Сега е точно : Maј 16th, 2024, 6:32 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 28th, 2008, 12:16 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 2nd, 2008, 6:47 pm
Мислења: 136
Локација: metropola-skopje
A.S. Напиша:
svetlinata Напиша:
samo A.S. da te popravam .Covekot sam si gi pisuva tekstovite.
a dali znaete zs pocnal da rapuva i koj e negoviot prv pisan tekst na hartija.?????????????????????????????
pozz pocit


fala bogu deka sam si gi pishue tekstovite!
jas gore zborev za pop pejacite NE ZA EMINEM!

i bash bi sakal da znam zs pocnal da rapuva i koj e negoviot prv tekst!
pls. kazi! :) :wink:

pozz i RESPECT!




POGRESNO SUM TE RAZBRAL,AMA OK.
VAKA SEGA ZA TOA SO ME PRASA.
USE KOGA BIL VO SKOLO -OSNOVNO,ON BIL MNOGU SITEN I SITE GO ZADEVALE,ZAKACALE I TIE STVARI.PLUS ON IMA ASTMA.
E VAKA SEGA.
OVA EMINAM GO KAZUVASE:
SEKOJ DEN BIL MALTRETIRAN OD (NE MI TEKNUVA NA IMETO) KOJ BIL MNOGU PO KRUPEN OD NEGO,AMA EDEN DEN MU SE SKURCILO I RESIL DA MU SE SPROTISTAVI.
I TAKA OVOJ DIBEGOT DOSOL DA GO TEPA AMA EMINEM MU VOZVRATIL,NO SEPAK EMINEM GO JADEL STAPOT I ZAVRSIL VO BOLNICA.( TUKA POENTATA NE E KOJ GO JADEL STAPOT,TUKU DEKA SOBRAL SILI ZA DA MU SE SPROTISTAVI)(ZS TAKA KE NAPRAVI KOGA KE IM SE SPOTISTAVI NA CRNCITE NA NEGOVOTO PRV FS. T.E. NA 1 FS NEMA USTA DA OTVORI AMA NA 2 FS GI OSTAVI SITE CRNCI VO GLUBOT SO USTATA ZATVORENA) ).

DUR BIL VO BOLNICA ,ON NEMAL SO DA PRAVI I POCNAL BEZ VRSKA NESO DA PISUVA NA LISTOT.VO BOLNICATA PRESTOJUVAL PODOLG PERIOD I DUR IZLEGOL ON NAPISAL PESNA SO NASLOV - IMETO NA TOJ TEPACOT(AKO MI TEKNI KE VI GO PISAM IMETO).
PESNATA BILA ZA SE SO MU SE DESAVALO NA NEGO,KAKO JADEL KOTEK,KAKO RODITELITE KUR NE GI BOLELO,KAKO SOBRAL SILI I RESIL DA MU SE SPROTISTAVI I KAKO ZAVRSIL VO BOLNICA AMA ZNAEJKI DEGA ZA NESO SEPAK GO BIVA.
TOA E NEGOVIOT TEKST.
TEKSTOT GO IMAM CITANO NA INTERNET,A ZA PESNA NAPRAVENA NEMA,POSO EMINEM SAKAL TOJ TEKST DA GO STAVI NA NEGOVIOT PRV ALBUM,AMA TEPACOV STANAL NEKOJ BOGATAS,A EMINEM TOGAS BESE SO MOLCI VO CEBOT, I MU SE ZAKANAIL SO TUZBA.

TOA E TOA VO KRATKI CRTI.

POZZ POCIT


_________________
ne se lae,kon nekoj so ne se znae :)
Okolu mene gusta temnina,kade i da gazam se pojavuva svetlina.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 28th, 2008, 6:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
ej svetlinata, fala mnogu, samo ako se sekavash na stranata kaj shto si go procital tekstot te molam prati link!

fala mnogu i pozz!

RESPEKAT!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 28th, 2008, 6:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
Dudo_Kozle Напиша:
A.S. Напиша:
A.S. Напиша:
Dudo_Kozle Напиша:
A.S. Напиша:
Jas gi imam ovi 4 albumi:

1.Dont Call Me Marshal!
2.Encore!
3.The Real Slim Shady
4.The Re-up!

pozz!


A u predhodniot post vikash deka imash mnogu! I AKO SAKAM DA MI PRATISH! :) zakon per, najbolje u svet si, seriozno.

btw.. Eminem = omilen artist. Nikoj ne go stiga. Psihopat e i ima mnogu raboti kazano u txtovite, razni temi obraboteno. PREKRASEN freestyler.. Neam zborovi.. Dzver e i go sakam!


PER, DUDO MALKU LI SE 4 ALBUMI DA GO EBAM...? :D :wink:


a i ako sakash da ti pratam samo pobaraj! :)

i btw ne mi se samo tie albumi, imam i nekoi bonus traki od nego, kako "WHAT'S THE DIFFERENCE" na primer!


Aaaa!!! Znachi ti imash mnogu muzika od Eminem taka? :))) hah
Epa aj prati mi ja What If I Was White so Onyx, Get Back so Proof i Bizzare, rare studio tracks, radio freestyle-ovi, Shit On You, Hazardous Yоугхт и т н... Ги имаш така? :)

пс. Само се шегував. Немој да мислиш дека имаш многу музика... Т.е. ај да не се замарам.. Ти реков - браво најбоље си и ги имаш сите работи. најјак у свет си.. одлично!


ok dudo, ne remeti (nemogu so tebe! :) )

Respect!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2008, 1:24 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
proverete go ova:

http://www.youtube.com/watch?v=ZmLwzSUBitg

se raboti za eminem freestyle!
zverka e tipot nema sho! :)

RESPECT!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2008, 10:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 22nd, 2007, 4:19 am
Мислења: 97
Локација: Tikvesija
bogami dudo, aj ti si najjak ne e A.S., se dokazha deka najbolje si, site tuka imate po nekoj doktorat, koj na wu, koj na eminem, koj na 2pak, site ste eksperti...
boze...
ostaj go deteto, si bara, taka se dobivaat albumi

_________________
Boze, angeli od nebo prati, toj nema da se vrati, cuvaj go od zlo.

Vo mene dusa ostana da mozam da preziveam, so del od sebe postojam stom bes tebe ziveam.

Svetot moj minus tebe vo nego, ona sto ke ostane malku e.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2008, 11:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
KaV_G|rL Напиша:
bogami dudo, aj ti si najjak ne e A.S., se dokazha deka najbolje si, site tuka imate po nekoj doktorat, koj na wu, koj na eminem, koj na 2pak, site ste eksperti...
boze...
ostaj go deteto, si bara, taka se dobivaat albumi


Ne bara, nudi. I ne se meshaj, samo demantirav mislenje deka on misleshe deka ima mnogu.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 19th, 2008, 11:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 24th, 2006, 3:01 pm
Мислења: 597
Локација: MRACNITE ZANDANI NA TVOJOT MOZOK
Do The Marshal Mathers LP go pocituev,posle ne...

(REMEMBER ME) so Sticky i RBX do den denes mi e edna od omilenite traki...

_________________
AM I EVIL? YES I AM
AM I EVIL? I AM MAN
-----------------------------------------------
FENIX POVTORNO SE PRERODI.....vo mracnata kelija na psihickiot grob........................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 20th, 2008, 12:09 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 22nd, 2007, 4:19 am
Мислења: 97
Локација: Tikvesija
Dudo_Kozle Напиша:
KaV_G|rL Напиша:
bogami dudo, aj ti si najjak ne e A.S., se dokazha deka najbolje si, site tuka imate po nekoj doktorat, koj na wu, koj na eminem, koj na 2pak, site ste eksperti...
boze...
ostaj go deteto, si bara, taka se dobivaat albumi


Ne bara, nudi. I ne se meshaj, samo demantirav mislenje deka on misleshe deka ima mnogu.


ima mn pofini nacini da se kaze, tipot neli gleash ne ni znaeshe kolku albumi ima eminem mislese 3-4 deka ima. a ti pocna da se dues deka demek "a ja ovaa traka ja imam ja onaa traka ja imam t.e. ja sum bolje ja znam povekje"... tuku aj da ne se mesam u pravo si, i ja demantiraf mislenje, mozda dobro si mislel ali mn arogantno go kaza.
a za eminem, uste go pocituvam za kakov liricist e. do the eminem show bef opsednata so nego. posle koga izleze so encore me razocara posto nekako mn mu beshe na shega albumot, a takviot stil me nervira kaj nego koga e preforsiran. ali pred nekoj den go pustif albumot vo kola posle 2 godini neslushanje, i se iznenadif kolku bolje mi zvuci sega. a inaku ima nov mixtape pusteno, ne znam dali e od nego direktno pusten ili e od nekoi producenti izmiksan, ali se raboti za prerabotki na nekoi stari i ponovi pesni, povekje komercijalki, na drugi artisti. a on ima samo nekolku strofi od nekoi negovi stari pesni. mixtejpot se vika King Mathers. za nov album i ja slusnaf deka demek se planiralo, no pred nekoja nedela izjavil deka vekje ne rabotel na nisto novo i nemalo da izdadi nov album, kako sto prethodno se shpekuliralo.
a stvarno e shteta takov talent da se trosi, posto dali participira vo po komercijalni proekti vo posledno vreme ili ne, bi go slusala bez razlika na sve, poso flouto mu e nenormalno

_________________
Boze, angeli od nebo prati, toj nema da se vrati, cuvaj go od zlo.

Vo mene dusa ostana da mozam da preziveam, so del od sebe postojam stom bes tebe ziveam.

Svetot moj minus tebe vo nego, ona sto ke ostane malku e.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 21st, 2008, 4:12 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
kako prvo znaev deka ima okolu 5-6 albumi i deka gi nemav site!
kako vtoro ne se remetete na negova tema! malku respect!

ajt...

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 21st, 2008, 3:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
eminem e car ama najveke mi se sviga toa sto on nikad ne zaboravi koj bese
i koj esega za razlika od 50cent

_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап