Сега е точно : Септември 19th, 2019, 4:44 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Kacar - Rimuvan Stih (Anakreont_xy RMX)
ТемаИспратено: Jaнуари 21st, 2010, 6:52 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 28th, 2008, 6:58 pm
Мислења: 10
Локација: Republika Makedonija
Ви текнува на Римуван стих од Кацар? Епа продуцентот што му ја направи песната, сега му направил и ремикс, и тоа днб ремикс:


Објаснување:
Драм енд бејс ремикс на песната Римуван Стих од Кацар. Продуцирано од Анакреонт_ху и мастеризирано од Андрејналин, двајцата членови на дуото Аномалиа Натива.

http://www.myspace.com/anomalianativa
http://www.myspace.com/anakreontxy
http://www.myspace.com/kacartoksik


_________________
Рапот си гази, мајсторе.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап