Сега е точно : Aприл 29th, 2024, 2:24 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 19th, 2008, 10:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
дее бее само мислење кажа а вие ја скршивте од маање


_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 2:12 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Ќе биде јако,веруем!

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 2:42 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 4th, 2008, 11:48 am
Мислења: 144
Локација: топанско
добро де шо и се џитнавте сите нејзино мислење...шо има везе мене лично Ок ми е поеке рап забави подобро :wink:

_________________
неам ... потпис....


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 2:24 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
ДНС пропаднати? Ако немаме 30000 спотови на ТВ не значи дека сме пропаднати.
Колку да ти дадам факти лани 2007 год извадивме албум "Елементарна Непогода" направивме хип хоп фестивал што е вториот најголем настан после das efx а може би и поголем по број на посетители, оваа година бркавме 4 месеци за спонзори за фестивал да има летно време но не успеавме, можевме да направиме нешто слично како лани ама сакавме далеку поголем да биде фестивалот затоа оставивме за иднина. Аго во последните неколку месеци го опремува студиото со далеку подобра опрема од било кога до сега што е и причина да има помалку песни и журки.
Ако не правиме нешто по секоја цена не значи дека сме пропаднати и дека не планираме работи, а тоа дека легијата делуваат поактивни во последно време убаво за нив, дали воопшто гледаш дека насловот на журкава е анти-Легијата или едноставно рап журка?
Ако имаш некои други мотиви околу ова тогаш изгледа форумов не е право место за тоа.

Ние луѓето од ДНС никогаш не сме биле шема како што ти нарекуваш, никогаш не не интересирало да сме присутни 100% од времето насекаде и воопшто не се сметаме за легенди, туку сме луѓе што поштуваат и прават рап, луѓе како и секој од вас што доаѓа на журките, затоа кој сака добар провод бујрум.

Хардкор рапот нема никогаш да умре!

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 2:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
Ај да не се распраам.. Само.. Војник не е до спотовите или као што некој претходно рече шема и медиуми.. Фората е што нема ни журки ни траки ни трага ни глас..
Брчка само да те поправам нешо..
Јас реков дека ќе дојдам да видам што ќе бидат журките обавезно.. Киснев на журки на ДНС и би киснела пак можда да има, со добар рап и добра атмосфера и да се дешава нешто ама муабетот ми е не се дешава одамна.. Ги снема ко поим.. Не е тоа тоа више.. А и со ова што сите што сте за нив рипате да се распраате одма, се знае чива школа сте и уште толку помагате да се оформи негативно мислење и тн и тн.. Нема везе ај.. Не се замарам.. Рипнавте ко деца второ одд :roll:

_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 3:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
girlll Напиша:
Ај да не се распраам.. Само.. Војник не е до спотовите или као што некој претходно рече шема и медиуми.. Фората е што нема ни журки ни траки ни трага ни глас..
Брчка само да те поправам нешо..
Јас реков дека ќе дојдам да видам што ќе бидат журките обавезно.. Киснев на журки на ДНС и би киснела пак можда да има, со добар рап и добра атмосфера и да се дешава нешто ама муабетот ми е не се дешава одамна.. Ги снема ко поим.. Не е тоа тоа више.. А и со ова што сите што сте за нив рипате да се распраате одма, се знае чива школа сте и уште толку помагате да се оформи негативно мислење и тн и тн.. Нема везе ај.. Не се замарам.. Рипнавте ко деца второ одд :roll:


тоа што сум пораснал покрај аго и неговата музика не значи ни трумка дека некад сум се умешал у некој негов проблем , нити дека некоаш у животов он рекол овој да го мрзите или овој е лош и тн....очигледно ти имаш створено таква слика за него како и многу други људи кој немаа уопште благе везе со животот кој е уствари и каков е како човек он. уствари не е он темата овде туку журките у скрим , и нема потреба да ти се објаснуем на тебе каков е он. си имаш ти мотиви твој зашто кењаш и тоа не е мистерија никаква....
поздрав.

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 4:31 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 1st, 2005, 5:04 pm
Мислења: 201
Локација: Vodno, SK
баш убаво е ова. ке идеме ке идемееее

_________________
Just Pour Me Another
And Ignore Me My Brother - Atmosphere!
---------------------------------
http://zilerap.hi5.com
http://www.myspace.com/zileivali


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 7:46 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 3rd, 2005, 12:56 am
Мислења: 685
Локација: Tetovo-Ajducko maalo
не знам што ви е филмов више со ова дека `децата на аго` одма скокале за него, ја би скокал за свекого сто го сакам и поштуем би скокал и за легијата да не са толку педерски настроени и да летаа високо, да сакав да му лижем г`з на аго це бев свекој ден кј него пред врата и ке му фрљав џубре и ке му бришев прашина по дома :D башка лично мене аго ми помогнал мнооооогу у животот а ти гирлл само еднаш лошо ми го испуши и ми помогна да сфатим дека од гадни дејчиња добиаш гаден секс!

_________________
Genocid-Ulicna Brigada-Tetovo
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 8:44 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Луѓе стварно нз шо е работава али темава е за журките у скрим....А во врска со Аго...чоекот не го знам лично а по тоа што го имам слушнато таков човек ретко се наоѓа...иам направено толку многу за хип хопот у македонија...па барем заслужува почит да дадете...и ДНС не се шема па да им помине времето....позз
РЕСПЕКАТ

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 9:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Кај и да проверам,сегде некој се кара.Ќе ви кажам само едно:
Arguing on the Internet is like taking part in the Para Olympics, even if u win, you are retard!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Google [Bot] and 58 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап