Сега е точно : Авдуст 12th, 2020, 11:45 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Jуни 8th, 2011, 9:24 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 8th, 2011, 9:00 pm
Мислења: 3
може да ви се приклучам? да напишам нешто пред да се исклучам. Обично воа време не замарам, знам на друштвото им фалам, ама ете не сум испадната, дома имаф расправија, од ништо нешто направија, во лоша положба ме ставија , заборавиа.. извинете морав да си кажам,да се олеснам .. понекогаш сакам да полетам,да одлетам, некаде далеку од тука, кај шо нема бука. Се е мирно, тишина, нема лаги само вистина, една голема чистина. И таму сите сме, се смееме и пееме. Па ќе си маваме тогаш фс и живот, некој ден у тој подобар живот, кој за жал ќе ми остане само во главата, и коо секој друг и ја ќе одам на работа, па ќе одмарам во сабота.Да не продолжувам до утре можам вака, се гледаме.. вртам од стр2 нова трака. :) peace out :D


_________________
Life's a bitch and then ya die, thats why we get high. Cuz you neva' know when you gotta go ! - Nas.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Jуни 8th, 2011, 9:34 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 8th, 2011, 9:00 pm
Мислења: 3
фс у живо*

_________________
Life's a bitch and then ya die, thats why we get high. Cuz you neva' know when you gotta go ! - Nas.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Jуни 9th, 2011, 6:22 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2008, 6:33 pm
Мислења: 360
Локација: East Coast
Добредојде xMonster, поздрав со пета од исток
обединети на форум, толку далеку-а толку блиску
знам, во ред, остај ме, го кажав обратно
приморан бев бидејќи ќе звучеше одвратно.
Си добра, но, грешиш кога не гледаш сите во рајот
копилиња сме, побрзо од очекуваното ќе ни дојде крајот
и нема да ни биде мед и млеко ко што опиша
ќе вриеме во пеколот, ќе нејкеш, а ќе се топиш брат
Единственото за кое треба да се бориш е у кој круг да одиш.
Првиот ти е 30 степени и плус си дувка клима
У петтиот е 5 стотки, да платиш за да видиш зима.
Деветтиот е лоша нација, Луцифер ти прави рација
се ежам кога ќе помислам, хах, правам фаци ја.
Таму себеси се гледам, на Луцифер до каминот дрва му редам
Само стојам, не седам, преовладува омраза,
За да му речеш песна да смени треба да имаш образ брат,
Пошто рока фолк и за жива глава не го мења,
али ние ќе репуеме додека од уста не му потече пења.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Jуни 10th, 2011, 6:17 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 8th, 2011, 9:00 pm
Мислења: 3
Знам дека кога-тогаш ќе ни дојде крајот,
но, веруј ни најмалку не верувам во рајот.
види вака ..
животов го спореди со пеколот, секој прави така
за некој сето ова е една голема мака.
јас да ти кажам,па ти наречи ме како сакаш
ама се во животов немора да биде толку сурово,
белки и на овој сив свет има нешто убаво.
и знам дека покрај сите црни денови, има еден бел
и омразата, и тагата тука се важен дел.
имало и болје но имало и бетер.
знам дека животот е не фер.
Ако сака Луци турбо фолк да пушта, нека пушта
на кој му се слуша ќе слуша.
ја нејќеф, па си купиф слушалки
за да не слушам,според мене, селски музики.
па ѓаволот,господ,луцифер сеедно
нека ми направи да ми биде бедно
ако сака и нека ми ги ископа очите,нека ми ги смикне пантолоните
нека ми ги земе парите, нека ми ги отепа другарите
нека ми ги извади забите,и нека ме одвои од останатите
ја и таква штрбава,грбава,нејадена,неспиена,со денови немиена
у фаца ќе му се смеам, и најгласно мојата песна ќе ја пеам.
нека ми го направи животов колку сака суров
мене ама ич не ме боли ку*ов !

_________________
Life's a bitch and then ya die, thats why we get high. Cuz you neva' know when you gotta go ! - Nas.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Ај да не е досадно - Кој е за ФС на таст?
ТемаИспратено: Авдуст 13th, 2012, 7:14 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 13th, 2012, 5:40 am
Мислења: 6
I'm not affraid 2 walk in d valley of death cuy I'm d meanest MF in d valley. Come wit me...if u dare.
If u can't stand d heat, get d hell out of d kitchen.

No sell out, so get the hell out
U don't like my style? F u! There will b another 1 after me

Take det

(I don't own anything; no copyright infringement intended)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 6 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап