Сега е точно : Aприл 27th, 2024, 4:59 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2007, 4:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 8th, 2005, 11:22 pm
Мислења: 216
Локација: Kavadarci Central City!
vali Напиша:
jas ne sempluvam, jas recikliram stara muzika!!
hehe
:D :D :D :D :D


I jas ISTO!
Bravos.... Se slagam so tebe!


_________________
*Is this FUNKY for Ya!?
WELL...f*ck..y`all!

Proveri go ova nema da se kaes...
myspace.com/djpozitiv


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2007, 5:28 pm 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 14th, 2007, 10:47 pm
Мислења: 112
so se raspravate skolo ne skolo? edna rabota zaboravate a taa se vika TALENT!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2007, 6:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
polux Напиша:
so se raspravate skolo ne skolo? edna rabota zaboravate a taa se vika TALENT!


ALELUJA !!!!

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2007, 6:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 28th, 2007, 9:36 am
Мислења: 247
Локација: epicentar Skopje
Da talentot e dali si dobar lopov ali ne :) Dali ke te fatat ili ne :) Bree Talente e koga kreirash nesto a ne koga ke zdiplish pozadina i ke izrecitirash na nea ako zborime za tekstot kreativen peki no ne e talent cista taka stopena pozadina bez dosvireno nesto i izmeneto da ja plesnesh TOA NE E TALENT! Toa e ako da pravish zabava najbolja i go viknesh KRS One da nastapuva da soberesh 10000 luge a da ne mu platish Ti teknuva. Primer Puff Daddy za "Missing you" zema 30 % od pesnata sto se prodavashe i beshe eden od najprodavanite singlovi ZOSTO? zatoa sto deloto t.e. pesnata e na STING koj zimashe 70%. Me kontash neli? Nikogash nikoj ne e dolzen da se bogatish ti na tug grb Pozdrav>
AGO(edna ljubov)
ps Nema ljutish taka stojat rabotite i toa sum go naucil vo godinive sto pominle.

_________________
Pravdata E Relativna Rabota No Vistinata E Edna


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2007, 7:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 14th, 2007, 10:47 pm
Мислења: 112
koga spomnav talent se odnesuvase na toa dali treba skolska podgotovka za svirenje ili ne. e sea dali ke sempluvas ili sviris si e licen vkus spored mene. mada u princip koa ke sempluvas pozadina treba da si otsviris basce :) retko da se pogodi pratnja so bas


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2007, 8:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
AGO Напиша:
ps Nema ljutish taka stojat rabotite i toa sum go naucil vo godinive sto pominle.

ne be taman rabota nema za ljutish da e rabotaa
nego vidi brat kako sho kazha i polux ne zborime za talent na drpanje .. nego talent mora da imash za da mozhesh da svirish .. inaku i jas mozham da stiskam ge dum de dur tumu bu tur ... toa ti e kur se strese ... talent i kreativnost brat .. nisho drugo ne e vazhno .. koga zborime za svirenje ... eve jas imam drugarche koe ima zavrsheno likovna akademija ama 99% od nas ovde mozhe da ne reshi za svirenje na sho sakash filmska techno pop rap za se sho ke ti dusa saka ( vo tie 99% jas ne sum posho neam poim od svirenje)
ali ete deteto go ima talentot ako si zainteresiran nesho da slushnesh ago od nego samo kazhi pa ke praime posle muabet biva??? pochit

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 12th, 2007, 4:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 17th, 2006, 2:37 pm
Мислења: 31
Локација: Nova..Bitola..Crew
jas mislam deka so sempluvanjeto t.e. so toj sto sempluval, zel od druga pesna mislam deka e cool i trakata ke dobie nekakva ubavina so ubavinata od sempluvanoto (od drugata pesna). A dokolku pesnata e odsvirena kako sto vika Ago "sovrsenstvo" ni malku ne gresi.
Бидејќи, сето тоа што ке го одсвириш знаеш дека е твое, и колку е тоа убаво или не знаеш дека е твое дело. Мислам исто како што кажа Аго.
Но Господ не дал на сите подеднаков талент за свирење па и секогаш семплувањето во рапот ке остане, како што постои и пред време!!!

РЕСПЕКТ!!!
секоја песна е убава на свој начин!!
Поздрав од Ма4о!! [/img]

_________________
BITOLA RAP
Fade Out

G.B.B.N


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2007, 2:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
Jas neznam ni edna nota pa si idam po uvce kako mi svuci pa ispaga koga togas po nesto dobro :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 19th, 2007, 2:54 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 7th, 2006, 7:15 pm
Мислења: 253
edno e talent za komponiranje drugo e talent za pisuvanje ti mozes da imas sluh da komponiras ali i kruti zakoceni prsti pa da nemozes da svires dobro , barem za pijano ali i za se drugo. sempluvanje e great posto mozes od balada da napravis hard core i da dades sosema druga smisla na semplot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 19th, 2007, 1:49 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Ja ne znam kako mozhete da go praite muabetov za u drzhavava uopshte ne mi e jasno!! :):)
Edna mala trivia:Prviot rap singl nekad sho bil izdaden na plocha a toa e site dobro mislam znaete "Sugar Hill Gang-Rapers Delight" e CELOSNO sempluvana ili potocno zemena instrumentalka od funk rap pesna od toa vreme,znachi zboram CELOSNO sose ritem i sose muzikata,nishto ne e dodadeno,a pesnata se prodade vo milionski tirazhi i nikoj nisho ne spomnal od kogo e zemena ili ne znam sto!
Sho sakav da kazham e deka toa tamo e eden OGROMEN BIZNIS so koj tie luge se bogatat i si imaat pravo da si legaliziraat semplovi i da pravat drugi pesni so niv a 80% od rapot e toa,i site znam deka doma gi optovaruvate tie pesni do daska na zvuchki,taka da ne znam sho voopshto debatirate!!
A za Makedonijava.....eeee tie zakoni kaj nas ne vazhat i zatoa sekoj si zima sho saka,sho voopshto i ne e losho neli posho site se taka naviknati zatoa shto i slushaat takva muzika.Koj saka da si sviri neka sviri koj mu e kejf da sempluva neka sempluva,i ednoto i drugoto e ok,TOA E RAPOT!!Ionaka ovoj rap sho go pravime nie si go pravime za nas ili barem za ovie prostori do kaj sho mozhe da te razberat ako gi opcuesh :):).
Taka da ke zavrsham so edna izjava na eden od moite omileni muzichari TOM WAITS a toa e "SLUSHAJTE SHO POVEKE MUZIKA"

Pozdrav!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 49 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап