Сега е точно : Maј 23rd, 2019, 3:16 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 284  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2006, 1:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Celph Titled - Panic feat Richbums


_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2006, 2:12 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 30th, 2004, 10:26 pm
Мислења: 115
SVP - Sto ke bide neka bide


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2006, 2:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
Fredro Starr - What If

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2006, 4:14 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
2Pac - Life Goes On

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2006, 7:00 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 8th, 2005, 11:22 pm
Мислења: 216
Локација: Kavadarci Central City!
KanaK Напиша:
Big Shug ft.Guru & Freddie Foxxx - Militia


yEA MOJ FAVORIT!
А во последно време ги слушам новите албуми на:
*OKAI - Dekonstruktion Of The Mind 2006 (Рап класика која доаѓа!)

*EL DA SENSEI - The Unusual 2006 (Fatbeats Records) <-Свежо и Одлично Ремек Дело
Слика

*THA ALKАHOLIKS - Firewater 2006
Слика

*BLAQ POET - Deja Screw 2006
Слика

Тешко е да одберам ПЕСНА затоа ШТО ги слушам албумите во целост!
Многу нов и добар рап СЕ ИМА појавено деновиве....

_________________
*Is this FUNKY for Ya!?
WELL...f*ck..y`all!

Proveri go ova nema da se kaes...
myspace.com/djpozitiv


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 9th, 2006, 12:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
the alkaholiks - firewater imav moznost da go slushnam uste u dekemvri promo verzija i total shit e albumot za razlika od nivnite prethodni dela...total comercial shit e ova ....inache normalno godinava izlagaat i ke izlagaat mnogu mnogu super albumi , tocno El Da Sensei noviot album e super stvar...ke ima uste:)

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 9th, 2006, 12:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
lord fineese,oc ft.krs one-brainstorm p.s.k

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 9th, 2006, 1:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 15th, 2005, 8:13 pm
Мислења: 294
MosaIqUe - [prashalnik] - 04 - Trojca vitezi i djinot

_________________
Raw Represent


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 9th, 2006, 5:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
DAS EFX - Here it is , i sega samo shto zapochna "Microphone Master"


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 9th, 2006, 6:53 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Edo Maajka - Zlatna dolina

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 284  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап