Сега е точно : Aприл 4th, 2020, 4:59 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Кој Кур Си!!!
ТемаИспратено: Декември 9th, 2006, 3:11 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 9th, 2006, 9:12 pm
Мислења: 239
Локација: Shtip
оуууу смачено ми е од фристаил
пртеходно напишан па копиран од маил
имав добри зборови за тебе ама ова не ти вредеше
прашај ја сестра ти си кој вчере се ебеше
тогаш ке сфатиш кој колку добро рока
толку добро што и непријателот скока
љубави моја буди сречна ти
време е да сфатиш кој е МС
каде се изгуби те молам земи здив
ќе го запамтиш фристаилов до дека си жив
те забавувам знам феноменално
признавам не сум добар,ама сепак е реално
се губиш во простор,додека МС растура
да те прашам што знаеш ти за оваа култура
со кремска фризура,низ градот што се фура
кој не знае дека е смешен како ЕЈС ВЕНТУРА
ме правиш будала,со твојот збор премногу си спор
мислиш дека си хардкор??
"Ај бе не заебавај"
ајде мавај да те видам кучко "мудра"
слушам се депилираш,слушам ставаш пудра
не знам кој ти кажал,или сам мислиш во играва си
со твоите ресурси КОЈ КУР СИ!!!
знаеш што е МС или само зборов си го слушнал
те гледам тажен перницата си ја гушнал
но сепак пак се курчиш ,паметот не ти доаѓа
времето проаѓа,за тебе сонцето заоѓа
оу да извини што забегав од темата
кажи нешто ,или не можеш од устатата полна со спермата


искрено не знам што сум напишал,утре ќе видам ,сеа сум камен


_________________
www.myspace.com/themcmassacre


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 17th, 2007, 1:48 pm 
Отсутен

Регистриран: Maрт 4th, 2007, 5:04 pm
Мислења: 947
Локација: Underground
ZAk0N STRASNOOOO!!!! :shock: :twisted: :!: :!: :!: :!: :!:

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 17th, 2007, 2:41 pm 
Mozes MNOOOOGU podobro od ova.. Ne mi se sviga ova.. Ko da si epten pocetnik.. A ti ne si toa..


Кон врв
  
 
 Наслов на мислењето: Re: Кој Кур Си!!!
ТемаИспратено: Септември 23rd, 2007, 2:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
MC Massacre Напиша:
оуууу смачено ми е од фристаил
пртеходно напишан па копиран од маил
имав добри зборови за тебе ама ова не ти вредеше
прашај ја сестра ти си кој вчере се ебеше
тогаш ке сфатиш кој колку добро рока
толку добро што и непријателот скока
љубави моја буди сречна ти
време е да сфатиш кој е МС
каде се изгуби те молам земи здив
ќе го запамтиш фристаилов до дека си жив
те забавувам знам феноменално
признавам не сум добар,ама сепак е реално
се губиш во простор,додека МС растура
да те прашам што знаеш ти за оваа култура
со кремска фризура,низ градот што се фура
кој не знае дека е смешен како ЕЈС ВЕНТУРА
ме правиш будала,со твојот збор премногу си спор
мислиш дека си хардкор??
"Ај бе не заебавај"
ајде мавај да те видам кучко "мудра"
слушам се депилираш,слушам ставаш пудра
не знам кој ти кажал,или сам мислиш во играва си
со твоите ресурси КОЈ КУР СИ!!!
знаеш што е МС или само зборов си го слушнал
те гледам тажен перницата си ја гушнал
но сепак пак се курчиш ,паметот не ти доаѓа
времето проаѓа,за тебе сонцето заоѓа
оу да извини што забегав од темата
кажи нешто ,или не можеш од устатата полна со спермата


искрено не знам што сум напишал,утре ќе видам ,сеа сум каменmn izbledeni rimi..a i uste lazes deka si pian...ako si pian nema da mozes da vlezes na net,a ne na rap.com.mk...ajt

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 31st, 2007, 9:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 6th, 2007, 2:59 pm
Мислења: 595
Локација: Ulicite vo gradot...
Abe MC Massacre mislis deka si dobar,
zastani pred mene i ke si odes doma modar,
ne znam zosto gi imitiras Klan Istok,budalo,
znaes deka nemas pristap vo naseto malo,
moite liriki se premnogu mokni za tebe
pa zatoa ti preporacuvam da se pokries so kebe,
vo zivotov moj ne sum videl takov luzer ko tebe,
ako bides vo duel so mene ke te rasplakam ko bebe,
uste so ona tvoeto"Aj ne zaebavaj"se dokaza deka si plagijat,
ako stvarno si Massacre dojdi vo mojot grad,
ke ti dadam mikrofon i karta za nakaj doma,
zosto koga ke ti mavnam freestyle ke nastapi samo koma.

________________
RESPEKT


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 4th, 2008, 11:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 19th, 2007, 7:15 pm
Мислења: 80
Локација: Прилепаграда
gangster neg Напиша:
Abe MC Massacre mislis deka si dobar,
zastani pred mene i ke si odes doma modar,
ne znam zosto gi imitiras Klan Istok,budalo,
znaes deka nemas pristap vo naseto malo,
moite liriki se premnogu mokni za tebe
pa zatoa ti preporacuvam da se pokries so kebe,
vo zivotov moj ne sum videl takov luzer ko tebe,
ako bides vo duel so mene ke te rasplakam ko bebe,
uste so ona tvoeto"Aj ne zaebavaj"se dokaza deka si plagijat,
ako stvarno si Massacre dojdi vo mojot grad,
ke ti dadam mikrofon i karta za nakaj doma,
zosto koga ke ti mavnam freestyle ke nastapi samo koma.


И тука овај првиов фристајлер покажува дека неговото фс не е фс туку е текст или слично и тука истиот закочува и не се појавува и покажува дека е ништо... По4ит гангстер....

_________________
.................... PEACE vs RESPECT ....................
............. www.myspace.com/mcbind ..............
........................... B.I.N.D. ............................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 5th, 2008, 3:35 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Гледај од која дата е , т.е од која година.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 5th, 2008, 8:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 19th, 2007, 7:15 pm
Мислења: 80
Локација: Прилепаграда
RaP-RiVaL Напиша:
Гледај од која дата е , т.е од која година.znam od koja data e... no ako bil hrabar da se sprotistvavuva i ako znael sto voopsto e toa fs nemalo da ostani taka... neli????? samo sakam da dokazam deka "MC" Massacre e samo sranje...

_________________
.................... PEACE vs RESPECT ....................
............. www.myspace.com/mcbind ..............
........................... B.I.N.D. ............................


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 5th, 2008, 11:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 2nd, 2008, 6:47 pm
Мислења: 136
Локација: metropola-skopje
ja pojma nemam koj e toj.eheheh

_________________
ne se lae,kon nekoj so ne se znae :)
Okolu mene gusta temnina,kade i da gazam se pojavuva svetlina.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 6th, 2008, 1:42 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 19th, 2007, 7:15 pm
Мислења: 80
Локација: Прилепаграда
svetlinata Напиша:
ja pojma nemam koj e toj.ehehehhaha...

_________________
.................... PEACE vs RESPECT ....................
............. www.myspace.com/mcbind ..............
........................... B.I.N.D. ............................


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап