Сега е точно : Декември 2nd, 2020, 9:17 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 14th, 2006, 6:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
babamu mu karade kaseti i skrisum gi slusa, duri ma napisano i edna traka


_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: RQ:Chista Okolina
ТемаИспратено: Jaнуари 5th, 2010, 5:54 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
JoeyStarr Напиша:
Искам да ви помоля,ако може някой да ми даде линк за албума на Чиста Околина - Новиот Аспект На Старата Школа,понеже много искам да ги чуя,пък няма откъде да им намеря нещо...благодаря предварително.

http://mojotweb.com/muzika/Cista%20Okolina/

Епа вака. Да кажам нешто за Чиста :)
Според мене, подобри од нив нема. Текстовите можеби за вас немаат врска, но има... само што не ви го даваат тоа на послужавник, ако ме разбирате. Треба малку да размислите, па може и ќе разберете. Значи све е закон, многу почит што го правеле албумот (а и сите нивни траки) си ритам машина, и миксета (техникс).

Ако има некој повеќе траки од нив (демо траки, тие што не се во албумот) ве молам да ми ги пратите :)

Peace.

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: RQ:Chista Okolina
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2010, 8:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 24th, 2009, 6:33 pm
Мислења: 57
Локација: f kafana
koj ne slusal cistus okolinus ne znae sto e rap
respekt za lugeto :) old scool wariors :mrgreen:

_________________
epa vaka :
na ti go prvo sredniov prst
pa posle zemija cela raka


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап