Сега е точно : Февруари 25th, 2020, 5:50 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 11th, 2009, 2:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 5th, 2006, 8:30 pm
Мислења: 121
Локација: Ohrid
еден и петнаест па нема што да се прави
барам занимација па на форумов се ставив
прво влегувам во battle, зошто е мојата струка
па гледам само де4ишта, се натпреваруваат во брука
па влегувам во FS. барам нешто интересно
гледам girlll рока со некој - тоа не се гледа 4есто
но било заебанција, не било ништо сериозно
па фрлам некоја рима, да го продолзам post-ов
просто незнам што да кажам, зошто сум напушен ко стока
се погоди зеленово... па умов ми ко4и и скокаa
мозоков ми врие а згора на се и ми се спие
а и немам уште еден joint па за тоа криво ми е
но утре е нов ден, се надевам и нова среќа
па можеби ке даде господ поке, барем една вреќа
Го се4ам FS-то тука зошто многу ми е мака
легнувам да спијам. сранјево завршува вака


ај и јас нешто да кажам... да не е без и4 :D


_________________
Next time you see me gonna be the last thing you ever see


Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ako vi e dosadno povelele
ТемаИспратено: Авдуст 18th, 2009, 1:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 17th, 2009, 11:12 pm
Мислења: 7
Лееее ми се спие, очи ми се затвораат
утре сум пак на работа, пак ко магаре ќе ме товараат
јебига носам цименто и лепак
ама навечер имам полн чепак.
арно ама полојната ме кине
неможам да клекнам врвци да си врзам
секое сабајле трчам брзам
од 7 до 6 работам
а навечер се понашам како умрен
пред да бегам викам лее пак на работа и утре
се мачам мешам малтер
се кој ден одам на шалтер
да ставам кеш на книшка
нон стоп испотена е мојата мишка :D
работам нон стоп, понекогаш се осеќам како роб
на моето чело се прелива пот...

Но тоа е само во лето
немам време затоа шо учам гимназија
срамовите од работа се поразија...

_________________
....со листот правам дружба, кој никој пат никад не испаднал курва...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ako vi e dosadno povelele
ТемаИспратено: Декември 4th, 2011, 11:13 pm 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 11th, 2011, 8:40 pm
Мислења: 2
само што станав од спење, сонлив одам пред чешма
шљапам со вода насекаде, па ставам паста на четка
завршив со миење, ае сеа да мочам
водата во шољата почнува да станува жолта
седнувам да ручам, мачкам крем на леб
одозгора ставам кокос како да вее снег, вкус благ како мед
сега сум слободен мислам што да правам
еве убаво ке го почнам денот, СО МИКРОФОНОТ КЕ СЕ КАРАМ
се што ке му изрецитирам тој ќе го запомни
на форум ке го ставам и ке чекам неколку часови
можеби и денови, месеци или години
за да го прочита некој и до коментира
потоа ке го изгасам компјутерот, ке излезам да играм кошарка
ги обекувам патиките и таман да излезам
мајка ми ја слушам како се дере: "Враќај се да учиш физика!!!"
и велам: "мамо се сум научил" - знаете дека ја лажам
само сакам од учење да извлечам жива глава
вели: "Не ти верувам бе серко еден, седнувај да читаш
како може да си научил, цела недела не си фатил книга"
ете така завршува убавиот период од денот
едино што посакувам денес понеделник да стане петок ....


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ako vi e dosadno povelele
ТемаИспратено: Maрт 20th, 2012, 1:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 20th, 2012, 1:22 pm
Мислења: 5
Локација: Свети Николе
На куси ракавчиња, со летни панталончиња
сите сега одеме до стравот на бладата
но јас сега, трпам, тражам, шетам
со ролери од горе, до доле мислам
секогаш тражам секогаш киснам!

:D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап