Сега е точно : Maј 10th, 2024, 10:36 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 28th, 2008, 7:58 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 17th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 20
Локација: Струмица,Македонија
Covekot e super, me arese kakov glas ima a i pesnite od Doctors Advocade se zakon
poz



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 28th, 2008, 8:39 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
posebno mi se sviga Game's Pain so Keyshia Cole, mn dobra traka vo stilot na zolta stampa

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2008, 5:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
iskreno da vi kazam, po sranje nesto ako imam slusnato od 50 cent (osven Get rich...albumot, toj bese aren) i od the game, ja ke se otepam u momentov...
ne znam kako moze da vi se sfiga...
mislam, ne sakam nikoj da me sfati loso, ama i ne mi e gajle ako me sfati, tipot samo so toa "beef"-ovite LAZNI naprai slava...tekstovite gangsta pominati od eden kup gangsta raperi pred nego, seuste toj film, uste droga kucki, se mrsti u noa spotovine (valjda saka nekogo da isplasi, so znam)
u glavno, po gresen lik u rapot od the game nema (spored mene) ni MC ni tasak, on si go sredue zivotot na smetka na komercijalniot hip hop, pri sto bez NIKAKVA pocit go pregazuva vistinskoto lice na rapot...sranje u najkvalitetno izdanje...so marami na spotovine...ne znam so e poentata
toa e moe mislenje, ne mozam da go smislam, koga ke go slusnam kosata mi se kreva :D
a da bese on i PROMIL od PROMIL od tupak, dosea ke go ubieja, normalno...
ama posto site tie kavgi se samo za da se privlece vnimanie, i posle ke se izvinue i so znam so...BULLSHIT neviden...ja izrasipaa scenata...gomnari
a na koj mu se sfiga, neka go slusa, ja toa go mislam za the game...nema poim od rap ili takvo nesto, samo saka da izbega od toj zivot (a cuv deka nesto so 50 cent ukrale istorii na vistinski gansteri - i mi se veruva, mn mi licat za fake-gangstas)
respect, prodolzete da go slusate :)
peace!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 24th, 2008, 11:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
se slozuem pak so kurinov...ja ovoj gl slusav u 5 odd,ali seaaaaa..........nema sansi,kako sto vika zile u PROBLEMITE....."ligi mi te4at na denesnive spotovi"....samo nekoi pi4ici im igraatu spotot,pa za koj kur gi stavaat,neka gi ebat ne nas da ni gi lepat za elektri4nata kutija...pffff...neam drug koment.....lelejjj kolku ta4ki staiv...ccccc.........

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап