Сега е точно : Јули 4th, 2020, 9:25 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Rap And Roll - Македонско Рап Радио
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2010, 8:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
Значи ова е македонско интернет радио, за рап музика... и не збориме за Слаткар, и некој друг. Збориме за Run DMC, Beastie Boys, Cypress Hill, и така натаму.

Покрај странските артисти, ќе има и македонски, а сите вие ќе можете да ни пратите песна (има линк на нашата страна), за да ја пуштаме на радио.

http://www.rap-and-roll.info.tm_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Rap And Roll - Македонско Рап Радио
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2010, 5:23 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
Online :)

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Rap And Roll - Македонско Рап Радио
ТемаИспратено: Jaнуари 10th, 2010, 7:42 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
Абе пер, знам болен сум :)
Мислам јас пуштам музика, али имам фатено некој грип (се надевам не е овој свинскиот).
:)

Кога ќе оздравам ќе биде.

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Rap And Roll - Македонско Рап Радио
ТемаИспратено: Jaнуари 10th, 2010, 10:28 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Епа вака, имам предлог да го (с)пуштиш мојот микс, 80 минути долг, стриктно тврдокорен американски рап за вистински луѓе, се разбира :)

http://rapidshare.com/files/333330238/S ... People.rar

траклист:

o1. Das EFX - real hip hop [original]
o2. Jeru The Damaja - me, not the paper [remix dirty]
o3. Jamal - fades 'em all [remix]
o4. Esoteric feat. Main Flow - street pay
o5. Kool G Rap feat. B-1 & MF Grimm - take 'em to war
o6. Lords Of The Underground - neva faded
o7. PMD feat. Das EFX - rugged-n-raw
o8. Onyx feat. Wu-Tang Clan - the worst
o9. R.A. The Rugged Man - rap for real
1o. O.C. - king of NY
11. Blaq Poet - bloody mess
12. Mobb Deep - Q.U. (hectic)
13. Big Shug feat. Guru - counter punch
14. D-12 - get back
15. Big Pun feat. Busta Rhymes - parental discretion
16. Heather B - da heartbreaka
17. Das EFX feat. KRS-One - represent the real
18. Show & AG feat. Big L, Lord Finesse, O.C. - dignified soldiers
19. Onyx - Rob & Vic
2o. Eminem feat. Dr.Dre - guilty conscience
21. De La Soul feat. Bumpy Knuckles - u don't wanna B.D.S.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Rap And Roll - Македонско Рап Радио
ТемаИспратено: Февруари 7th, 2010, 12:51 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 7th, 2009, 6:55 pm
Мислења: 9
Толку од радиото? =)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Rap And Roll - Македонско Рап Радио
ТемаИспратено: Февруари 19th, 2010, 3:57 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
www.cdradio.com.mk
горе лево имаш LISTEN LIVE, па доколку немате попаметна работа, и не најдете попаметна URL или фреквенција, секој Четврток од 22 до 23 часот, слушнете не online, или на (за велешката околија) 96.7 MHz.
Rap Yo'Self - хип хоп едукативно и забавно катче за сите хип хоп возрасти 8)
кратка анализа и критички осврт на одредени артисти и нивни дела со нивно преслушување.
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 11 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап