Сега е точно : Maрт 24th, 2019, 1:17 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 11th, 2010, 6:30 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
dzole Напиша:
Точно,без замарање животот ти е празен и монотон у суштина,али зборам за замарање во врска со проблеми за кои вреди да се замараш.Ипак ,луѓе сме,што е животот без тага,бес,бед ( тинејџерска депресија :)) ) ? Празен.Замарај се за вредни ствари,не ситници ,не биди наивен и глупав,не повторувај исти грешки и ужифкај северњачки :mrgreen:
ае здраво живо :)

word!
...excel, power point, access, et cetera, et cetera... :mrgreen: :mrgreen:
почит!
мир


_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 11th, 2010, 8:50 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
А на рибја чорба ќе оди некој вечер ?
Како мераклија на риби, ќе присуствувам. А вие ?

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 12th, 2010, 6:13 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
RaP-RiVaL Напиша:
А на рибја чорба ќе оди некој вечер ?
Како мераклија на риби, ќе присуствувам. А вие ?

риби сакам...ама не и чорба од истите...не одам! :mrgreen:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 12th, 2010, 4:35 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
не ги конзумирам многу,али ипак штета е да се пропуштат според мене
пакоснику,како помина ? закачи визуелен опис :mrgreen:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 12th, 2010, 8:19 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
"Ја сам једини деда који је још у пубертета". 57 години е другарот Бора, али растури.
Можда и најдобар настап на кој шо сум присуствувал, колосеум преполн и во еден глас со Чорба. Ептен добар настап. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2010, 1:02 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
го поштуев како текстописец многу се додека не заслушнав негде дека наводно имал кажано во некоа емисија онака низ опуштен муабет нешто како "македонија е јужна бановина"..верно или не, не знам, ама ми одмили...плус и еден артикал на он.нет ме натера да го сменам мислењето за било кој од постарите музичари од бившата ју-сцена кои мислев дека заслужуваа почит. кој ги ебе.

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Трпеливост и ,,Не се замарам,,
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2010, 2:23 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
веројатно и јас така би реагирал, али на овај настан прилично Македонски настроен беше, шо е и нормално, во туѓа земја. Како и да е, добри музичари се.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап