Сега е точно : Авдуст 12th, 2020, 11:44 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 3:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
Кај си бе дечко да се покажеш на дело,
ти слушај факалависта, а ја Марчело
и сега сум под негово влијание, нема покајание,
што пишувам не бришам, не се карам, не е ова собрание.
не се замарам со политика, имам ритмика,
римиве не ми чинат, почнав да трештам,
може не сум многу шик, ако си бољи појави се на Фешта (:
џабе - пак сум повешта, но се тешам
ако не вежбам не можам ни да згрешам.
темава долго не ја отворав, мислев дека свена
ама МС се појави и повторно ја крена.
мило ми е - а кој не сака нека не се замара,
ако нејќе да фс нека не си го бара :mrgreen:


_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 17th, 2009, 4:01 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Bubooo Напиша:
Еве се враќам јас
со ротфајдер пас,
Моментално слушам Факалависта
и гледам авион како слетува на писта:)
Сега немам инсипрација
а македонија ја користи цела нација,
Овде сум нов
затоа користам и кров,
можеби c-sativa не е гробар,
но ти си добар:)
Моето име е стекнато,
во моето маало препнато
Ова со фристајлот било СУПЕР
Еве сега спремам куфер,
Ке одам на одмор
а ти си само подмол,
Да не се навредуваме
туку да напредуваме :lol:


Враќам цврсто веднаш штом прочитав
среќа што маваме добацки, а не фс злочин пак.
Молчи брат, додека барем ти давам шанса
молчи и учи тврда стиховна сеасна.
Улична романса, краток стих, фристајл лесен
Лесен за памтење, а по содржина бесен!
Рими можам до утре да фрлам ко оган-змеј!
Да јадам, па идам на шопинг бе ЕЈ !

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 8:58 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Ајде ајде момци да ве мотивирам,
наминав рими да сервирам,
да инспирирам,
не деградирам,
ниту сакам да нервирам,
инсистирам, и интервенирам,
рап да се диригира,
да се санкционира,
против превентива,
што сценира,
реконструира,
и лажен рап презентира.
Остајте го рапот на мира,
тој не е за тираж,
ако снимаш да те видат,
немора да римаш.
Биди Супер Звезда,
кога не си за на мегдан,
и кога Р од рап немаш,
доста не срамиш сељак!
Е тааака :lol: :lol: :lol:

Досадно ми е јбг :))))
Ајде сеа активирајте се малце последен пост Август не идеее :)))

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 1:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
girlll Напиша:
Ајде ајде момци да ве мотивирам,
наминав рими да сервирам,
да инспирирам,
не деградирам,
ниту сакам да нервирам,
инсистирам, и интервенирам,
рап да се диригира,
да се санкционира,
против превентива,
што сценира,
реконструира,
и лажен рап презентира.
Остајте го рапот на мира,
тој не е за тираж,
ако снимаш да те видат,
немора да римаш.
Биди Супер Звезда,
кога не си за на мегдан,
и кога Р од рап немаш,
доста не срамиш сељак!
Е тааака :lol: :lol: :lol:

Досадно ми е јбг :))))
Ајде сеа активирајте се малце последен пост Август не идеее :)))


Штом прочитав се активирав ко аларм во грабеж
Имаш право, у Август темава изгуби надеж,
врв, па падеж, недостојна компететика,
за среќа, ја имаме на girl нормативната етика.
Знам брат, тоа е расплет, застанеш - те бутаат напред
напнат си со Врчак, Ламбе и Тавитјан Гарабет.
Тоа е реалноста, брат, естрадна уметност
милион траки, спотови без никаква вредност.
Сепак, се у предност, пливаат у длабоко, а ние у плитко
не ми треба нација, доволни се sativa, girl i Mitko.
Да куцаме на РАП форум, да креираме стил слободен,
се трудиме адреналинот во целост да биде доловен.
Ни железен, ни оловен, фристајлов е од челик!
Како викаат Србинките... волим тврд и велик! :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 4:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
MC Напиша:
girlll Напиша:
Ајде ајде момци да ве мотивирам,
наминав рими да сервирам,
да инспирирам,
не деградирам,
ниту сакам да нервирам,
инсистирам, и интервенирам,
рап да се диригира,
да се санкционира,
против превентива,
што сценира,
реконструира,
и лажен рап презентира.
Остајте го рапот на мира,
тој не е за тираж,
ако снимаш да те видат,
немора да римаш.
Биди Супер Звезда,
кога не си за на мегдан,
и кога Р од рап немаш,
доста не срамиш сељак!
Е тааака :lol: :lol: :lol:

Досадно ми е јбг :))))
Ајде сеа активирајте се малце последен пост Август не идеее :)))


Штом прочитав се активирав ко аларм во грабеж
Имаш право, у Август темава изгуби надеж,
врв, па падеж, недостојна компететика,
за среќа, ја имаме на girl нормативната етика.
Знам брат, тоа е расплет, застанеш - те бутаат напред
напнат си со Врчак, Ламбе и Тавитјан Гарабет.
Тоа е реалноста, брат, естрадна уметност
милион траки, спотови без никаква вредност.
Сепак, се у предност, пливаат у длабоко, а ние у плитко
не ми треба нација, доволни се sativa, girl i Mitko.
Да куцаме на РАП форум, да креираме стил слободен,
се трудиме адреналинот во целост да биде доловен.
Ни железен, ни оловен, фристајлов е од челик!
Како викаат Србинките... волим тврд и велик! :D


Брат...ти си ло0д...коа го прочитав ова се згазив од смеење...!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 7:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Ige Напиша:
Брат...ти си ло0д...коа го прочитав ова се згазив од смеење...!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

ајде ајде, пецни некое римиче не туку се смеј :)

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 7th, 2010, 12:46 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 7th, 2010, 12:38 pm
Мислења: 3
заеби го иге јас ќе влезам
и сите ќе ве зезнам
влагам и одма корнам
Мојата рима е Тврдокорна
MC Немаш за фс сила
зашо си твродкоен ко самовила
со рими праам Бабау
а ти не виде зашо си дебилен
можеби не си свиња ама ти ја вадам маста
ха,ласта Рипаш на таст си јак,Трипаш
од мене да се заштитиш ти треба панцир
ќе ме застрамиш ако ми кажеш дека сме имењаци
не те бива за фс си камен
не се теши не си во аут ти си во корнер


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 8th, 2010, 2:00 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Mika.KarposhCrew Напиша:
заеби го иге јас ќе влезам
и сите ќе ве зезнам
влагам и одма корнам
Мојата рима е Тврдокорна
MC Немаш за фс сила
зашо си твродкоен ко самовила
со рими праам Бабау
а ти не виде зашо си дебилен
можеби не си свиња ама ти ја вадам маста
ха,ласта Рипаш на таст си јак,Трипаш
од мене да се заштитиш ти треба панцир
ќе ме застрамиш ако ми кажеш дека сме имењаци
не те бива за фс си камен
не се теши не си во аут ти си во корнер


Нов средношколец на форум, добредојде момак
Ко прво избриши си го носот, ти виснал мрсул до стомак.
У рима си тромав, не видов ништо квалитетно,
Си играш со рими на апостол, немој-за здравје е штетно.
Имењак? Има мое име поназад напишано
Не би се осмелил твоето да го кажеш-ќе биде лишено
Пишано ти било да го јадеш, дали на форум или у живо
почнуваш рими да крадеш, ти си пишува сиво!!!
Сиво да или црно, какво сакаш ти одбери
Те лишам и со говорна мана кај што сакаш, овде ли?
Ме учеле пред поискусни се клекнува и се оддава почит
а не се мава у дијафрагма - тоа се смета за злочин.
Се враќам на бетл иако рап престанав да слушам
Мочковци ко тебе и со ГОА рими бушам
Облечи се сине, ќе настинеш, ќе те стегне јајник
И прибери си го јазикот да не пушиш до трет крајник!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 9th, 2010, 1:02 am 
Отсутен

Регистриран: Ноември 7th, 2010, 12:38 pm
Мислења: 3
Рими пукаш по своја воља
ондак ја пукам со зоља
сакаш даме сереш ?
не на таст. иди на WC шоља
сероња веќе си во невоља
Ти си рап хардкор ама само во збор
а во реалност си фолклор
Римите ти се ко да држиш говор
но одново си заглавен ко цефка водовод
немаш каде? но сепак ништо нее готово
влегуваш ти јас правам бунќер
а ти си тврдокорен само ако се споредуваш со сунгер

иначе добро маваш,респект :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 9th, 2010, 2:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Mika.KarposhCrew Напиша:
Рими пукаш по своја воља
ондак ја пукам со зоља
сакаш даме сереш ?
не на таст. иди на WC шоља
сероња веќе си во невоља
Ти си рап хардкор ама само во збор
а во реалност си фолклор
Римите ти се ко да држиш говор
но одново си заглавен ко цефка водовод
немаш каде? но сепак ништо нее готово
влегуваш ти јас правам бунќер
а ти си тврдокорен само ако се споредуваш со сунгер

иначе добро маваш,респект :)Не сакам да те серам, веќе го направив тоа
во споредба со тебе сум анаконда, а ти обична боа.
Тргни настрана говор, партиски сум неопределен
неутрални рими мавам, правам да си ко прасечко смелен.
Избелен од страв, пожолтен, блед ко лимон
цртани филмови-пумба, хаха па јас сум тимон
џабе површината кога имаш мозок колку песница
од римиве страдаш ко шиптар у 50ка, пази десница!
Паѓаш психички, физички, на секаков начин
Првото фс ти беше грешка, сега штотуку стави зачин
Епа синко мајчин, еве ти прилика-сега откажи се
дур не си навлегол во ќорсокак-тогаш се мали шансите.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап