Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 4:28 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 4th, 2008, 9:53 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
nyx Напиша:
"..Тракава според мој вкус е на многу високо ниво за разлика од некој геј реп песне кој излагаа на денешницава...као дисс и као емси текст растура , има поента у текстот не збори на празно и го претставуе тоа на супер начин.а спотот исто од моја гледна точка е похардкор (ако е по лоу-буџет , треба да е лош?), и на правилен начин ја претставуе тематиката на текстот (заедно со кловнот - метафорично за свите кловнови на рап сценава). Од првиот пут коај ја чув песнава до сега држим исто мислење дека е супер .."


ова е одговорот за војник. ти ја разбирам и тебе поентата дека со дисовање нема лек, али ова не е една од верзиите на срање со срање а тој со тоалет!? сите во некоја песна сакаме или не сакаме такво несто имаме, така да...запошнувајќи од Најстарите до најмладите..да не именувам..цитати имало и ќе има! ако имам талент и вештина и тоа го кажувам во песна , зарем не е истото тоа што кажувам дека имам коли и жени ако стварно ги имам?! истата прича е и тука, има со што да се контрадиктира на сите што го прават истото, тоа го прави истовремено уникатен и помоќен! не наметнувам нечии мислења како со помислил рап-ривал! едоставно отворете очи малце и престанете со хардкорот во вашите гради да ве бута дека се мора да ундергроунг и оне лове стајл! епа не е така брат, не се сложувам! додека има црно секогаш ке има и бело! не ме свакај погрешно али лјубов е лјубов кон она со артистот го прави и го пренесол во песна, а панагурот е сиот овој сеир со се десава после сечиј труд на форум! ЛЈУБОВ ЛИ Е ОВА ИЛИ ПАНАГУР!


поздрав...се надевам ме разбравте сите..


_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 4th, 2008, 11:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 6th, 2007, 2:59 pm
Мислења: 595
Локација: Ulicite vo gradot...
AGATO Напиша:
nyx Напиша:
" ЛЈУБОВ ЛИ Е ОВА ИЛИ ПАНАГУР!


ПАНАЃУР !!!

___________________________
www.myspace.com/demonotmk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 5th, 2008, 1:32 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
Ñïîòîò êàêî ñïîò ìè å ÎÊ. Åäíîñòàâíî, îíàêà, êàêî øòî êàæà Àöå. Èíñòðóìåíòàëîò íåêàäå ïðî÷èòàâ äåêà áèë êîìåðöè¼àëåí, íå ñå ñëîæóâàì, ïîðàäè òîà øòî êîãà ñå ðàáîòè çà èíñòðóìåíòàëè çà ïåñíè íà Æåëå, íå ñå îíèå ñòàíäàðäíèòå êîìåðöè¼àëíèòå âî ñòèë íà Òîêñèêîëîãè¼à, áèäå¼

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 5th, 2008, 3:06 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
maro Напиша:
Спотот како спот ми е ОК. Едноставно, онака, како што кажа Аце. Инструменталот некаде прочитав дека бил комерцијален, не се сложувам, поради тоа што кога се работи за инструментали за песни на Желе, не се оние стандардните комерцијалните во стил на Токсикологија, бидејќи Желе нема комерцијални песни, барем сега за сега. Инструменталот на песнава е баш ГАД, се потсмева, те заебава, џокер, што би се рекло, што комплетно одговара на песнава, посебно на рефренот а воопшто и на целиот текст. За дали е дис за тие за кои што мислите дека е, искрено незнам, но мислам дека Желе е човек кои има многу почит кон дел од тие луѓе за кого наводно е дис оваа песна, така да најпаметно мислам дека би било да не шириме муабети да не излезе скроз трета работа на крај. Тоа е се, и сепак за крај ова е само МОЕ мислење.

брат, само да си кажам дека не сум ја сфатил ја песната како комерцијала, далеку од тоа, артистот немам поим каква музика прави, оти овоа е прво нешто што го слушам од него, дали е дис и тоа кажав дека неам поим, само кажав дека матрицата ми е некако комерцијална и типична за токсикологија групацијата, барем според тоа што имам слушнато и тоа што ми фаќа уво...
мислам дека доста се изнакажав за темава :lol:
respect
peace!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 5th, 2008, 1:32 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
AGATO Напиша:
nyx Напиша:
"..Тракава според мој вкус е на многу високо ниво за разлика од некој геј реп песне кој излагаа на денешницава...као дисс и као емси текст растура , има поента у текстот не збори на празно и го претставуе тоа на супер начин.а спотот исто од моја гледна точка е похардкор (ако е по лоу-буџет , треба да е лош?), и на правилен начин ја претставуе тематиката на текстот (заедно со кловнот - метафорично за свите кловнови на рап сценава). Од првиот пут коај ја чув песнава до сега држим исто мислење дека е супер .."


ова е одговорот за војник. ти ја разбирам и тебе поентата дека со дисовање нема лек, али ова не е една од верзиите на срање со срање а тој со тоалет!? сите во некоја песна сакаме или не сакаме такво несто имаме, така да...запошнувајќи од Најстарите до најмладите..да не именувам..цитати имало и ќе има! ако имам талент и вештина и тоа го кажувам во песна , зарем не е истото тоа што кажувам дека имам коли и жени ако стварно ги имам?! истата прича е и тука, има со што да се контрадиктира на сите што го прават истото, тоа го прави истовремено уникатен и помоќен! не наметнувам нечии мислења како со помислил рап-ривал! едоставно отворете очи малце и престанете со хардкорот во вашите гради да ве бута дека се мора да ундергроунг и оне лове стајл! епа не е така брат, не се сложувам! додека има црно секогаш ке има и бело! не ме свакај погрешно али лјубов е лјубов кон она со артистот го прави и го пренесол во песна, а панагурот е сиот овој сеир со се десава после сечиј труд на форум! ЛЈУБОВ ЛИ Е ОВА ИЛИ ПАНАГУР!


поздрав...се надевам ме разбравте сите..


Па така делуваше брат , бурно изреагира.
И јас за некој песни така би изреагирал , али јебига до вкус и шо и да кажиш нема да го промениш нивното мислење.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 5th, 2008, 5:31 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Сечиј труд од секоја трака е вреден за почит.
Но ако та трака (било ради текст, ради матрица, ради спот итн..) не ти фаќа уво, тогаш тука нема што.
Вкус!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2008, 7:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
AGATO Напиша:
ова е одговорот за војник. ти ја разбирам и тебе поентата дека со дисовање нема лек.


Очигледно не си ме разбрал воопшто...

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 6:24 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
VOJNIK Напиша:
AGATO Напиша:
ова е одговорот за војник. ти ја разбирам и тебе поентата дека со дисовање нема лек.


Очигледно не си ме разбрал воопшто...


what ever...

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 5th, 2009, 12:12 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Прво нешто што слушам од Желе да е катастрофа. :D (зборам за текстот)

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 35 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап