Сега е точно : Aприл 26th, 2024, 3:34 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 9:23 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Добро е, но ај сега да разјаснам нешто. А за тие што мешаат кремци, баби, жаби и такви работи, сигурно не биле во бившо Collloseum, бившо Level или пак сегашно Havana. За тие што ги накурчило тоа RnB: мислите дека тој клуб би се задоволил со околу 150 луѓе што ќе дојдат поради underground рап (ако така пишувало на флаерот) ? Да бидеме реални, никој голем клуб нема да го даде тој термин за да имаат просечно 150 луѓе. Не им се исплати! Мора да имаат добра реклама, за да ја задржат посетеноста. А денес кога луѓево ќе видат HipHop/RnB одма трчаат таму. А тоа музиката што се пушта, повеќето не ја ни приметуваат. Така да нема што да ве нервира тоа на флаерот. Треба да ве изнервира ако стварно се пушти RnB а сте толку hardcore и незнам што. Мене не би ме изнервирало доколку се пушти RnB во Havana, Colloseum, Hard Rock итн а ете да организира некој што е underground за разлика од Toni Zen. Бар нема да меша техно и слично. Доколку сте оделе редовно, ќе знаете како функционираат тие забави и какви се договорите со организаторите. Не го знам договорот на Легијата (затоа што терминот е за Џуниор, а не од полноќ) така да можно е да биде само рап, но сепак мора на флаерот да пишува така. Ај замислете се менаџер на голем клуб и што би направиле, keep it real! :)


Поздрав!

(а ако не сум во право ете ронин нека ме поправи)


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 12:07 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
Vo pravo si TOTALNO nema sho da te popravam :) se glea deka dobro si gi sogledal rabotite kako stojat,za razlika od nekoj tuka!Ali toa e kako sto kazhav i vo prethoden post toa RnB si go dodale ONI za da si privle4at luge normalno kako sho kazha i ti civilite se palat koa ke pro4itaat deka ima HIP HOP I RNB!A za nashiot dogovor,pa nemame nekoj si poseben dogovor,dadeno ni e samo da organizirame zurki kako i na koj na4in nie sakame,zna4i SVE ni e dozvoleno od dj-i nastupi do sekakvi sranja!Ova e malce porazli4en klub od tie drugite sho gi kazha,nema tolku pacerski i komercijalni zurki,nego si praat nave4er svirki so tezga bendovi,neshto sli4no na Marakana vo park :).Ali ipak GOLEM klub e bashka e NOV i menadzherite praat sekakvi raboti za da privle4at luge i si pishale na flaerot taka,iako nikoj ne ne uslovuval nas da pushtame RnB,ko za razlika od pogolemite klubovi kade sto praat primer Pan4o ili Toni Zen kade sto oni MORAAT da pushtaat RnB,takov im e uslovot od klubot!

Pozdrav!! 1L


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 12:12 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 1st, 2005, 5:04 pm
Мислења: 201
Локација: Vodno, SK
heheee... legijata za decata.... a nemase deca, samo raperi imase, i toa malce (izlea posto dole u papaja imase isto nekoi rap nastapi) ali se vide koi sakaat vistinska rap zabava, se na se 30 dushi, ali mislam deka idnata nedela poise ke ima :wink:
a muzikata TOOPPPP.... dobri rapojni dobri grebenja.... tie kelnerite se cudea nikoj na naracue nisto heheeee... neznaat deka raperi se ekonomicni lugje- si pijat pred toa :P hehehee.... a isto i budali se - pazi pivo e konzumacijata + 50?!?! ajjjj hehehe... pa nikad nema da daam breeejjj...
ali ideme idnata nedela pak obavezno!!! :wink:

ps. ronin, a vi serea nesto za slabata posetenost, da ne ocekuvaa oni kako poise nesto?

_________________
Just Pour Me Another
And Ignore Me My Brother - Atmosphere!
---------------------------------
http://zilerap.hi5.com
http://www.myspace.com/zileivali


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 1:53 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 21st, 2005, 3:22 pm
Мислења: 403
parapa Напиша:
heheee... legijata za decata.... a nemase deca, samo raperi imase, i toa malce (izlea posto dole u papaja imase isto nekoi rap nastapi) ali se vide koi sakaat vistinska rap zabava, se na se 30 dushi, ali mislam deka idnata nedela poise ke ima :wink:
a muzikata TOOPPPP.... dobri rapojni dobri grebenja.... tie kelnerite se cudea nikoj na naracue nisto heheeee... neznaat deka raperi se ekonomicni lugje- si pijat pred toa :P hehehee.... a isto i budali se - pazi pivo e konzumacijata + 50?!?! ajjjj hehehe... pa nikad nema da daam breeejjj...
ali ideme idnata nedela pak obavezno!!! :wink:

ps. ronin, a vi serea nesto za slabata posetenost, da ne ocekuvaa oni kako poise nesto?


Zile brat4e,nemozhe da ni serat za neshto sto ONI go zaebaa ili poto4noto toa SKAPANITE vratari u klubot,zna4i im serevme i se karavme posle i so gazdi i so sve,napravija teshka glupost!!!!Ti eve dojde pokasno epten nemozeshe da go vidish toa...zna4i 9 saat po4inja zurkata i vo 9 saat pred vrata sobrani edno 50 dushi i sea im vikam na vratarive,alo luge pustajte ajde,oni mi vikaat ne ne 4ekaj malce fama da napraime da se soberat luge pa ke po4neme,i ja samo mu kazav zna4i batka deca se,RAPERI se gi zabole KUROT,za pola saat ke si otidat ako ne po4nete da gi pushtate!!!!Sledno,doaga 9 i 50 saatot,ja ushte ne gleam nekoj da vlaga,se siminjam da vidam sho e rabotaa,gledam pred vrata 10 dushi ostanale si ispootishle site,i im vikam na vratarite eve vidovte sho napraivte!!!I po4naa da pushtaat luge od 10 saat i toa tie nekolku sho po4ekale do kraj i tie sho dojdoa pokasno posle 10 kao tebe!Ete toa beshe zna4i ni ja zaebaa cela ve4er,napraivme muabet so gazdi i sve i od sledniot petok ke bide TOTALNO druga shema,vakvite raboti ke bidat iskoreneti!!Bashka ushe eden minus od strana na klubot,flaerite rekoa ke ni gi dadat da gi delime,posle rekoa ne nie ke gi pratime po mesta po luge au,kao rekovme ok,i na kraj ispadna NISHTO ne napraile so flaerite :D:D:D!!Abe toa ti e da si nemash rabota so GAZDI ebate!

Pozdrav!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 2:06 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 5th, 2008, 5:50 pm
Мислења: 144
Локација: Veles
Ронин оти не најдов нисто на Myspace дали мозе знаес што ке има наредната недела ?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 2:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Pif Напиша:
Ронин оти не најдов нисто на Myspace дали мозе знаес што ке има наредната недела ?


Ќе не извести бе шо се секираш :D

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 2:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
hohohohhohohoho pa toa se 4eka bravo za ronin bravo za legija

top4e zna4i nema da 4ekame poseben povod kao promocija ovov ono zna4i sekoj petok BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOO

_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 26th, 2008, 9:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Да, имаше баеги луѓе надвор коа стигнав јас, кај 9 саат беше...И после сите си отидоа...Ме зачуди што нема посетеност, ама ок, јас си поминав закон, зашо се знае кој пушташе ритамот да кине, сине :) Ајде пак, нареден петок пак, пак, пак, пак... И да дојдат сеа повеќе луѓе...
Поздрав Легијо :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: ...
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 4:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 29th, 2006, 11:54 pm
Мислења: 138
Локација: Скопје,Аеродром
Прво - почит за идејата и за реализацијта!!!Долго време чекавме на вакви журки,немаше каде
човек да отиде и да се изнаслуша рап...освен по некој настап ваму-таму...
И навистина бевме ПРЕМАЛКУ луѓе за да биде атмосферата баш отка4ена ко што е на журки кои ги
организираат Легија,само здравје овој петок се надевам ќе дојат повеќе...
Имам само една забелешка - зошто да нема Фс и некои добри скречови како подгревање???

Поздрав и почит од Р.А.

_________________
Master of Ceremony is da one who presents da darkest side of his soul by supporting Radically Agressive Policies!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 28th, 2008, 9:14 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Да има кафич кај шо ќе пуштат добар рап , и 20 души да сме закон.
Неколку пива , добар рап = доволно. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 15 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап