Сега е точно : Септември 19th, 2019, 4:48 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 6th, 2010, 3:55 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
CrashoOoT Напиша:
Велешкото ТХЦ остаило последици море баце :) :) :)
THC знаци Tetovo Hard Core...да се разбереме... :mrgreen:
апостроф Аце Мафиа дрма!!!


_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:37 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
Неписмен, сигурен сум дека имаш најмалце 13 или 14 години. И што кур сеа сакаш да ти објаснам и тоа што кур значи, пред ова ми пишуваш „мафија“ не знам што кур значи сеа и ова ми викаш дека не знам што значи. Значи колку си бот немаш појма, не сери на форумот да ти ебам, ако си бољи докажи ;), шо кур да ти ебам

ПС
еве слушај го новото дело
албум „И јас имам Порно“ 20.03.2010
http://www.esnips.com/web/IJasImamPorno2010

И јади гомна и за ова ;)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:42 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
а како што пишуваше на био, сум слушал фифти и не ми текнува другите, но со текот на времето престанав да слушам фифти и другите, и никогаш не сум напишал ниту ќе напишам дека сум го следел Фифти Цент, дека сум правел траки ко него или неш слично ;), ко мало дете, копиљ, се радував на неговите траки, гоу гоу, гоу шари, :Д

_____
Нов албум „И јас имам Порно“ 20.03.2010
http://www.esnips.com/web/IJasImamPorno2010

www.youtube.com.dalegendneverdie

пишете на [email protected] за порничот
„И јас имам Порно“ 20.03.2010


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:43 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
c-sativa Напиша:
Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!
Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!
Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!
Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!
Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!Аце!!!
ја навивам за Ацета! мислам дека на крајот Аце ќе победи, ќе зее златна буба мара, ќе отиде по стапките на еден друг наш голем емси и ќе не претставува на гламурозното и најпрестижно интернационално натпреварување - Евровизија, ќе му понудат договор со некој од модерните екстравагантни хип хоп ѕвезди од фамилијата Li'l-овци (ја сериозно ги пратам и знам дека излезе една плејада рап ѕвезди со уметничко име кое го содржи истиот префикс), ќе си фане убаа женска, море каква убаа, НАЈубаа и најјака пичка, по можност топ модел со која ќе се запознае при снимањето на спотот со горе споменатиот рап суперстар...ништо чудно и да го има на насловните страни на некои од нашите најтиражни трач магазини и таблоиди како на пример Свет, Теа Шема, Крема, а сите вие ќе останете да љубоморите!!! ХЕЈТЕРИ!!! буууууууууууу!!!! ојте си беееее!!!!! бууууууууу!!!!!
гоу Аце, иц јо' брдеј, уи гон' парди лајк, иц јо' брдеј, уи гон' сип бакарди лајк, иц јо' брдеј....
и така... :oops:
ќе поштуам оценки за колумната :mrgreen:
ауТ...
енц, пенал...статива...
- наша топка!


Нов албум „И јас имам Порно“ 20.03.2010
http://www.esnips.com/web/IJasImamPorno2010

www.youtube.com.dalegendneverdie

пишете на [email protected] за порничот
„И јас имам Порно“ 20.03.2010


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:44 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
HiROSHiMA Напиша:
HiROSHiMA Напиша:
oh... пер, да ти кажам и брат ми подобар рап ќе направи од тебе, што е четврто одделение.

Како прво, си пишал на насловот на твојата "страна" : ╬ ╬ ╬♀┼ Тh3 nIgGa 'aCe maFia OfFicial ┼♀╬ ╬ ╬۪ .
Ти немаш поима што значи ова... али ајде, нема да пишувам сега за тоа.

---

'aЦе маФиа до своите 11 години слушал поп музика, а од 15 години почнал да слуша рап музика (Еминем, 50 Cent, D12, 2 Pac, Lil' John, Lil' Scrappy и други). Поради тоа што во основното училиште рапувал, т.е пеел песни од Еминем и од 50 Cent го викале 50 (фифти). Во основно училиште имал група од 16 лица и ја нарекол S2B (што значи: Шагур 2пак и Баув Ваув). 'аЦе маФиа во тој период имал многу проблеми со татко му, кој бил против тоа што слушал Рап музика, и се случувало да му ги гори касетите што ги имал, и да му вика да не слуша таква музика дека е многу насилна и дека го терала и него да го прави тоа што го слушал.

---

Ноу комент!

Ај peace, и гледај ги мислењата на сите. Можеби ако не се фураш толку на форум (нормално само на интернет, lol) некој и ќе пишеше добро нешто.


50 CENT насилен.
Кенди Шоп :D


колку си глуп, да ти ебам детето, може и не е !


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:45 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
aleksandar blazevski Напиша:
А од кај и колкав си?

Нов албум „И јас имам Порно“ 20.03.2010
http://www.esnips.com/web/IJasImamPorno2010

www.youtube.com.dalegendneverdie

пишете на [email protected] за порничот
„И јас имам Порно“ 20.03.2010


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:48 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
Dudo_Kozle Напиша:
Аце Мафиа, кажи ни нешто повеќе за твоето дело, like, во кое студио се работени песните, чив е текстот, инструменталот, продукцијата etc и преку која издавачка куќа е издаден секој албум?

Поздрав!

адни ме на Фејсбук: 'аЦе маФиа ТМ
текстовите се мои, лично јас ги напишав, инструменталот е исто така мое, ја го правам и продукцијата е моја ;)
___________________

Нов албум „И јас имам Порно“ 20.03.2010
http://www.esnips.com/web/IJasImamPorno2010

www.youtube.com.dalegendneverdie

пишете на [email protected] за порничот
„И јас имам Порно“ 20.03.2010


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:53 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
c-sativa Напиша:
'аЦе маФиа Напиша:
И само јас имам Гз за песна против шиптарите (смрт за шиптари http://www.youtube.com/watch?v=iGzk4n7YZfs) т.е целиот „КоЈ СуМ ЈаС“ е против шиптарите, ти тоа ножеш само да го сонуваш, ако можеш, докажи ;)

и, доколку кликнете на линкот, ќе наидете на пораката - This video has been removed by the user. пред која стои црвен знак СТОП! :mrgreen: :mrgreen:
каде ли отиде гзот на јузеров...зошто е тргнато спотчето? еден куп интригантни и енигматични завери се ковани против овој навидум неуспешен и неталентиран, прилично ментално заостанат артист, а всушност еден од најмоќните луѓе на македонската андерграунд естрада...мислам, АНДЕРГРАУНД ЕСТРАДА...естрада, ама андерграунд (не се вреѓајте сите други, повторувам за самиот тој да не се труди премногу доколку се обиде да ме сфати...сите други знаете што сакам да кажам...
вукац, глоријан, мафИА (без Ј), бургов, деУан фанки, ристо циганот (велешка стрит легенда)...една плејада мадерфакери ја красат македонската хип хоп сцена (освен последниот, он е само хардкор стритер, и ништо фазла)
епа, за арно, за убао!
риспекта!Дечково шо ја стаил траката на јутуб се усрал од премногу заканувачки коментари од шиптарите и ја избришал, а и премногу си глуп не можеше на друг начин да ја најдеш ( просто моеше да напишеш на гугле 'аЦе маФиа - Смрт за шиптари)
ама ај да ти пратам линк да ти ебам
http://www.esnips.com/doc/3fc8f5e1-dd89 ... -%E2%80%A0
НЕ СУМ ЕБАН ЛУЗЕР КО ТЕБЕ КОЈ СЕ КРИЕ ОД ШИПТАРИ, И ИМ ЌУТИ ;)

______________________________________
Нов албум „И јас имам Порно“ 20.03.2010
http://www.esnips.com/web/IJasImamPorno2010

www.youtube.com.dalegendneverdie

пишете на [email protected] за порничот
„И јас имам Порно“ 20.03.2010


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 2:57 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 4:47 pm
Мислења: 19
Локација: Скопје, Македонија
Ivan Gravac Напиша:
Добро бе до кога ќе се појавуваат вакви..ја па шо зборам секад имало и ќе ги има..него зошто 90 % од младинава што искача т.е. нови раперчиња се перчат дека се од улица и тоа како они поминале низ сите гомнарии и никој друг не поминал..па луѓе незнам што ви се мота во главата,дека ако во секој текст се претставуваш себе си или својата багра како екипа што доаѓа од улица ќе постигнеш нешто?луѓето ќе те прифатат?ќе кажат дека си аднерграунд и хц..се што не си неможеш да бидеш на трака,во град,низ населба или било каде.Терај си по твое така ќе биде најдобро за тебе а и за другите..уствари дали вие знаеете што е тоа воопшто улица?не дека јас сум поминал низ тоа,можда ДА низ една да речам мала улица.Улица што носи бре луѓе пукање,банди,продавање дрога,а не кршење на фарови на колите од коомшиите...разграничете некој работи,џабе се трудам да пишувам кога господинот "MC" сам си се изјасни со кој пораснал и со чива помош " го осетил хип хопот " како дел од него (50цент и останти дркаџии), а верувам и многу други го запознале хип хопот преку него.Не зборам дека треба да ќутиме како мравки пред целиот див свет,пробај направи,труди се а има останати кои ќе го оценат твојот труд и тоа колку си добар.Ако мислиш дека ќе бидеш мадафакер и дека ќе нема боље од тебе подобро поштеди ги останатите - воопшто не се обидувај да добиеш карта за играта.Поздрав кип ит реал !


Хммм....Топ :Д

_____________
Нов албум „И јас имам Порно“ 20.03.2010
http://www.esnips.com/web/IJasImamPorno2010

www.youtube.com.dalegendneverdie

пишете на [email protected] за порничот
„И јас имам Порно“ 20.03.2010


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 'аЦе маФиа
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2010, 10:08 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
До аце мафиа (ебате мафиата ебате) престану да пцуеш !!! Човеку... твоите коментари изгледаат толку излитено и неадекватно за нормално човечко суштество...и Секој има право да даде коментар за твојата музика... А никој не рече нешто позитивно затоа запрашај се дали си во право...или треба да ја прифатиш критиката и да се затнеш... постираш на форум за вистински рап... што ти не го правиш... симни се малце подоле...созреј...порасни...почни да го користиш мозокот...потроши 5-6 мозочни импулси ако ги имаш...ако не..снајди се...!! Самиот увиде дека секој што пиша пост пиша критика..не позитивна. Зар не сфаќаш дека тука не ти е местото ?! Затоа среди го своето однесување. Ако сакаш да мислат дека си најдобар продавај го твоето пред твоја зграда и твоја улица, не на луѓе што слушаат вистински рап !!! Не за друго туку твојот рап не е вреден за да ми се полни инбокс со мејлови од твојава тема !!!

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап