Сега е точно : Февруари 25th, 2020, 5:14 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Iko freestyle
ТемаИспратено: Ноември 10th, 2010, 9:18 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2010, 9:19 am
Мислења: 15
Локација: Скопје
Lirika otrov kobra, a tvojata sliva modra
Sprotistavi se ili magla partalite gi sobra
Nema vistina nema ljubov ni pochit
Iko na fejk Mc-injata ochite im gi tolchi

Ha,pederu vrtish grb na sekoj vtor
Vistinata e, si dole, zbor od Iko the Lord
Ostavka majkot go prativ direkt vo penzija
Krevash atmosfera? krevam tenzija

Gori celo skopje, pricinata e rapov hardcore
lazhesh fejkeru, lagata ti smrdi ko na tvor
zamarash so glupi i nepotrebni mrzlivi temi
masakar, ubistvo, omraza, toa e se sto ima na meni
------------------------------------------------
Chekam mislenja.
Pozdrav.


_________________
Откако ќе умрам, подобро да прашуваат зошто немам споменик, отколку да прашуваат зошто имам. - Маркус Поркиј Катон


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап