Сега е точно : Јули 4th, 2020, 8:06 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: FreeStyle
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2005, 6:27 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Зошто се прават FS битки ? Што е тоа FreeStyle - Слободен стил.. како го подразбирате вие тоа ? Зошто 'мавате' freestyle ? :?:


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2005, 6:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 9:03 pm
Мислења: 69
Локација: B YELLOW STYLE
Bravo za temata stvarno.Jas toa fs-to go sfakam kako usovrsuvanje na smislata na podreduvanje na zborovite zosto ti sekogas go imas nivoto na recnik vo sebe samo kako ke se izjasnuvas,kolku brzo ti raboti mozokot.Za mene licno ke kazam deka FS mavam zaradi tokmu taa pricina se vezbam a i za zadovolstvo.peaze............... :D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2005, 9:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 29th, 2004, 12:41 am
Мислења: 237
многу ке се согласам со гоце , затоа што со се поголемото Рокање :) на слободен стил се повеќе се подобрува сврзувањето на зборовите . иначе има многу дечки кои ФС-то го сваќаат стрикно како битка , и демек мора да има навеќање и серење. иначе она што многу го подобрува слободниот стил е читањето книги или било што. иначе слободен стил би го дефинирал као = кажи што ти душа сака , без граници , изразисе себеси без оглед на се , али не заборавај дека колку толку треба да се користи и по некоја рима :):):)

_________________
!! Bombing 4 Peace IS Like Fucking 4 Virginity !!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2005, 10:09 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Да.. многу луѓе freestyle-от го сваќаат како нешто за карање помеѓу еден и друг.. Мое мислење е дека поентата на freestyle-от е да си кажеш што имаш да кажеш.. Но ете.. и самите знаеме некои го користат само за серење и тој што ќе победи значи е рапериште а другиот е губитник..- воопшто не се сложувам со тоа. А некои и имаат комплекси ако изгубат во freestyle со тепачки да го решаваат тоа и слично едноставно freestyle-от кај нас е сватен како за ВОЈУВАЊЕ еден со друг. Тотално погрешно. А за да рокаш freestyle треба брзо да ти работи мозокот.. тоа е се. Значи додека рецитираш ти рокаат рими у глава и ги кажуваш.. Не викам дека freestyle-oт не се користи и за серење но кога се сере треба да остане на серење во freestyle а не WARstyle..freestyle е слободен стил .. а не е warstyle - стил за војување. Ај ако некој не ме сватил нека каже што не сватил да се објаснам :lol:

Поздрав !

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 14th, 2005, 11:55 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 29th, 2004, 12:26 am
Мислења: 583
Локација: И да ме најдеш , што ?
Кажавте тоа што сакав да го кажам ... во право сте

ајт

_________________
www.myspace.com/faceandslipi
www.phoboss.orgfree.com
Слика
Fear Denies Faith!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 21st, 2005, 11:28 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 10:28 pm
Мислења: 1048
Локација: Silitus - The Power od Divinity
Slbodniot stil e del od hip hop kulturata. Od moja gledna tocka FSto e umeshnosta na eden poedinec da napravi dobri rimi vo del od sekunda na razmisluvanje. FSto najcesto se koristi za Bitki, no toa isto taka e nacin na izrazuvanje na emociite , osloboduvanje na mislite,razmisluvanja za svetot i okolinata. Sekoj moze Fs da pravi, se zavisi od toa kolku vezba, a so vezbanjeto se nadgraduva sebe si i stepenot na razmisluvanje. Podreduvanjeto na zborovite? toa i ne e nekoja filozofija, se dodeka vezbas ucis, i posle toa ke si dojde na mesto podreduvanjeto.

_________________
Nokniot Cuvar na Denovnata Psiha - samo Edna Bolno Izduvana Psihoptska Rastroena Licnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 25th, 2005, 11:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 28th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 77
Локација: Stip
epaaaa... ubavo kazano i doktor i mitko i cyberbaze i nitro.. se soglasuvam so site, so drugo da kazam :) peace

_________________
Sva zadovoljstva kratko traju ali HIPHOP je vecan!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 3rd, 2005, 5:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
sepak FS-ot vo osnova spored mene e ona sto e i osnovata na hip-hopot, a toa e porazuvanje na protivnikot so zborovi, dodeka vo pozadina odi ritam.....a tie kakanja deka nekoi se tepale....so znam...nedokvakani luge, so da kazes...treba da nabijat vozrast kako luge, pa posle kako hoperi i treba da se "baniraat" od FS zurki oti taka paga razvojot na hopot kaj nas...zalno!!!!

pz, HC do kraj!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 5th, 2005, 6:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 6:08 pm
Мислења: 266
ej...bs me zainteresira koi su tija seljacinja sto izguben fs probuef da ga nadoknadif sas kjutek...aj ako gi ima nekoj od ovija makedoncinja bs kazite gi


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 18th, 2005, 1:42 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Така е, на сите ви вредат мислењата. Па мене ништо не ми остана што да кажам. Се е веке кажано од вас. :D

PEACE! RESPECT 2 ALL!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап