Сега е точно : Jуни 23rd, 2021, 5:39 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2010, 9:36 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
А шо стана со фристајл-от во живо? Удрете во живо.


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2010, 1:57 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
RaP-RiVaL Напиша:
А шо стана со фристајл-от во живо? Удрете во живо.

Фристајлот у живо... утре 40 дена му изнесуваат

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 13th, 2010, 4:40 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 7th, 2010, 12:38 pm
Мислења: 3
Цитат:
Не сакам да те серам, веќе го направив тоа
во споредба со тебе сум анаконда, а ти обична боа.
Тргни настрана говор, партиски сум неопределен
неутрални рими мавам, правам да си ко прасечко смелен.
Избелен од страв, пожолтен, блед ко лимон
цртани филмови-пумба, хаха па јас сум тимон
џабе површината кога имаш мозок колку песница
од римиве страдаш ко шиптар у 50ка, пази десница!
Паѓаш психички, физички, на секаков начин
Првото фс ти беше грешка, сега штотуку стави зачин
Епа синко мајчин, еве ти прилика-сега откажи се
дур не си навлегол во ќорсокак-тогаш се мали шансите.



Престани веќе мислам стварно си ми преку кур
доека сум на терен ти си на панаѓур
пичко доста се криеш Излези бори се
и од хип хоп сценава ти гони се
да ми беше фсто грешка
Тебе споредедбата со мене е тешка
Се курчиш па те однесов у аут
уште една вакво избацување добиваш нокаут
па кога удирам запазисија твојата глава
КОга напаѓам,напаѓам од секоја страна
лабав си многу те дува и слаб ветер
Па бегај километар не влагај во етер
со лирика те палам и гасам
си гнаса а јас моќен ко папа
Сложен текст имаш MC а на бетл кур лапаш
Џабе ставаш пречки кога не те бидува бе дете
прво научи па сечи со рими тешки


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Ноември 13th, 2010, 11:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Се свртиш ли до чмарот ти правам уште една рупа
Дете си се гледа кај пичка па и глупа.
Не сте вие криви деца-е до генерација
на генетски мутанти ко тебе правам рација
рекет-шамар, мрш дома земи играј нинтендо
слушна за crew и одма на ник а? сираче бедно
Мика беше у формула, не беше репер "ко тебе"
Карпош е населба-не екипа, бруко покриј се со кебе !!!
Нека ти врзат ремен, врвка или пак ланец
да не бегаш додека мавам, да не глумиш странец.
Егоцентричниот период во пубертет ми пројде
а ти сега ли влезе во тој стадиум? сега ли дојде?
Почнаа бубуљици, брк, под мишка влакна?
Мамица ти те напнува да не искачаш без јакна.
Копиле размазено ти не си видел во животот мака
од момент на раѓање имаш се што ти кур сака
Затоа барем ти немој да глумиш улица
за таквите ко тебе има назив - МАМИНА ФУФИЦА !!!
Во римиве твои видов се освен квалитет
Што не платиш да ти дадат готови - не ти се проблем парите
Од мојата естетика се плашиш - во гаќи мочнуваш
Ако продужиш со детскиов ритам - ти препорачувам да не почнуваш !!!

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2011, 12:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
Sus! Nastapuva molk, bariera
Rusham sfera me terash da te seram!
Priberi se, majka ti plache, omraza!
FS-vo e odraz na tvojot poraz da!
Primash kurovi ko kurva, kurnaz!
Ebi rap, zaposli se vo furna, brat!
Karposh crew e ekipa, ne mi ripaj!
Glavata nadole, gakjite podole, tripaj!
Pushite gana sekoj den, ha, nemate vrska
Rima drska prska ko voda niz trska, auf mrsna!

_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2011, 2:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
Se plashi od tvojata estetika? Ne dupish?
Bushish sushish, nuzhnik grudnik, gz nudish!
Pravish racija na deca 10 godishni maloletni
Rimi shtetni sekni rechi sechi vlechi, MC ne si!
Ti mavash, ama ne so rimi sine, kontash?
Razbudete se od sonot kade shto kontrash!
Cirkuz bez pari, pravite merak na dusha
Se gushat pushat velat rushat, Smrt za Dushman!
Imash list nemash moliv, imash lagi nemash motiv
Sakash podbiv, velish: shto li storiv, sine gorish!

_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Maј 8th, 2011, 3:49 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 12th, 2011, 6:14 pm
Мислења: 6
Локација: Позади тебе
Sekoj misli deka e faca
zivotot e sranje tuka
gleda koj povekje da pluka
а toj ne svaka deka se bruka
ma marsh takvi pederi od tuka!

Tuka sme vo geto
se roka zima leto
ne ni mozat grcite nisto ni so veto
hip hop-ot e sveto delo
se raboti na crno se trosi na belo.

Zvucki do daska basot roka
nekoj smrka koka
kucki piskaat ocajno sakaat da se stiskaat
i po raperite oni vriskaat :D


Malku zaebancii :D ne biva mn :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Maј 8th, 2011, 3:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 12th, 2011, 6:14 pm
Мислења: 6
Локација: Позади тебе
ico dc Напиша:
Sekoj misli deka e faca
zivotot e sranje tuka
gleda koj povekje da pluka
а toj ne svaka deka se bruka
ma marsh takvi pederi od tuka!

Tuka sme vo geto
se roka zima leto
ne ni mozat grcite nisto ni so veto
hip hop-ot e sveto delo
se raboti na crno se trosi na belo.

Zvucki do daska basot roka
nekoj smrka koka
kucki piskaat ocajno sakaat da se stiskaat
i po raperite oni vriskaat :D


Malku zaebancii :D ne me** biva mn :D

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Maј 9th, 2011, 2:01 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ќе се регистрирате и прво во "фристајл". Прочепкајте лево-десно малце.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Maј 11th, 2011, 11:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 12th, 2011, 6:14 pm
Мислења: 6
Локација: Позади тебе
RaP-RiVaL Напиша:
Ќе се регистрирате и прво во "фристајл". Прочепкајте лево-десно малце.



ја се разгледав ама мн е замрен форумов ...

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап