Сега е точно : Јули 4th, 2020, 8:14 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Kacar - Rimuvan Stih (Anakreont_xy RMX)
ТемаИспратено: Jaнуари 21st, 2010, 6:52 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 28th, 2008, 6:58 pm
Мислења: 10
Локација: Republika Makedonija
Ви текнува на Римуван стих од Кацар? Епа продуцентот што му ја направи песната, сега му направил и ремикс, и тоа днб ремикс:


Објаснување:
Драм енд бејс ремикс на песната Римуван Стих од Кацар. Продуцирано од Анакреонт_ху и мастеризирано од Андрејналин, двајцата членови на дуото Аномалиа Натива.

http://www.myspace.com/anomalianativa
http://www.myspace.com/anakreontxy
http://www.myspace.com/kacartoksik


_________________
Рапот си гази, мајсторе.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 14 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап