Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 4:23 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 28th, 2007, 4:38 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 6th, 2006, 12:55 pm
Мислења: 21
eehhh

A MOOOOOOJOOT zivot igri bez graanici,
ljubovna prikaznaaaa skinati straniciii

///////////////////////////////////////////////////////

da mozev bar da se razbudaaam ( shto u sekoj sluchaj ne mozesh)
so kafe utrinsko....la la laaa


_________________
DARUVAM SIFILIS
BUJRUM NATRTETE SE!!!

SVE NA SEKOJ DA MU JEBAM SO J


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 28th, 2007, 5:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
baze_np Напиша:
eehhh

A MOOOOOOJOOT zivot igri bez graanici,
ljubovna prikaznaaaa skinati straniciii

///////////////////////////////////////////////////////

da mozev bar da se razbudaaam ( shto u sekoj sluchaj ne mozesh)
so kafe utrinsko....la la laaa


Poslednata rabota na tose sto ja videl bila lev zmigavec od kamion :D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 28th, 2007, 5:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Citav toj ajvar trnodol so napishal....znachi sepak FAKT e deka toa postoi i deka sekoj doagja za svojot...sto e totalen promashaj , zurkata e da se prezentira nesto i od strana , nemoj da si go dicish svoeto poso u tvojot slucaj toa izleze greska sto i uopste si dosol da ne napomenuvam kako i zasto...vecerta imashe kvaliteten rap , zasluzuvashe pogolema posetenost a ne hejt sprema ljuge koj ne se od Skopje. I izvinete da ve prasham nesto ? Kakov respekt izjavuvate vie koga eve primer pred nekolku godini nastap vo SCREAM nash beshe poddrzan od publika a.k.a. Branko , Marko , Aлек od SVP , Tiggi , nekolku tetovcani i toa e se , a pred toa imashe 50tina ljuge koj ocigledno bea dojdeni za da oddadat se ama ne pocit kon site vo taa vecer.Isto se desi i sega vo kastro.Taka da ve molam , nekoj se trudi da naprae neso za nashava jebana scena u mkd , svite vie ovde solite pamet a koa e u prashanje zurka nikoj go nema ili doshol na 20 minutti i zaminal.Epa izvinete momci ama vie neznaete ni Z od Zurka ni sto e idenje na zurka.Pola idat seir da puknat pola se dojdeni za 20 minuti.Toa ne odi taka.Zboram od iskustvo ne zboram na prazno.Skopje e ogromen grad a za zal na zurkite se pokazuva totalno sprotivnoto.Ogromna Blagodarnost do Ago znam kako se potrudil za toa da go organizira i nema da komentiram ponatamo , me nervira toa sto nekoj kje okarakterizira kao losha zurka ova ona , sami doprinesovte za takvo nesto i ve molam ne zborete za moral ili za nesto u vrska so toa.Koa svesta na site "RAPERI" kje se digne i kje se digne i zgolemenosta na rap zurkite u skopje.Toa e toa and that is reality.Koj saka da go prifati neka go prifati koj ne saka , sepak toa e moe mislenje.

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 28th, 2007, 6:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
himen Напиша:
VOJNIK Напиша:
treba malce suv period i da nema voopsto zurki pa malce poveke da gi cenat retkite momenti...


prav odgovor od sve turbo ne ja biduva rabotata.
Kako i da e ako se ima zurki non stop fala bogu deka nema da mozat lugeto da odat na sekoja zurka ali gledate ima razliki.
Koga se pravea zurki vo SCREAM aj ve molam kazete mi deka ne bea tamu site zaedno .ali sega otidi na zurka sekoj so sekoj e ispokaran.Na za bavite bea eden kup luge ako nisto drugo imase po 200-300 luge vnatre zatka bese ai imase sekoj cetvrtok.
Denes e druga prica.imas hip hop R&Б со ТОНИ ЗЕН .и еден куп зурки кој сто се прават довагајки другари на тие сто ги прават 60 % не слусаат рап музика знаци да напоменам НЕ СЛУСААТ РАП МУЗИКА и тоа е тоа све пропага во вода секој на своја страна старите времинја ги нема никој не иде на зурка и тоа е тоа.Па и тони зен довагасе на зурки во сцреам,сега да дојде ке го убијат,довагаа усте многу кој сто сега се мрзат еден со друг.работата е во тоа сто не мозес да ги смесас


АЈТ ПОЗДРАВ СЕ ИЗНЕРВИРАВ


moram pa istoto da go stavam :( za zal


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 28th, 2007, 7:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 28th, 2006, 7:09 pm
Мислења: 1127
Локација: Kozle
Brcka toes ne bef samo za ajs i gajka ali najvise za nif i vas od tetovo stalno sum ve postuel stalno i vas (Podzemjeto) i Ekipata STALNOOOOO sum ve postuel toea u Tetovo doof na zurka da slusam vasi traki ali aj kao sakas ...
pozz

_________________
Language is fatal!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 28th, 2007, 7:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 13th, 2005, 11:23 pm
Мислења: 500
Локација: United States Of Trnodol
IvchE Напиша:
Brcka toes ne bef samo za ajs i gajka ali najvise za nif i vas od tetovo stalno sum ve postuel stalno i vas (Podzemjeto) i Ekipata STALNOOOOO sum ve postuel toea u Tetovo doof na zurka da slusam vasi traki ali aj kao sakas ...
pozz



^^^^ Moe e mislenjeto po greska so na sestrami Userot sum vlegol!

_________________
C.B.P. 4ever


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 28th, 2007, 10:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Ti me pottikna da zboram za toa , inache zboram za site drugi , ne samo za nas kao grupa sto doshle...i da ne sme nastapuvale nie ili nekoj od tetovo , koj i da bil drug od druga strana toa se deshavalo....mora tamo neso da se promeni za da se zgolemi brojot na ljuge koi odat na zurka za da se zurkaat od samiot pocetok do krajot.....

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 1st, 2007, 1:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 6th, 2006, 2:33 am
Мислења: 45
Локација: Битола
Aбе плачиме за журки тука во Битола, плачиме !! Мораме навечер да скитаме низ корзо на ладното или да одиме по кафичи кај шо има музика за ВЕНИ СЕЧЕЊЕ !! И ТАКВИ СРАЊА !!! Али шо да прајш ко ќе нема кај да одиш ладно е нема никој надвор мора да одиш таму !! ОТИ РАП ЖУРКИ СЕ ПРАТ ЕДНАШ НА 2 ИЛИ НА 3 ГОДИНИ !! Ко не живеев Скопје секоја недела да излегвав ко чоек и да си одев кај шо ми куро сака на РАП ЖУРКА !! Па кој сака нека настапува шо има везе и тој шо ќе настапува сигурно има вложено премногу труд во тоа шо го рецитира и сака да се промовира пред публиката сака да го запознаат и тн.. Тоа е негде кај шо има секоја недела журки не ценат и не одат.. јебига татко ми богаташ да беше немаше да ми стигнат секоја недела да идам до Ск и да се враќам во Бт :( :( Луѓе дури има журки и дури ви организира Аго одете и не се сељачете ! .. Поздрав !

_________________
Ако животот е пат кон смртта сакам да го изодам со оние луѓе кои ги знаат вистинските вредности на животот !!
Аго ( Една Љубов ) !!


AGO - The Father of Macedonian Rap !!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 1st, 2007, 6:02 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 26th, 2005, 9:03 pm
Мислења: 68
KaPsaBT Напиша:
Aбе плачиме за журки тука во Битола, плачиме !! Мораме навечер да скитаме низ корзо на ладното или да одиме по кафичи кај шо има музика за ВЕНИ СЕЧЕЊЕ !! И ТАКВИ СРАЊА !!! Али шо да прајш ко ќе нема кај да одиш ладно е нема никој надвор мора да одиш таму !! ОТИ РАП ЖУРКИ СЕ ПРАТ ЕДНАШ НА 2 ИЛИ НА 3 ГОДИНИ !! Ко не живеев Скопје секоја недела да излегвав ко чоек и да си одев кај шо ми куро сака на РАП ЖУРКА !! Па кој сака нека настапува шо има везе и тој шо ќе настапува сигурно има вложено премногу труд во тоа шо го рецитира и сака да се промовира пред публиката сака да го запознаат и тн.. Тоа е негде кај шо има секоја недела журки не ценат и не одат.. јебига татко ми богаташ да беше немаше да ми стигнат секоја недела да идам до Ск и да се враќам во Бт :( :( Луѓе дури има журки и дури ви организира Аго одете и не се сељачете ! .. Поздрав !


epa pred 2 godini imashe zueka u bt sho beshe ako nisho drugo dobra zurka na koja imashe 100 luge a nastapuvaa vido kameni most podzemjeto mislam od tetovo i siv dom a nemashe lugje...pa se vide kakva publika ste...nisho protiv bitolcani bash ve sakam ali ne zborete deka celo vreme bi idele na zurki posho ne idete na tie so se organizaraatvo bt( a retki se)...

pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 8th, 2007, 3:00 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 6th, 2006, 2:33 am
Мислења: 45
Локација: Битола
tanasko mitrejcevski Напиша:
epa pred 2 godini imashe zueka u bt sho beshe ako nisho drugo dobra zurka na koja imashe 100 luge a nastapuvaa vido kameni most podzemjeto mislam od tetovo i siv dom a nemashe lugje...pa se vide kakva publika ste...nisho protiv bitolcani bash ve sakam ali ne zborete deka celo vreme bi idele na zurki posho ne idete na tie so se organizaraatvo bt( a retki se)...

pozdrav


Брат да ти кажам јас една работа во Битола колку шо се ретки журките, колку шо се ретки организаторите толку се ретки и луѓето шо слушат рап, шо знат да ценат музика и луѓе шо прат рап. Повеќето од луѓето јас шо ги знам а богами не се малце, сигурен сум дека никогаш во животот нема да одат на рап журка и да си поминат како шо јас би поминал на истата. А јас се нервирам за Скопје пошто во скопје не тродупло незнам колку поќе луѓе се шо слушат рап и воедно шо прават рап, а тука блиску до Скопје е и Тетово шо значи можи да има многу поќе луѓе на журките шо ги организира Аго отколку сегашната бројка на журките шо ги организира со странските артисти. Значи присуството на журката во Битола пред две години шо имаше 100 луѓе и супер шо толку се собраја оти нема луѓе шо слушат рап во Бт ! МАЛЦЕ СМЕ !! А то дека не идиме на журки не е точно. Мене ако не ми се одеше на журки немаше да се закренам и да одам Скопје на сите поголеми настани шо ги организира АГО !! Значи јас сакам да има рап, сакам да одам на журки али во Бт нема луѓе то е то .. а сите знајме дека во денешно време сигурно неможам да одам на секоја журка шо се организира во Скопје, минимум 1000 денари ми требат да дојдам да јадам таму да одам на журка и да се вратам бт.. е секоја втора недела да одам да идам .. нема, не стигат :? и пак ќе речам дури ви организира Аго журки ОДЕТЕ !! И ЖУРКАЈТЕ СЕ !! Оти ко ќе нема ќе плачите !! и ќе ги мерите улиците во зима како ние тука во Бт !! ..
Позрав !! ..

_________________
Ако животот е пат кон смртта сакам да го изодам со оние луѓе кои ги знаат вистинските вредности на животот !!
Аго ( Една Љубов ) !!


AGO - The Father of Macedonian Rap !!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 53 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап