Сега е точно : Maј 27th, 2020, 3:29 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 21st, 2009, 5:17 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
c-sativa Напиша:
абе брат не само зборуј за ѕидовите, туку мавај ги и руши
оти знаеш како викаат - и ѕидот има уши
ни срце во пета ни пета во срце ни нокт во жила
вукац рапер нема да го направи ни самовила
инаку Крашот беше трет - девојчето пристигна четврто
сега сме кватро строго андерграунд како кртот
брат ако каснам оти ми дозволи да ти објаснувам?
те молам друг пат кажи порано дека закаснувам
туку батали какви кригли дозата ми е во буриња
и кога празнам бешика не ми стасуваат ни 10 куриња :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
и треба да престанеш сам да се фалиш
веќе те замислувам и како пред тастатура сам се галиш :twisted: :twisted: :twisted:
не ми треба предност, поштено си чекам ред
да рокам сега фристајл оти падна секира в мед!
аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа :twisted:
:twisted: :twisted: :twisted:
почит
мир!


HC girl=] Напиша:
Еве ме пак, си викам - ваљда дојдов на ред,
овде на форум да се расположам, у соба ме маа бед,
c-sativa брат, немај гајле, ќе маам стриктно тврдо,
само неам инспирација коа е времево вака грдо,
вчера требаше легија да ги слушам, да ми се исполни душа,
ама накиснав - патиките три дена ќе ми се сушат,
на перење сеа и чорапите и вешот,
и плус за џабе за картите кешот
али каков филинг - по дожд да се трча,
еби лизгалиште, требаше да идам на врчак :lol:
да, знам дека со мала буква го пишав,
за тоа сум свесна, сега нема за него да серам,
ова е фс, не е песна, пишувам без престан,
ама сега идам да ручам,
текстов да го читате нема да ве мУчам (:


Пишував за двајцата посебно, го задржав здивот,
пуста грешка, исклучив, ахх си скратив живот.
Нема везе ипак рими се, ќе створам нови,
се навраќам на темава (преку таст. а не молив).
Ви враќам со фс вредно, спакувани две во едно
научив да штедам рими, беше време редно!
брат ти знам искуството, знам како твориш
cannabis sativa изговори, нема што повеќе да збориш!
Се префрлам на девојчето, може ли да те викам ХАРДКОР?
Самиот ник збори за тебе, не ти треба баркод.
Се зезам, Хардкор е поим широк километар
зависно од гледната точка, од најслабата го дува ветер.
Не преферирам да сум во етер, иако Ќуринов така размислува,
работи дечкото - густи сокови избиструва :twisted:
измислува и прави рими ко бравар врати
се одјавувам од слободниов стил, режија КРАТИ !!!


_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 21st, 2009, 5:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Упаѓам и ја на оваа тема,да се рока тука,ваљда е шема,
фристајл на таст,вадам маст,фејкери,хејтери,
ве бришам ко модератори,постови некирилични,
рокање,кршење зглобови вилични,
вистински пички им мењам описи лични,
од вашите тела правам смеса хомогена,
се правиш рапер а идол ти е Лепа Брена,
хромозоми на жена,штом зинав ве скинав,
во вис ве кренав,скренав,
крвта во твоите вени следена,
па ти ја одгризав главата ебена,
фејк си ко маска од карневал,
ја канибал,правам да има човечки жртви,
нема повредени,само мртви,
респект до сите тврдокорни,на останатите нека им прска мозокот од римиве моќни!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2009, 1:53 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
MC Shuriken Напиша:
Упаѓам и ја на оваа тема,да се рока тука,ваљда е шема,
фристајл на таст,вадам маст,фејкери,хејтери,
ве бришам ко модератори,постови некирилични,
рокање,кршење зглобови вилични,
вистински пички им мењам описи лични,
од вашите тела правам смеса хомогена,
се правиш рапер а идол ти е Лепа Брена,
хромозоми на жена,штом зинав ве скинав,
во вис ве кренав,скренав,
крвта во твоите вени следена,
па ти ја одгризав главата ебена,
фејк си ко маска од карневал,
ја канибал,правам да има човечки жртви,
нема повредени,само мртви,
респект до сите тврдокорни,на останатите нека им прска мозокот од римиве моќни!Се се тоа изумрени видови.. крапински човек, канибал
праисторискиот човек никогаш не ме занимал.
Не спомнувај Брена Лепа, српската естрада им лета
Од моето тело правиш смеса, твоето го враќам во епрувета.
МС-ја слични на тебе сами се местат на мета
Хејт им е во душа, пола форум им смета.
Ах-да, кажав мета, хејтери читајте нишан
промена на однос инаку од форумов ве лишам
Срце забрзано чука, на батл ве чекам тука
во случај да нема место, рокаме кај мене пред куќа.
На вас празнам плуќа, доаѓам сам или со c-sativa
Кога се фејкери во прашање, братот не ме одбива.
Два прста горе кој се со мене, мрдајте немам време
Princess прва стигна, Рап-Ривал ме одби - на форум ќе дремел. :twisted:
Подгответе се за акција, со моите луѓе рушиме се до темел
ме гледате ко леткум, јас вас ко парчиња што сум ги лемел!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2009, 12:32 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Хах. :)
Не се замарам брат со фристајл на тастатура, а за во живо сум расположен. :)
Така да, терајте вие

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2009, 12:44 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
RaP-RiVaL Напиша:
Хах. :)
Не се замарам брат со фристајл на тастатура, а за во живо сум расположен. :)
Така да, терајте вие


за во fight те барам ја тебе... не за фс :)

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2009, 12:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
RaP-RiVaL Напиша:
Хах. :)
Не се замарам брат со фристајл на тастатура, а за во живо сум расположен. :)
Така да, терајте вие


Денес идам у Бт..ќе те видам као стоиш со ФС :)

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2009, 4:02 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Планирав денев вмала да седам, да одморам од матурите.
Али ако идиш бт, се гледаме.Пиши на мсн број или на пвт порака.
Него Мц, шо фајт бе брат ?
Да не ме тепаш ? :) :lol:

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 29th, 2009, 1:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Ривалче мислеше Марковски :)

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 10th, 2009, 1:01 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Топиков е заборавена, пуштивте вода-отиде
се навраќам на старо нешто, се чувствувам ко лидер.
За старите добри времиња фристајл се склопува лесно
прљаво, но чесно, сите чекорите десно:D
Сите десно, момци браво, само јас фурам право
Бранам територија, дојди ако смееш умна главо.
Пробуваш, неможеш, признај - се плашиш,
Држам палка у раце, кај си пошол, не е хашиш.
Хејт у ФС-во, за кого незнам ни сам,
ќе се пронајде, му сецка постов, има слаб РАМ.
Слободен стил-тапа, немам мавано со недели
Ве нема на тема, вие сте криви, педери!
Неам веќе рими, мозоков ми е на пасење,
Од моја страна следува shutdown (гасење).

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Јули 26th, 2009, 12:24 am 
Отсутен

Регистриран: Декември 4th, 2008, 8:17 pm
Мислења: 15
Го подржувам МС топиков се заборави ко да не постои
џабе го отвори иста грешка да не повториш
да не трошиме мегабајти за постови
создадовте тема но да пишете ве нема
дали ви здосади или не отварате теми постари
па тогаш нов топик создади идеа пронајди
оваа да ја остраниш со вистински зборови посрани
ако сакаш фс мое мсн пронајди зошто јас отидов ПОЗДРАВИ!!

_________________
SANTOS


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап