Сега е точно : Aприл 4th, 2020, 3:30 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 28th, 2008, 10:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
AJ PREMESTETE JA TEMAVA U BETTLE, ZASHO I ONAKA SAMO SE SERE TUKA NISHO, DURI I VO FSTO

duri i naslovot e battle :D

Koj kur ste a?

upm :lol:


_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 29th, 2008, 7:48 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
sto imase da se kaze se kaza,i mislam deka e najubo da se zakluci temava

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 3rd, 2008, 4:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 6th, 2008, 11:48 am
Мислења: 85
Локација: nekade na ulica
massacre go nema nikade zatoa to otide u komercijala u p.m pa nema muda da se pojvi tuka ZAKLU4ENA TEMA :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Рапот Верно Го Чува ДнС Екипа...(една љубов)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 3rd, 2008, 5:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
abe so ste i zapnale na temata da se zakluci..mozi uste nekoj ke saka komentar da dadi..iako massacre go nema po forumov...(a mozi i idi ama nenajaven :D:D )
ako ne ja zaklucvaat znaci deka ima pricina..ko ke sakaat-togas..vasa rabota e da komentirate i ostavate mislenja..drugoto e na admins i mods..ajt..peace ;)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 7th, 2008, 12:38 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 9th, 2006, 9:12 pm
Мислења: 239
Локација: Shtip
hehehe iii ama se sere za mene,ne se pojavuvam na forum poso gledam deka samo deca ima ovde a i tie so se postari se ponasaat kako deca
za fs stvarno e sranje za mojot zboram plus 2006 e napisan i sum iskren ne me biva, i toj drugiot ne e nesto posebno so se glupiral, a tie nekoi seljacista so me vregaat so nemaat druga rabota da im ebam se po spisok!!!!,so font bilo ubavo napisano pa ne znam zapiriki pa nasmean pa razveselen,hejteri ako ne vi se svigam ne me slusajte
ja si praam za mene,ni zarabotuvam ni niso nema potreba od toa, komercijala bilo...
ako se tolku hardcore tie so go praat toa nejkam da gi imenuvam zosto koga ke napraat album ne stavat besplaten vlez i besplatni albumi,tuku digaat cena po 500-600 kade be luge aj molim ve,nemate pravo nikoj da serete,

_________________
www.myspace.com/themcmassacre


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 7th, 2008, 1:08 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 9th, 2006, 9:12 pm
Мислења: 239
Локација: Shtip
a da i tie gangster neg, B.I.N.D.,Detal,A.S. kako da ste vie ste obicni picki so nemate svoe jas, lizete kur na sekoj so ke vi kaze zdravo,gleam prvo edno pisuvate za mene posle drugo,seljacista

_________________
www.myspace.com/themcmassacre


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 7th, 2008, 1:50 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 15th, 2007, 8:12 am
Мислења: 274
[quote=boh]ne treba da se lazhe Smile ti ako si bil pijan, nema da si mozhel da pishuvash vaka na makedonski font sredeno... a ako mislish deka koga kje kazesh PIJAN BEV NEZNAM SHO SUM NAPISHAL.. kje ti poveruvame deka ne si tapa u freestyle? greshka si, sam si kazha kolku znaesh i kolku mozesh... taka da drug pat bolje ne pishuvaj deka si pijan.. t.e ne ni pishuvaj freestyle. Pozdrav 1L.[/quote]

Oвде само можам да се сложам со ова.. Иако не го знам лично Massacre, ова не ми се допаѓа од него. Па види, сите истото ќе ти го кажат, еве и јас.. Сите сме биле пијани, и на пијано имам рокани ВО ЖИВО фс, ете boh знае, и тоа на англиски, па не знаев јазикот каде ми е.. Камен?? Хе.. Овде, на фс-во покажа дека си камен, ама во рокање фс...
Ова е околу тоа подолниот пост..

Околу фс-то
Имаш веќе видени рими во него, стихови кажани од некој друг (не реков дека ти се копирани), ама се веќе кажани.. Тоа е тоа што не чини.. Друга работа, пробав на било кој начин да го рокам ова, не иде ни на брз, ни на бавен ритам. Се оди off-beat. И јас мислев дека е лесно, дека е исто како на тастатура и во живо, ама се ебав на големо. Значи прво гледај да личи на нешто тоа што го пишуваш, да не биди само зборување на микрофон.
Ова е искрен коментар. Сум прочитал од тебе и други фс-ови, биле далеку подобри од ова, не само за рецитирање туку и на зборови.

Песната, ду ду дуваме.. Не ми се допаѓа, искрен коментар. Немам кај да дадам комент, па еве тука. Тематиката е срање, римите се тие што се, не ми се допаѓаат. Интересен е начинот на рецитирање.. Тоа држи место, другото не ми е ок. Искрено, не знам друга причина, ама некако не ми праи кеиф песната, не ме влече..
Поздрав..

П.С.
ЛИЧНО МИСЛЕЊЕ, не навалувајте со коментари од типот `па ти врска немаш, па кој си ти, па што си ти да кажуваш` и тн.. Секој со вкусот.
Поздрав

_________________
Почивај во мир Ненад... Friends 4 Life!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 7th, 2008, 5:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 6th, 2007, 2:59 pm
Мислења: 595
Локација: Ulicite vo gradot...
MC Massacre Напиша:
a da i tie gangster neg, B.I.N.D.,Detal,A.S. kako da ste vie ste obicni picki so nemate svoe jas, lizete kur na sekoj so ke vi kaze zdravo,gleam prvo edno pisuvate za mene posle drugo,seljacista

E ne znam koj lize kur...kako se vikase edna tvoja pesna...a da..."Nie kremcite"...i sto pees vo nea.."na golemite vo gradot gzot im go lizime za site da ne vidat koga si niv se dvizime"...hahahaha...kaj si se nasol be ti tuka posle 5-6 meseci da davas soveti ha?Gi vregjas site zatoa sto ne im se svigjas...aj te molam samo FUCK OFFFF...tolku od mene...ajt...

_____________________
E bi gi site sto te mrazat !


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 7th, 2008, 5:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Гледам моабетиве какви ви се бе! ц ц ц ц добро знае некој солидна критика да даде или од дома таке ве васпитале ебаве тоа децата. Тебе гангстер нег и остали тамо не ви се свиѓа овој емси? океј , пиши зашто и како а не да го дрвиш со пцовки и усеруење на тема до тема.Второ го сереш а му ги слушаш тракете? логика? логика не постои затоа што уште не сте запознаени со тој поим. Форумов ради вакви работе од ден на ден стануе полош затоа што секој што дома се накомплексирал доаѓа и сере а не прае ништо (никаков) допринес за нешто да се подобри. Наместо твоите пцовки моеш да ги замениш со солидни квалитетни мислења у врска со музиката , некој твој искуства (пишани текстови) (песни) , да најдеш да аплоадираш музика , да гледаш да се дообразоваш у тоа у кое си заглавил.95% од таквите ко тебе влагаа , сера и ги нема после, одеднаш не са рапери затоа што тоа не е у мода више. Доволно избегав од темава,од сега натаму секој следен ваков пост у која и да било тема ќе добива една опомена а следна е бан. 8) ју лајк дет?

поздрав
Брчка
Модс Тим

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 7th, 2008, 5:42 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 9th, 2006, 9:12 pm
Мислења: 239
Локација: Shtip
se slozuvam i soThugProphet i so пух ali ja si kazav ne sum dobar u fs i toa e sranje tocno e kopirav od klan istok bev pijan toa mi padna na pamet vprocem
toa e fs,mozebi mi se sviga toa pa gi cenam pa sum go stavil,ne mora da znaci kopiranje a ti gangster kako i da si ,ja ne znam dali ima u makedonija gangster ti si mozebi prviot, ili mozebi ne znaes sto znaci toj zbor,a za nie kremcite pesnata,ocigledno ne si sfatl ,ja peam u nivno ime,i nejkam da zamaras fs ne mi e dobar i cao

_________________
www.myspace.com/themcmassacre


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап