


se izvinuvam sto zaboraviv da napisham na kirilica, valjda ke mi prostite


Tака некако

_________________
''I got the right to sing the blues''


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 13th, 2009, 10:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 3rd, 2008, 9:13 pm
Мислења: 40
Локација: Gostivar REpublik:)))
AceLAhc Напиша:
vali Напиша:
prashajte gi raperine so kosickite i farmercinjata i maicki zoso umira rapot


i ako veke e umren i ste go zakopale.......................so zile imame skrieno 2 lopati za otkopuvanje


ne zboram veke sto e kako e, ova mi se veke izliteni temi
dosta se furate, serete, ispravate krivi drini i barate krivica u nekogo, se prashal nekoj od vas "denes sto napraviv jas za rapot"..............KUUUUUUUUR ste se prashale, eden podolg
sekoja nova vtora tema na forumov e so istata sodrzina, furanja, serenja, ispravanje krivi drini i baranje krivica u nekogo

ne e poentata u toa na primer kako se rasipala miksetata, tuku kako da se napravi povtorno da funkcionira, u spat ke najdesh od sto se rasipala i ke najdesh na kraj kako da se zastiti od povtorno rasipuvanje


se izvinuvam sto zaboraviv da napisham na kirilica, valjda ke mi prostite


Ne mozam neso na kirilica da pisuam pa nux brat ako ne ti se sviga brisi:):):)za Vali mi beshe zborot:)So ima be brat niv da gi prasuas zos e zakopan???Nivniot rap si e ok be brat oni si sobiraat po 100 kremci na zurka i 200 picinja okolu niv a za undergroundov....zemi za primer zurkata 6.6.2008 u letno kino Toksikologija so ja organizirase(joe mefki i koko kopach znaat za so zboram a i nux mislam deka znae)na zurkata imase 20-30 decki od NL i dr ostanata publika od TEtovo koa vlegovme u park ne znaefmo dal smo TE ili SK sve kolite i kombinjata bea so TE tablici....nema sloga brat zatoa e status quo:):):)moe mislenje jbg moze gresam:)

_________________
What we are will never be changed..But who we are will never stop changing...:)BWS RULEZ:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 15th, 2009, 5:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 8th, 2009, 5:36 am
Мислења: 18
Ако макрапот оди назад наместо напред, има само една прицина за тоа - и тоа е дека еден со други не си даваме подрска - само така моземе да напредиме.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 71 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап