Сега е точно : Maј 27th, 2020, 3:29 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2009, 4:19 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Santos Напиша:
Го подржувам МС топиков се заборави ко да не постои
џабе го отвори иста грешка да не повториш
да не трошиме мегабајти за постови
создадовте тема но да пишете ве нема
дали ви здосади или не отварате теми постари
па тогаш нов топик создади идеа пронајди
оваа да ја остраниш со вистински зборови посрани
ако сакаш фс мое мсн пронајди зошто јас отидов ПОЗДРАВИ!!


Се навраќам на темава по којзнае кој пат
админ ставај катанец, напрај без шах, МАТ!
Брат дојде летна шема, ФС на таст - мината тема
на форум никој нема, ваљда имаат трема
се на работа, одмор, или Господ ги земал :)
hc girl, c-sativa, fucking princess, rap rival
се се тоа имиња што рокаа, ги бива
фалат на hc girl римите, на сатива хероините,
случките на принцес, на ривал хемороидите :)
Ќуринов работи, другите дремат на твитер
трошете време за џабе, јас ќе читам емитер.
Не ви барам реплика, ко што барав до лани
дали треба да пишете... проценете си сами!


_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2009, 7:06 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Не ми недостигат баш .. :wink:

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2009, 11:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
RaP-RiVaL Напиша:
Не ми недостигат баш .. :wink:


шчо нетинедостигат бре моме ? :)

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2009, 12:01 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
MC Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Не ми недостигат баш .. :wink:


шчо нетинедостигат бре моме ? :)


ае да не е досадно ,рокајте во живо :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2009, 12:01 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Хемороидите :) а не се замарам со фристајл на тастатура.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 2:01 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 14th, 2009, 3:04 am
Мислења: 3
Еве и јас се уклучувам во фристајлот
Но не сум убав како кристалот,
MC е добар, а c - sativa гробар :lol:
Сите што слушаат андеграунд рап
Мора да имаат камјон ФАП,
ФС на таст е супер
а музиката ја слушам на буфер,
Толку од мене
сега нека продолжи Фене:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re:
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 2:37 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Bubooo Напиша:
Еве и јас се уклучувам во фристајлот
Но не сум убав како кристалот,
MC е добар, а c - sativa гробар :lol:
Сите што слушаат андеграунд рап
Мора да имаат камјон ФАП,
ФС на таст е супер
а музиката ја слушам на буфер,
Толку од мене
сега нека продолжи Фене:)Поздрав Бубо, добредојде на нашиов топик
ако нејкеш тропик, земи си Heineken - поттик!
C-sativa не е гробар, напротив - типот кине
Ќуринов се презива, али не му знам име.
Заеднички пројден период, на форум минат,
пријателски добацки, брат, терање инат.
Ако не си скинат, ти препорачувам-не почнувај,
дечко никој не те брза, невиност сочувај!
Пошто кога ќе ја изгубиш ти се мења чинот
мислиш си CroCop, Ране, Scarface (Ал Пачино)!
А си бил дете фино, си пиел стрикно чоколино
сега мешаш ко луд црвено и бело вино!
Фурање gangsta филм, фриз-кец, златен ланец
црна цвикера на Trance, а, да, и ранец!
У маало глумиш странец, а мочко си, ти текнува?
Име у родена населба брат тешко се стекнува! :wink:

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 3:32 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 17th, 2009, 3:01 am
Мислења: 1
Сум напраил account да оставам бар стих!
Види рими од под кауч на форум а нема бит
Нема везе! Седам до касно мајка ми ке збесне
А татко ми се кубе неможе пак да ме стегне!
Кога бев помал тоа беа други времиња
Не ми одговараа а да се вратат СЕ БИ ДАЛ!
Почнав за живот да цепам ви СКУРЧИ?
Таков ми е стилот таква е школава читај УЧИ!
Да не одолговлекувам многу..
МС повели ти дојде редот А? ФАЛА БОГУ! :P


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 3:48 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Боже баш ти фала што ја прати ја на спиење оваа будала
вадам пред да си легнам 2-3 рими од шала.
Или што би рекол Алфа рими од рака,
Сега МС e најстар, копиљаци по цигари праќа.
Зборам за у Коце, не се чудете бе браќа
Коце е урбана школа, секој за гз се фаќа :)
Ефто те враќа, у школо си носел пиштол
а ти за тоа немаш чуено, незнаеш ништо.
Напнав со школо, простете, нема врска
боље тоа отколку да ве нападнам со рима дрска.
Несоница ме преовладува, ко протеин у телешко
момци бегам накај кревет, утре идам на Велешко!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 10:16 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 14th, 2009, 3:04 am
Мислења: 3
Еве се враќам јас
со ротфајдер пас,
Моментално слушам Факалависта
и гледам авион како слетува на писта:)
Сега немам инсипрација
а македонија ја користи цела нација,
Овде сум нов
затоа користам и кров,
можеби c-sativa не е гробар,
но ти си добар:)
Моето име е стекнато,
во моето маало препнато
Ова со фристајлот било СУПЕР
Еве сега спремам куфер,
Ке одам на одмор
а ти си само подмол,
Да не се навредуваме
туку да напредуваме :lol:


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап